• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » «ژنو ۴ » درستکاری دمشق و دغل‌بازی گردانندگان تروریسم را به دنیا ثابت کرد
  کد خبر : 2014573

  «ژنو ۴ » درستکاری دمشق و دغل‌بازی گردانندگان تروریسم را به دنیا ثابت کرد

  «ژنو ۴ » درستکاری دمشق و دغل‌بازی گردانندگان تروریسم را به دنیا ثابت کردReviewed by Iranvij-2 on Feb 26Rating: «خالد العبود»، دبیر پارلمان سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق با اشاره به اینکه مذاکرات ژنو چیز جدیدی را جز غیبت یکی از چهار گروه معارض سوری شاهد نبوده گفت: اتکا به…

  «ژنو ۴ » درستکاری دمشق و دغل‌بازی گردانندگان تروریسم را به دنیا ثابت کردReviewed by Iranvij-2 on Feb 26Rating:

  «خالد العبود»، دبیر پارلمان سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق با اشاره به اینکه مذاکرات ژنو چیز جدیدی را جز غیبت یکی از چهار گروه معارض سوری شاهد نبوده گفت: اتکا به فرستاده ویژه سازمان ملل برای کمک به حل بحران سوریه وقت هدر دادن است و اقدامات تروریستی روزهای اخیر تلاش برای اعمال فشار بر دمشق در پای میز گفت وگو است.

  العبود، ملت سوریه را تنها صاحب تصمیم گیری درباره آینده سوریه خواند و گفت: این ملت است که به قانون اساسی مشروعیت می دهد و رئیس جمهور را انتخاب می کند، بنابراین طرح مسائل سیاسی بزرگ از سوی دی میستورا به منظور قرار گرفتن آنها در دستور کار ژنو بی فایده است.

  دبیر پارلمان سوریه تصریح کرد: دی میستورا اگر خودش ادعا می کند که حق ملت سوریه در تعیین سرنوشتشان را به رسمیت می شناسد پس چه دلیلی دارد که گروه ریاض در ژنو خواستار تحویل قدرت می شود مگر اینکه این مخالفان سوری بر اساس دستور العمل دیکته شده آمریکا عمل می کنند.

  آمریکا خواهان معطل ماندن مذاکرات تا بروز تغییرهای میدانی است

  وی با رد درخواست مخالفان ریاض از فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه برای تحویل قدرت از نظام دمشق، گفت: اگر این مخالفان قدرت تاثیرگذاری بر جامعه سوریه را دارند پس حداقل نظر همین جامعه سوری را جویا شوند.

  العبود تکیه بر راه حل های از پیش آماده شده توسط دولت آمریکا برای بحران سوریه را مردود خواند و گفت: آمریکا از اذناب خود خواسته که هر گونه مذاکراتی را تا زمان تغییر موازنه های میدانی و مقابله با پیشروی های ارتش سوریه در محورهای مختلف نبرد معطل گذارند.

  وی افزود: از همین رو دولت آمریکا، ترکیه را به سمتی سوق داد که توافق هایی را که در شرایط احساس ضعف با دولت های ایران و روسیه امضا کرده زیر پا گذارد.

  دبیر پارلمان سوریه گفت: سرویس اطلاعات آمریکا از داعش در الباب و پیرامون آن خواسته که این شهر را به ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن تحویل بدهند تا از این طریق اردوغان به جبهه معاندان دولت سوریه بازگردد .

  العبود گفت: موافقت دولت آمریکا با ایده ایجاد منطقه امن در خاک سوریه نیز برای ترکیه کافی است تا مطمئن باشد که در خصوص نگرانی از رشد قدرت تسلیحاتی کردها مورد حمایت واشنگتن قرار دارد.

  ملت سوریه با هر گونه فدرالی شدن کشورشان مخالفند

  العبود حفظ تمامیت ارضی سوریه را خط قرمز ملت سوریه خواند و گفت: ملت سوریه که خون های زیادی برای حفظ وحدت کشورشان داده اند با همه اشکال فدرالی شدن آن مخالفند.

  وی تاکید کرد: اگر ملت سوریه قابل تجزیه بودند این همه جانفشانی ها نشان نمی دادند و در همین جا به جرات اعلام می کنیم که ما پاسدار حرمت خون شهدای نیروهای متحد سوریه نیز هستیم.

  دبیر پارلمان سوریه گفت: دولت سوریه در حالی در مذاکرات ژنو ۴ شرکت کرد که مطمئن بود این دور مذاکرات هم وقت هدر دادن است و چیزی برای حل بحران سوریه ندارد.

  العبود گفت: دولت سوریه با حضور در ژنو ۴ خواست نشان بدهد که به دنبال تعطیل کردن روند کمک به حل بحران سوریه نیست با وجود اینکه مخالفان ریاض خود را نماینده همه معارضان سوری می دانند در حالی که مجری دیکته های آمریکا هستند.

  هیات ریاض برای ناکام گذاشتن فرایند سیاسی به ژنو ۴ رفت

  «حیان سلمان»، تحلیلگر سیاسی سوریه نیز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق اظهار داشت: ناظران نشست ژنو فهمیدند که نتایج مورد انتظار آن بسیار ناچیزتر از امیدهای بزرگ سازمان ملل به آن بود.

  وی تاکید کرد: هیات ریاض یا بهتر بگوییم هیات «گروهک های تروریستی» در حالی به ژنو رفت که مقصود از حضور خود را ناکام گذاشتن تلاش ها برای دستیابی به ساختاری مورد تفاهم بود چون منفعت گردانندگان تروریسم در ادامه خونریزی ها در سوریه است.

  سلمان بازگشت به مذاکرات آستانه را شایسته تر و مفیدتر خواند و گفت: گفت وگوهای در آستانه، بین طرف های فعال در سوریه بود و اقدام هیات عالی مخالفان در یدک کشیدن عنوان نمایندگی تمام مخالفان در حالی که نماینده واقعی در سوریه ندارند، قبیح است.

  تحلیلگر سوری گفت: هیات مخالفان ریاض و هیات ترکیه ای علاوه بر اینکه حضور با تاخیر در مذاکرات داشتند همه تلاش خود را برای مطرح نشدن مساله اساسی که ژنو به خاطر آن برگزار شده یعنی بررسی قطعنامه ۲۲۴۵ به کار بستند، علاوه بر اینکه با تمرکز بر مسائل صوری و ظاهری از پرداختن به مسائل اساسی طفره رفتند.

  سلمان دستیابی به توافق با تروریست هایی که هیچ چیزی از طرف خود برای مذاکره بر سر آن ندارند، غیرممکن خواند و گفت: گفت وگو با این تروریست ها بی فایده است چون تصمیم های آنها دیکته اربابان آمریکایی، سعودی، قطری و ترکیه ای است.

  ژنو ۴ حسن نیت و درستکاری نظام دمشق را به دنیا ثابت کرد

  تحلیلگر سوری تاکید کرد: ژنو ۴ تنها در یک مساله مهم موفق بود اینکه به همه دنیا نشان داد که دولت سوریه با کارت هایی مشخص و طرح کاری واقعی در ژنو حاضر شد و ثابت کرد که به دنبال مذاکره و ایجاد راه حل هاست در حالی که طرف مقابل آشکارا ارتباط خود را با دیکته های بیگانگان نشان داد.

  سلمان در پایان سخنان خود گفت: ژنو۴ همچنان عرصه تلاش کشورهای منطقه ای و بین المللی و در راس آن آمریکا، عربستان، قطر و ترکیه برای جبران خسارات در سوریه است که می خواهند با منحرف کردن افکار عمومی ملت هایشان از بحران های داخلی خود نگاه ها را به سمت ژنو بکشانند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.