• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی » «مظلوم نمایی»؛ نسخه‌ جدید اصلاح طلبان برای القای اعتماد به نفس کاذب به دولت
  کد خبر : 2014050

  «مظلوم نمایی»؛ نسخه‌ جدید اصلاح طلبان برای القای اعتماد به نفس کاذب به دولت

  «مظلوم نمایی»؛ نسخه‌ جدید اصلاح طلبان برای القای اعتماد به نفس کاذب به دولتReviewed by Iranvij-2 on Feb 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای تفرش،مظلوم نمائی جریان فتنه تا برجامیزه کردن ایران ادامه دارد؛ به طوری که طرح سوال بین سخنرانی از خطیب، مساوی…

  «مظلوم نمایی»؛ نسخه‌ جدید اصلاح طلبان برای القای اعتماد به نفس کاذب به دولتReviewed by Iranvij-2 on Feb 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای تفرش،مظلوم نمائی جریان فتنه تا برجامیزه کردن ایران ادامه دارد؛ به طوری که طرح سوال بین سخنرانی از خطیب، مساوی با دو سال زندانی شدن سوال کننده می شود. این یعنی مردم نامحرم هستند، در حالی که حق مردم است که بدانند.

  از نخستین روز بعد از توافق هسته‌ای تحت عنوان برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) میان ایران و گروه ۱+۵ روزنامه‌های زنجیره‌ای با تیترهایی همچون «تحریم‌ها به تاریخ پیوست»، «صبح بدون تحریم»،  «فروپاشی تحریم»، «اینک بدون تحریم»، «تحریم رفت»، «پیروزی، بدون جنگ» و… به استقبال این توافق رفتند.

  دولت محترم هم همراه با حامیان تشکیلاتی خود که از ورود سرمایه به کشور گرفته تا حل مشکل محیط زیست، اشتغال، صنعت، بانک‌ها و حتی آب خوردن مردم را نیز به توافق با آمریکا و غرب گره زده بودند، با عبارات و کلمات غلوآمیز برجام را فتح‌الفتوح عنوان و تأکید می‌کردند که از این تاریخ به بعد کشور روی تحریم و تهدید را به خود نخواهد دید.

  اغلب مردم هم به واسطه همین شعارهای دولت، تمام زندگی خود را به دوران قبل و بعد از برجام تقسیم کرده و منتظر بودند که با امضای برجام تحریم‌ها برداشته شود و پا به دنیای رویایی و بزک کرده پسابرجامی که زنجیره‌ای‌ها و حامیان تشکیلاتی دولت برایشان تصویر کرده بودند، بگذارند و همه مشکلات کشور را حل شده ببینند و از سوی دیگر دولتی‌ها هم سرخوشانه خیال می‌کردند که با تمسک به تئوری نخ‌نمای تعامل با کدخدا و معامله سرمایه‌های ملی ایران، برای خود دستاوردی ساخته‌اند و تا سال ۱۴۰۰ جای خود را در پاستور تثبیت کرده‌اند.

  با گذشت ۱۰ماه از روز اجرای برجام، اما، نه تحریم‌های روز‌افزون نظام سلطه علیه کشور متوقف شد، نه پول‌های بلوکه‌ شده ایران به‌ راحتی و به صورت کامل به کشورمان عودت داده شد، نه ارتباطات بانکی و مالی کشور رویه معمول و عادی خود را طی کرد؛ نه آنکه مردم بهبود معیشتی و اقتصادی وعده داده شده را لمس کرده‌اند و حامیان دیروز این توافق دستشان خالی است از ادله و مدارکی که نشان دهد توافق هسته‌ای دستاورد ملموس و محسوسی را برای جامعه ایرانی به همراه داشته است.

  از سوی دیگر القای ثمر بخش بودن توافق هسته‌ای برای جامعه‌ای که خود به صورت دقیق و جامع برآورد مناسب و معقولانه‌ای از آن داشته برای دولتمردان و حامیان این توافق دیگر ناممکن شده و هراسها از روی گردانی افکار عمومی از دولت یازدهم برای زنجیره‌ای‌ها و حامیان تشکیلاتی دولت دو چندان شده است.

  در چنین شرایطی که عدم اثبات ثمر بخش بودن توافق هسته‌ای با آمار و ارقام مستند و متقن، عدم کارآیی پروژه دستاوردسازی و دعوت مردم به صبر برای رسیدن سیب و گلابی باغ برجام و رنگ باختن تزریق امیدکاذب به جامعه ایرانی توسط روزنامه‌های وابسته به جریان خوش‌بین به مذاکرات هسته‌ای تحقق تک آرزوی دولت و حامیانش که همانا رسیدن به صندلی ریاست دولت دوازدهم هست را به شدت دور از ذهن ساخته است.

  یکی از تحلیلگران سیاسی اصلاح‌ طلب در تازه‌ ترین نسخه پیچی خود در تلاش برای القای اعتماد به نفس کاذب به دولت به آنها توصیه کرده که از عدم توانایی پاسخگویی به منتقدین نهراسند چرا که می‌توان از این حجم نقدهای پرشمار [و بی‌پاسخ] به عنوان بزرگ‌ترین « حربه سیاسی» برای « مظلوم‌نمایی» استفاده کرد و از آن برای جلب افکار عمومی به سود خود و دور کردن آنها از وعده‌های داده شده به مردم نهایت بهره‌برداری را داشت.

  طرح چنین مسئله‌ای از سوی حامیان تشکیلاتی دولت، خود اعتراف به ناکارآمدی و بی‌خاصیتی برجام است. برجامی که در ازای قربانی کردن صنعت هسته‌ای قرار بود نقطه پایانی بر تحریمهای ظالمانه باشد و از مشکلات اقتصادی و معیشتی گرفته تا معضلات زیست‌ محیطی را حل کند که در حال حاضر نه تنها نتوانسته مشکلات کشور را تقلیل دهد بلکه حجم قابل توجهی از هزینه‌های بین‌المللی از جمله تحریم‌های بین‌المللی را به کشور سرازیر کرده است.

  به اذعان زنجیره‌ای‌ ها و حامیان تشکیلاتی دولت، برجام حتی نمی‌ تواند نقش یک برگ انتخاباتی را برای دولت یازدهم بازی کند. آنها برای ادامه حیات سیاسی خود از سر ناچاری به مظلوم‌نمایی روی آورده‌اند.

  یادداشت از محمد جواد محمودیان تفرشی-تحلیلگر مسائل سیاسی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.