• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » یک تیرو دو نشان ارتش سوریه در شرق حلب؛ داعش و ترکیه با هم زمین‌گیر شده‌اند
  کد خبر : 2014425

  یک تیرو دو نشان ارتش سوریه در شرق حلب؛ داعش و ترکیه با هم زمین‌گیر شده‌اند

  ارتش سوریه به سرعت در حال گسترش سیطره خود بر مناطق تحت اشغال داعش در شرق سوریه است؛ اقدامی که علاوه بر عقب راندن تروریست‌ها می‌تواند مانع دست‌اندازی‌های بیشتر ترکیه به خاک سوریه شود. به گزارش ایسنا به نقل از خبرنگار خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) یگان‌های ارتش سوریه که در حومه شرقی حلب حضور دارند،…

  ۵۷۳۸۰۰۶۶

  ارتش سوریه به سرعت در حال گسترش سیطره خود بر مناطق تحت اشغال داعش در شرق سوریه است؛ اقدامی که علاوه بر عقب راندن تروریست‌ها می‌تواند مانع دست‌اندازی‌های بیشتر ترکیه به خاک سوریه شود.

  به گزارش ایسنا به نقل از خبرنگار خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) یگان‌های ارتش سوریه که در حومه شرقی حلب حضور دارند، با وارد آوردن خسارت‌های بزرگی به نیروها و تجهیزات داعش، کنترل کامل ۱۸ روستا و برخی بلندی‌های استراتژیک این منطقه را به دست گرفتند.
  یگان‌ها ارتش سوریه و همپیمانان آنها در این راستا پس از درگیری‌هایی شدید با تروریست‌های داعش، کنترل روستاهای شنهصه، الشامی ورویده الباب واقع در حومه شرقی حلب و نیز تپه استراتژیک فیخه با ارتفاع ۵۱۲ متر و تپه استراتژیک الحواره با ارتفاع ۴۹۵ متر در حومه شرقی حلب را به دست گرفتند.

  به این ترتیب با پیشروی‌های جدید ارتش سوریه در کمتر از یک هفته در حومه شرقی حلب، مساحتی بیش از ۶۰۰ کیلومتر مربع از کنترل داعش خارج شده است.

  ۵۷۴۴۵۳۲۳

  این اقدام ارتش سوریه از دو جنبه حائز اهمیت است. اول اینکه مناطق قابل توجهی از خاک سوریه آزاد شده و از کنترل داعش خارج شده است و دوم باعث می‌شود نیروهای ارتش ترکیه که با پشتیبانی شورشیان مخالف بر شهر الباب مسلط شده‌اند و قصد پیشروی به سوی رقه را دارند، عملا زمین گیر شوند.

  کنترل ارتش سوریه بر مناطق شرق حلب تا رودخانه فرات به این معناست که ارتش ترکیه برای رفتن به سمت رقه یا باید با نیروهای کرد سوری درگیر شود و یا به رویارویی با ارتش سوریه برخیزد که ترکیه با امکانات و شرایط کنونی ظرفیت هیچ یک از این دو گزینه را ندارد.

  ۵۷۴۴۳۳۷۲

  نقشه اجمالی سوریه پیش از پیش‌روی‌های ارتش

  ارتش سوریه پس از درگیری‌های شدید با داعشی‌ها اکنون کنترل روستاهای رسم الحرمل، تباره ماضی، المزبوره، رسم الخباز، رسم الشیح،‌ المناظر، ام خرزه،‌ ابو جبار، القیطه، قصر البریج، الجدیده، خربه ‌المنصوره، المزروفه، مستریحه‌ میری، خربه‌ کبار و کوه استراتژیک سلیم در حومه شرقی حلب را به دست گرفته‌است.

  در این درگیری‌ها تعدادی از داعشی‌ها از اتباع کشورهای مختلف کشته و یا زخمی و هشت خودروی بمب‌گذاری شده آنها در مناطق آزاد شده که مساحت آنها به بیش از ۵۰۰ کیلومتر مربع می‌رسد، منهدم شده است.

  یگان‌هایی از ارتش سوریه هجدهم ماه جاری میلادی کنترل کامل هشت روستا را پس از درگیری شدید با داعش به دست گرفتند. فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در دوم ماه جاری میلادی نیز از آزادی ۳۲ شهر و زمین کشاورزی در حومه شمال شرقی حلب به مساحت کلی ۲۵۰ کیلومتر مربع خبر داد.

  منبع: ایسنا
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.