• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی , سیاسی » سهم ۵۲ هزار تومانی هر ایرانی از مالیات نفت
  کد خبر : 2013979

  سهم ۵۲ هزار تومانی هر ایرانی از مالیات نفت

  تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت در ۹ ماهه ابتدای امسال از محل مالیات بر فروش فرآورده‌های نفتی بیش از ۴ هزار میلیارد تومان درآمد داشته است. گروه اقتصادی– دولت از محل مالیات بر فروش فرآورده‌های نفتی برای خود درآمدی در حدود ۴ هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان در نظر گرفته که در…

  تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت در ۹ ماهه ابتدای امسال از محل مالیات بر فروش فرآورده‌های نفتی بیش از ۴ هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

  گروه اقتصادی دولت از محل مالیات بر فروش فرآورده‌های نفتی برای خود درآمدی در حدود ۴ هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان در نظر گرفته که در ۹ ماهه نخست سال‌جاری از این محل، دولت ۴ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان درآمد از آن خود کرده است.

  مالیات

  به گزارش افکارنیوز، نکته قابل توجه در این مورد آن است که دولت برای ۹ ماهه نخست سال‌جاری پیش‌بینی درآمد ۳ هزار و ۴۲۰ میلیارد تومانی را داشته که رقم محقق شده از میزان پیش‌بینی‌ها پیشی گرفته است. در مجموع مالیات بر فروش فرآورده‌های نفتی ۶.۵ درصد از مالیات‌های غیرمستقیم را تشکیل می‌دهد.

  بنا به گزارش بانک مرکزی، منابع حاصل از نفت و فرآورده‌های نفتی در این مدت، ۴۲ هزار میلیارد تومان بوده که رقم مصوب ۹ ماهه ۵۶ هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده بود.

  در حالی دولت در ۹ ماه ابتدایی امسال ۴ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان درآمد از محل مالیات بر فروش فرآورده‌های نفتی داشته که این رقم نشان می‌دهد که هر ایرانی از این مالیات، حدود ۵۲ هزار تومان است.

  گزارش‌ها نشان می‌دهد که جمعیت کنونی ایران از مرز ۸۰ میلیون تومان فراتر رفته است که با احتساب این جمعیت و درآمد مالیاتی ۴ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومانی، سهم هر ایرانی از این مالیات حدود ۵۲ هزار تومان است.

  اما در شرایطی دولت این میزان از محل فروش فرآورده‌های نفتی درآمد داشته که یکی از انتقادات شهروندان، نداشتن خدمات در قبال دریافت مالیات است. گزارش بانک مرکزی حاکی از آن است که درآمدهای مالیاتی ۹ ماهه امسال بالغ بر ۶۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.