• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » خون دل های فرزندم با برجام هدر رفت/ مذاکره کنندگان، عینک خوش خیالی بر چشم داشتند/ مردم به این دولت رأی نخواهند داد
  کد خبر : 2014109

  خون دل های فرزندم با برجام هدر رفت/ مذاکره کنندگان، عینک خوش خیالی بر چشم داشتند/ مردم به این دولت رأی نخواهند داد

  خون دل های فرزندم با برجام هدر رفت/ مذاکره کنندگان، عینک خوش خیالی بر چشم داشتند/ مردم به این دولت رأی نخواهند دادReviewed by Iranvij-2 on Feb 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گام نیوز پدر شهید مصطفی احمدی روشن چندی پیش برای شرکت در…

  خون دل های فرزندم با برجام هدر رفت/ مذاکره کنندگان، عینک خوش خیالی بر چشم داشتند/ مردم به این دولت رأی نخواهند دادReviewed by Iranvij-2 on Feb 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گام نیوز پدر شهید مصطفی احمدی روشن چندی پیش برای شرکت در همایش علمی "نفوذ، طرح دشمن در دوران پسا‌برجام" به بوشهر سفر کرد، در جریان این سفر موفق شدیم تا چند کلامی را با این پدر شهید به گفتگو بنشینیم. بیش از پنج سال از شهادت مصطفی می گذرد، رحیم احمدی روشن شهادت تک پسرش را افتخاری می داند که خداوند به او و خانواده اش هدیه داده. او شهادت مصطفی را به مانند جاری شدن خونی تازه در رگ های جوانان ایران برای ایستادگی در خاکریز جبهه مقاومت توصیف کرد. پدر شهید مصطفی احمدی روشن معتقد بود این عَلَم هنوز به زمین نیافتاده، به دست افسران و سربازان دیگری برافراشته شده است.

  این پدر شهید دل پر دردی از دولتمردان ما در سینه داشت و میگفت مذاکره کنندگان ما با امضای برجام تمامی زحمات و خون دل های چند ساله مصطفی برای صنعت هسته ای را هدر دادند، برجامی که نه تنها چرخ اقتصاد و صنعت هسته ای کشور را نچرخاند بلکه آن را متوقف کرد. در ادامه گفتگوی «گام نیوز» با  پدر شهید مصطفی احمدی روشن را می خوانید:

  گام نیوز: به عنوان سوال اول بفرمایید که لحظه ای که خبر شهادت فرزندتان(مصطفی) را شنیدید چه حسی داشتید؟

  شهادت مصطفی لطف خدا بود

  از دست دادن فرزندی همچون مصطفی برای ما سنگین بود به محض اینکه خبر شهادت مصطفی را شنیدیم احساس کردیم که دنیا به آخر رسیده اما چند لحظه ای که به خود آمدیم به این نتیجه رسیدیم که تازه اول دنیاست و خدا رو شکر کردیم که مصطفی در راهی که مورد پسند خود و خدایش بود قدم گذاشت و در این راه به شهادت رسید. خدا را شکر کردیم که ما را قابل دانست و فرزندمان که تک پسر بود را پذیرفت و ما را مفتخر به این مساله کرد.

  گام نیوز: به نظر شما دشمنانمان با انجام این اقدامات تروریستی در کشور و ترور دانشمندان این مرز و بوم چه هدفی را دنبال می کنند؟

  نکته اول اینکه، کشور ایران اسلامی با این ترورها چیزی را از دست نداد بلکه به دست آورد، چراکه خداوند در قرآن کریم می فرماید هرگز به فکرتان نگنجد که کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده اند، بلکه آنها زنده، و نزد خداوند متنعم هستند. این برای ما جا افتاده که این لطف خداوند بود که مصطفی به این فیض نائل گشت.

  بزرگان ما همواره عنوان کرده اند که خدارا شاکریم دشمنانانمان را از احمق ترین افراد روزگار آفریده است، آنها فکر کردند بعد از شهادت شهدای جبهه و جنگ اگر بچه های ما را ترور کنند این خاکریز بدون سرباز و افسر می ماند و جوانان و مردم خواهند ترسید و پا پس خواهند کشید و یا فرمایشات رهبری روی زمین خواهند ماند لذا دست به این کار احمقانه و ترور زندند.

  شهادت مصطفی خون تازه در رگ های جوانان ایران جاری کرد

  بعد از شهادت مصطفی تعداد بسیاری از دانشجویان سراسر کشور تقاضای تغییر رشته کردند و در رشته فیزیک هسته ای مشغول به تحصیل شدند. که حتی برای مسئولان ما غیر قابل تصور بود و نمی دانستند با این مساله چطور کنار بیایند. حماسه بزرگی بود که توسط دانشجویان سراسر کشور انجام شد. این فقط یک شعار نبود، بلکه دانشجویان ضمن نوشتن تقاضا برای تغییر رشته، پیگیر این مساله می شدند. این کار دو پیام یکی برای خانواده شهدا و دیگری برای دشمنان دارد.

  پیامی که برای خانواده شهدا داشت این بود که اگر یک سرباز از این جبهه توسط دشمنان ما به شهادت می رسد ، این عَلَم هنوز به زمین نیافتاده جوانان دیگر و افسران و سربازان دیگری هستند که عَلَم را بر می دارند و جبهه محکم و خاکریز مستحکم تری ایجاد می کنند. پیام آن برای مردم این است که این راه را ادامه می دهند و دیدید که مردم در برابر استکبار و هم در صنعت بازمانده از بچه های ما کوتاه نیامدند.

  پیام بعدی به دشمنان ما بود که آنها احمق هستند و که معنای شهادت را نمی دانند، نمی دانند که خداوند پس از شهادت زندگی تازه ای برای آنها در نظر گرفته، اما این برای دشمنان ما غیر قابل تصور است. آنها از حماقتشان است که به چنین نتیجه ای میرسند و دیدید که نتیجه آنها عکس شد و واقعیت این است بعد از شهادت دانشمندان هسته ای حرکت عظیمی را در صنعت هسته ای شاهد بودیم.

  گام نیوز: شاهد بودیم که تیم مذاکره کننده کشور در موضوع هسته ای  سماجت و پافشاری های زیادی را انجام داد تا این برجام  را امضا کند، تا چه اندازه نتیجه برجام را موفق می دانید؟ آیا آن را قبول دارید؟

  خون دل های فرزندم با برجام هدر رفت

  می بینید که در جریان برجام زمانیکه هنوز قرارداد ژنو نوشته نشده بود ما متاسفانه توسط مسئولان صنعت هسته ای و مسئولان رده بالای خود بخاطر اینکه دشمنان را راضی کرده باشیم حدود ۴۵۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده ای که واقعیت بچه های ما زحمت کشیده بودن و آن را تولید کردند را اکسید کنند و مابقی آن را کاری کنند که به درد ۲۰ درصد غنی سازی هم نخورد. حدود ۱۳ هزار دستگاه سانتریفیوژ که مصطفی با خون دل و با یک اشرافیت کاری خاصی که روی آنها داشت از بین رفت، قلب راکتور اراک را بتن کردند، سایت هسته ای فردو را تبدیل به زمین ورزشی فوتبال کردند،  آیا این همه عقب نشینی بس نیست؟ آیا به نفع ما کاری را انجام دادند؟ کار بجایی برسد که وزیر امور خارجه ما و در حضور نمایندگان مجلس عنوان کند که جان کری سر ما کلاه گذاشت. چرا باید جان کری بتواند یک انسان شیعه امام حسینی را فریب دهد.

  مسئولان در برجام عینک خوش خیالی را از چشم خود برنداشتند

  اگر این اتفاق می می افتد علت آن این است که ما بسیار خوش خیال هستیم و آیات قرآن در رابطه با دشمنان خود را فراموش کردیم اما متاسفانه مسئولان ما این کار را نکردند و عینک خوش خیالی را از چشم خود برنداشتند و با چشم دل به دشمنان ما نگاه نکردند بلکه به چشم سر و عاریه نگاه کردند و همین سبب شد تا این اتفاق بیفتد و عقب نشینی کنیم و  دشمن هم احساس کرد که ما در مقابل آنها درحال عقب نشینی هستیم.  این کار یک خیانت بود کسی که دستاوردهای شهدای کشورش را تقدیم دشمن کند و لحظه ای فکر نکند که از دشمن رکب خورده است این جز خیانت نمی توان اسمی روی آن گذاشت، این کار مورد رضای خانواده شهدا و مردم نیست.

  در ۲۲ بهمن امسال مردم مساله خود را با استکبار جهانی حل کردند که بعد از ۳۸ سال که از انقلاب اسلامی می گذرد که این همه ما را تهدید کردند ، مردم از سال های قبل در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافتند و به آمریکا نه گفتند. مقام معظم رهبری هم فرمود که اگر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن آمدند و علیه استکبار شعار دادند این دلیلش این نیست که با شما مسئولان موافقند بلکه از شما گلایه مندند اما آن را به زبان نیاوردند، باید در جهت حل مشکلاتشان بکوشید نباید این حضور را به حساب خود بگذارید.

  Image result for ‫پدر شهید احمدی روشن‬‎

  دولت در بیش از ۳/۵ سال از عمرش کاری نکرد

  نزدیک به چهار سال از دولت می گذرد و دولت آخرین روزهای خود را سپری می کند دیگر چه کاری می خواهد انجام دهد، بیش از سه سال و نیم از عمرش گذشت کاری نکرد و چرخ اقتصادی را متوقف کرد، کارخانه ها تعطیل شد و مردم بیکار شدند، و تورم چندین برابر شد اما مسئولان ما میگویند برجام را خدا آورد! کجای برجام را خدا آورد، برجام را دشمنان بر شما تحمیل کردند و شما پذیرفتید، برجام را شیطان آورد و چیزی نیست که در آینده بخواهید به آن افتخار کنید. آنها به سخنان رهبری گوش ندادند چراکه مقام معظم رهبری بارها نسبت به بدعهدی طرف مقابل هشدار داده بود.

  برخی از نمایندگان مجلس هم آنقدر در تصویب برجام عجله داشتن که در ۲۰ دقیقه آن را تصویب کردند و حاصل دست رنج شهدای هسته ای را تقدیم دشمن کردند. مساله دشمن با کشور ما بر سر مسائل هسته ای نبود، بکه اسلام و انقلاب ما است. قرار بود چرخ صنعت هسته ای و چرخ اقتصاد کشور پس از برجام بچرخد اما هر دو را متوقف کردند؛ خواسته رهبری و مردم از برجام حاصل نشد.

  گام نیوز: با توجه به گفته هایتان که عنوان کردید برجام حاصلی نداشت، آیا این نوع اقدامات که سبب از بین رفتن تلاش های دانشمندان هسته ای ما شده است نمی تواند در جوانان و دانشمندان آینده ما یک نوع ایجاد بی انگیزگی کند؟

  قطعا؛ این طبیعی است که وقتی می بینند صنعتی که با خون بچه های ما به پا شد و شروع به کار کرد و به جایی رسید که استکبار جهانی مجبور شد بعد از غنی سازی ۲۰ درصد ما را به عنوان یک کشور هسته ای بپذیرد. مشکل ترین مرحله رسیدن غنی سازی از ۳/۵ درصد به ۲۰ درصد است و وقتی این کار صورت گرفت ما را باید به عنوان یک کشور هسته ای باید می پذیرفتند، که پذیرفتند. استکبار جهانی به این نتیجه رسید که تهدیدها و تحریم ها اثری روی ملت ما ندارد اما این دولت که به قدرت رسید متاسفانه چراغ سبزی به دشمن داد.

  مردم به این دولت رأی نخواهند داد

  اوباما بزرگترین ضربه را به دنیا با ایجاد داعش زد و این گروه جهنمی را با دلارهای نفتی و آمریکایی را راه انداختند و مردم مسلمان را دسته دسته می کشتند و جنگ های نیابتی را شکل دادند و انسان را مانند حیوانات در قفس می انداختند و به آتش می کشیدند. ما از ترامپ و آمریکا نمی ترسیم و در ۲۲ بهمن هم جواب آن را دادیم و در حال حاضر هم مسئولان ما باید حواس خود را جمع کنند که اگر غیر از خواسته رهبری اقدامی داشته باشند مورد غضب مردم واقع خواهند شد و مردم در مقابلشان خواهند ایستاد. من فکر نمی کنم مردم با توجه کارنامه ای که از برجام دیدند به این دولت رأی دهند.

  در پایان از مواضع رهبر انقلاب تشکر می کنم که مردم را به رستگاری هدایت می کنند.

  گام نیوز: از اینکه وقتتان را در اختیارمان قرار دادید متشکریم.  

  ………………………………….       

  گفتگو: سیدحسین موسوی

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.