• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » حداد عادل: محبوب ترین کلمه مردم «یارانه» است
  کد خبر : 2013816

  حداد عادل: محبوب ترین کلمه مردم «یارانه» است

  حداد عادل: محبوب ترین کلمه مردم «یارانه» استReviewed by on Feb 24Rating: دیدار غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان ادب فارسی از جام جم ما، هم خوشی داشت، هم نگرانی. به گزارش ایران ویج به نقل از جام جم آنلاین، خوشی اش از این باب است که وقتی او لب به سخن می گشاید دل هر…

  حداد عادل: محبوب ترین کلمه مردم «یارانه» استReviewed by on Feb 24Rating:

  دیدار غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان ادب فارسی از جام جم ما، هم خوشی داشت، هم نگرانی.

  به گزارش ایران ویج به نقل از جام جم آنلاین، خوشی اش از این باب است که وقتی او لب به سخن می گشاید دل هر شنونده ای قنج می رود از شیوه درست به کار بردن کلمات اصیلش در زبان پارسی و احتیاط و دقتش در انتخاب سره های کلام از ناسره ها. وجه نگرانی اش اما این است که هر گوینده ای، دست و پا جمع می کند وقتی برای سخن گفتن مقابلش می نشیند و ترس بر می داردش که مبادا کلمه ای به کار ببرد فرنگی که رئیس فرهنگستان را برنجاند یا نکند گرته برداری غلطی از کلمه ای به زبان آورد یا اعراب کلمه ای را به رسم عادت اشتباه بگوید و ….

  خوشی دیدار مشاور رهبر معظم انقلاب اما به سختی اش چربید؛‌ او خونگرم و عیب پوش است و اشتباه های کلامی ما را مهربانانه تصحیح می کرد.در طول بازدید حداد عادل یکی از پرسش های ما، از حداد عادل، درباره محبوب ترین کلمه ساخته شده فرهنگستان از دید او بود که پس از لحظاتی سکوت گفت «همه کلمات ساخته شده در فرهنگستان را دوست دارم اما به نظر می آید برای مردم، یارانه از همه محبوب تر است».

  پرسش دیگر جام جم آنلاین از این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره علت استفاده از اصطلاح «سبک زندگی اسلامی – ایرانی» بود.

  خبرنگار ما از حداد عادل پرسید که آیا می شود این اصطلاح را به سبک زندگی اسلامی تقلیل داد و چرا باید اسلام و ایران را در این اصطلاح از هم جدا کرد که او پاسخ داد «از دیدگاه من، سبک زندگی اسلامی – ایرانی صحیح تر است چرا که مسلمان بودن، یک اعتقاد است و ایرانی بودن، یک علاقه. بنابر این درست تر آن است که این دو در کنار هم و البته پیوند خورده به یکدیگر،‌ به کار بروند. »

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.