به گزارش ایران ویج، استقلال در دومین بازی آسیایی خودش به مصاف تیمی گمنام از سرزمین آل‌سعود خواهد رفت. التعاون در بازی اول خودش موفق شد لوکوموتیو( از تیم‌های شناخته شده ازبکستان) را در تاشکند شکست دهد و به این ترتیب اکنون تیم دوم گروه A، محسوب می‌شود.

این تیم نیز مانند بقیه تیم‌های عربی سعی کرده با خریدهای خارجی کیفیت را در خودش بالا ببرد به طوریکه اکنون کونستانتین گالسا از ۴بازیکن خارجی در ترکیب اصلی تیمش استفاده می‌کند!

ریکاردو ماچادو، مدافع ۲۸ساله پرتغالی التعاون از سال ۲۰۱۵ به عضویت این تیم درآمده است. او در این سال بازیکن استوابخارست رومانی بوده و ۶بازی هم برای این تیم انجام داده اما پس از آن به تیم زردپوش عربی ملحق شد و در این مدت ۵گل را در ۴۳بازی به نام خود ثبت کرد. ماچادو علاوه بر قابلیت بازی در پست دفاع مرکزی، توانایی بازی در پست هافبک دفاعی را نیز دارد و این می تواند کمک بزرگی به التعاون در هنگام پایه ریزی حملات باشد.

جهادالحسین کاپیتان التعاون از سال ۲۰۱۴ به عضویت این تیم در آمده و در ۵۲بازی ۹گل به ثمررسانده. این هافبک ۳۴ساله در پست هافبک هجومی بازی می‌کند و این آمار با توجه به پست او قابل قبول نیست. شماره۱۰ التعاون ۹۰بازی و ۱۰گل را نیز با پیراهن تیم ملی سوریه در کارنامه دارد.

“لوسیان سن مارتین” شاید معروفترین خارجی تعاون باشد. او ۲۱بازی با پیراهن تیم ملی رومانی را به ثبت رسانده است. علاوه بر این سابقه بازی در پاناتینایکوس و الاتحاد(عربستان) را نیز در کارنامه اش دارد. لوسیان ۳۶ساله با شماره۲۹، هافبک تهاجمی زردپوشان به حساب می‌آید و به نظر می‌رسد از مهره های قابل اتکای این تیم در حملات خواهد بود.

جوانترین خارجی این تیم ” اَلِسان ان دیایِ ” مهاجم ۲۵ساله فرانسوی است. او سابقه بازی در تیم‌های باستیا و استراسبورگ را دارد. ان دیای از تیم دسته دومی لاوال(فرانسه) به تیم تعاون اضافه شده و با شماره۱۹، اولین سال حضورش در قاره کهن را تجربه می‌کند.

علاوه براین ۴نفر، تعاون یک بازیکن برزیلی را نیز در اختیار دارد که می‌توان گفت او از سایر نفرات این تیم کیفیت بهتری دارد اما اکنون برای الفاتح(حریف استقلال خوزستان) توپ می‌زند. ساندرومانوئل ۲۸ساله یک هافبک دفاعی است که ازسال۲۰۱۵،  ۳۹بازی و ۲گل را با پیراهن التعاون به ثبت رساند اما از ابتدای۲۰۱۷ به صورت قرضی تیم الفاتح پیوست.

با این حساب به نظر نمی‌رسد زردهای عربستان، بتوانند استقلال را اذیت کنند و حداقل روی کاغذ، آبی‌های تهران شانس بالایی برای پیروزی در این مسابقه دارند چراکه موثرترین نفرات این تیم همین ۴نفر هستند. التعاون اکنون در رده ششم لیگ حرفه‌ای عربستان قرار دارد. خط دفاعی این تیم با ۲۹گل خورده در ۱۹بازی جزو خطوط دفاعی ضعیف عربستان به حساب می‌آید و از این نظر استقلال می‌تواند امیدوار باشد که کارهای هجومی خودش را راحت تر و بهتر از مسابقه اول مقابل الاهلی به اجرا بگذارد.

نیروی جوانی و انگیزه بالای بازیکنان استقلال ابزار خوبی است که در دستان منصوریان قرار دارد. تیم او در بازی قبلی به نتیجه‌ای که شایسته‌اش بود نرسید و باید در این مسابقه که میزبان محسوب می‌شود، حتما سه امتیاز را برای خود نگه دارد چرا که در غیر این صورت شاید در دور برگشت، آبی‌ها افسوس امتیازات از دست رفته در این بازی را بخورند.

دوشنبه ۹اسفند۹۵: استقلال ایران-التعاون عربستان

ورزشگاه سلطان قابوس(مسقط-عمان)/ ساعت ۱۹:۰۰

داور: کیمورا هیرویاکی /کمک‌ها: ناگی توشی‌واکی – ائچی شینجی(ژاپن)

داور چهارم: مبارک عمر(عمان)

ناظران: عبدل خالک از لبنان و سانکار کوماوارن از هند