• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , توریسم و گردشگری » روزشمار: ۴ اسفند؛ جشنواره جاز دبی
  کد خبر : 2013494

  روزشمار: ۴ اسفند؛ جشنواره جاز دبی

  جاز یا جَز یکی از سبک‌های موسیقی است که نشأت‌گرفته از تشکلات سیاه‌پوستان آمریکایی در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ است. جاز در قسمت‌های مختلفی از سبک‌های مستقل مشهور موسیقی آمریکا به وسیل گروه‌های آمریکایی اروپایی‌تبار و سیاه‌پوستان آمریکایی ظاهر شد. با فراگیری جاز در سراسر دنیا، جاز تأثیر زیادی روی فرهنگ‌های موسیقیایی ملت‌ها،…

  جاز یا جَز یکی از سبک‌های موسیقی است که نشأت‌گرفته از تشکلات سیاه‌پوستان آمریکایی در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ است. جاز در قسمت‌های مختلفی از سبک‌های مستقل مشهور موسیقی آمریکا به وسیل گروه‌های آمریکایی اروپایی‌تبار و سیاه‌پوستان آمریکایی ظاهر شد.

  با فراگیری جاز در سراسر دنیا، جاز تأثیر زیادی روی فرهنگ‌های موسیقیایی ملت‌ها، مناطق و محل‌های مختلف، همچنین رشد بسیاری از سبک‌های شاخص دیگر داشت. جز نیو اورلاند که از اوایل دهه ۱۹۱۰ به وجود آمد، ترکیبی از گروه‌های نظامی سازهای بادی، رقص کدریل فرانسوی، رگتایم، ریتم بیگویین، موسیقی بلوز با بدیهه‌سازی‌های فراوان می‌باشد.

  واژه جاز از زبان عوام سیاه‌پوستان گرفته شده است. در آغاز سده بیستم این گونه موسیقی در میان سیاهان آمریکا رواج یافت و در دهه ۱۹۲۰ در بسیار از کشورها رایج شد. از آن زمان به‌بعد جاز تأثیر زیادی در عرصه موسیقی داشته و هنوز در تحول و تغییر است.

  وینتون مارسالیس ترومپت‌نواز چیره‌دست آمریکایی و برنده جایزه پولیتزر درباره موسیقی جاز می‌گوید:

  جاز ابداع سیاه‌هاست. جاز بازگوکننده خیلی چیزهای عمیق روحی است و نه تنها درباره ما سیاه‌ها و نحوهٔ نگاه ما به مسائل است بلکه درباره اصل معنی زندگی مردم‌سالارانه امروزی هم است. جاز همان شرافت نژاد سیاه است که به صورت صدا درآمده است. در این سبک از موسیقی همه چیز را می‌شود دید، چه ناگفته گذاشتن‌ها، چه نفوذ کردن‌ها، چه پیچیده‌بودن‌ها، و چه مستور ماندن‌ها همه را می‌شود در این سبک دید. تا جایی‌که من می‌دانم نواختن جاز از همه سبک‌ها سخت‌تر است. جاز بهترین تفسیر احساسات شخصی در تاریخ موسیقی غربی است.

  جشنواره جاز دبی رویدادی منحصر به فرد در زمینه موسیقی، هنر و سبک زندگی به شمار می‌آید. این جشنواره هر سال به عنوان بخشی از اهداف خود مقدم تعداد قابل توجهی از هنرمندان و صنعتگران را گرامی می‌دارد. این هنرمندان و صنعتگران به دلیل اینکه این رویداد نه تنها به موسیقی بلکه به ترکیب و ادغام عناصر چند هنری می‌پردازد و مخاطبین قدرشناسی از میان تمامی انواع خلاقیت‌های انسانی از جمله موسیقی، صنایع دستی منحصر به فرد، عکاسی، مجسمه‌سازی و نقاشی را جلب می‌کند، علاقه‌مند هستند تا در آن شرکت کنند.

  d7b80cec-18a1-46f1-bede-3ba146b1c1e3

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.