• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , توریسم و گردشگری » اولین دوره آموزشی راهنمای تخصصی تورهای دوچرخه سواری در ایران
  کد خبر : 2013955

  اولین دوره آموزشی راهنمای تخصصی تورهای دوچرخه سواری در ایران

  دوره آموزشی راهنمای تخصصی تورهای دوچرخه‌سواری برای نخستین بار در ایران راه‌اندازی می‌شود. «علی شادلو» مجری طرح آموزشی راهنمای تخصصی تورهای دوچرخه‌سواری گفت: از زمان ابلاغ آیین‌نامه راهنمایان گردشگری مصوب سال ۱۳۹۴، ایده ایجاد دوره‌ی آموزشی برای راهنمایان تورهای گردشگری دوچرخه‌سواری شکل گرفت. هرچند پیش از آن، دوره‌های تخصصی برای آموزش راهنمایان تورهای پرنده‌نگری و کوهستان…

  دوره آموزشی راهنمای تخصصی تورهای دوچرخه‌سواری برای نخستین بار در ایران راه‌اندازی می‌شود.

  «علی شادلو» مجری طرح آموزشی راهنمای تخصصی تورهای دوچرخه‌سواری گفت:

  از زمان ابلاغ آیین‌نامه راهنمایان گردشگری مصوب سال ۱۳۹۴، ایده ایجاد دوره‌ی آموزشی برای راهنمایان تورهای گردشگری دوچرخه‌سواری شکل گرفت. هرچند پیش از آن، دوره‌های تخصصی برای آموزش راهنمایان تورهای پرنده‌نگری و کوهستان برگزار می‌شد، ولی به دلیل خلاء قانونی این دوره‌های تخصصی در مدارک هویتی راهنمایان تور ثبت نمی‌شد. یعنی در کارت راهنمایان گردشگری که چنین دوره‌هایی را پشت سر گذاشته‌اند هیچ مشخصه‌ای درباره تخصص ان‌ها وجود ندارد.

  وی افزود که پس از اصلاح آیین‌نامه راهنمایان گردشگری، اکنون بندی به لزوم آموزش راهنمایان تخصصی با علایق ویژه نظیر طبیعت‌گردی، سلامت، ورزشی، زیارت و دریایی اختصاص داده شده که امکان طراحی دوره‌های تخصصی‌تر را یا تثبیت موقعیت حرفه‌ای آن‌ها فراهم کرده است.

  cab71300-e74a-40d7-b942-57ab0d17cffb

  شادلو ادامه داد که این دوره شیوه‌نامه اجرایی دارد که بر آن اساس لازم است متقاضیان برای انتخاب شاخه‌ی تخصصی خود، قبلا کارت راهنمای تور را از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دریافت کرده و آموزش‌های اولیه مربوط به راهنمای تور را گذارنده باشند تا بتوانند وارد این مرحله شوند.

  به گفته‌ی او، این دوره‌ی تخصصی که تا پیش از این نمونه آن به طور رسمی در کشور اجرا نشده بود، مشترک توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و فدراسیون دوچرخه‌سواری پشتیبانی می‌شود، یعنی متحوای آموزش‌های گردشگری را سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تهیه می‌کند و آموزش‌های مربوط به مربی دوچرخه‌سواری را فدراسیون مربوطه ارائه می‌دهد و مدرک نهایی نیز توسط این بخش‌ها صادر خواهد شد.

  شادلو درباره لزوم راه‌اندازی این دوره‌ی تخصصی در کشور، به فعالیت‌های پراکنده و گاه موازی که صورت می‌گیرد اشاره کرد و افزود:

  این دوره پس از بازارسنجی و با مطالعه راه‌اندازی شده است. ما بعد از بررسی‌های اولیه به این نتیجه رسیدیم که تورهای زیادی در حوزه‌ی دوچرخه‌سواری و آفرود توسط افراد مبتدی و آموزش‌ندیده برگزار می‌شود که لطمه‌های زیادی را به طبیعت و همچنین فعالیت‌های حرفه‌ای و تخصصی‌تر راهنمایان گردشگری وارد کرده است. مبتنی بر همین نیازسنجی و آسیب‌هایی که بازار گردشگری از فعالیت‌های ناآگاهانه دیده بود، مطابق با قانون بالادستی مصوبِ هیئت وزیران این دوره طراحی شد.

  d64bec77-1e14-4407-b522-87ffca0bc9ce

  وی در پایان گفت که این دوره آموزشی که مختص آقایان است از سال آینده آغاز می‌شود که طول مدت آن، پنج ماه خواهد بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.