• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مهمترین چالش عمق‌بخشی خارجی انقلاب طی ده سال اخیر موضوع سوریه است
  کد خبر : 2013482

  مهمترین چالش عمق‌بخشی خارجی انقلاب طی ده سال اخیر موضوع سوریه است

  مهمترین چالش عمق‌بخشی خارجی انقلاب طی ده سال اخیر موضوع سوریه استReviewed by on Feb 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، محمد روحانی، رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی در همایش روز مهندسی در سالن غدیر، با تجلیل از مقام سازندگان ایران اسلامی اظهار…

  مهمترین چالش عمق‌بخشی خارجی انقلاب طی ده سال اخیر موضوع سوریه استReviewed by on Feb 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، محمد روحانی، رئیس بسیج سازندگی خراسان رضوی در همایش روز مهندسی در سالن غدیر، با تجلیل از مقام سازندگان ایران اسلامی اظهار کرد: روز مهندس هرسال علاوه بر تجلیل این روز یاد شهدای مهندس نیز در عناوین این روز هست که از شهدای بزرگی چون شهید شاطری و شهدای هسته‌ای و سازندگی و شهدای سازندگی جنگ تجلیل می‌گوییم.

  وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری نسبت اقدام عمل مسئولین را باید به مردم بگویند، اضافه کرد: بیش از ۴۰۰ پروژه بیش از ۳۳۰ هزار متر مربع در ساخت پروژه‌های مختلف شهری و روستایی توسط بسیج مهندسین عمران انجام خدمت شده است.

  روحانی تصریح کرد: بسیج مهندسین کشاورز با طرح همگام با کشاورز و بسیج مهندسین صنعت با ستاد پایش امسال به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل جامه عمل پوشاندند.

  وی اضافه کرد: با پیگیری بسیج سازندگی استان برخی کارخانه‌های استان برای تأمین جهیزیه نوعروسان اعلام آمادگی کرده‌اند.

  محمد جودی، رئیس شورای عالی بسیج مهندسین خراسان رضوی بیان کرد: برای موفقیت هر عاملی مدیریت، برنامه ، منابع و نظارت باید در کنار هم قرار گیرند و زحمات زیادی در این راه گرفته شده است.

  وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری خطاب به سران سه قوه اعلام کردند و شورای آن پیش متشکل از سران سه قوه است.

  جودی با اشاره به قوانین جاری در خاطرنشان کرد: در ستاد اقتصاد مقاومتی متأسفانه خلأ قانونی وجود دارد و مع الاسف مدیریت کلان در این مهم ایجاد نشده است.

  وی عنوان کرد: از ابتدای سال برنامه اقتصاد مقاومتی طراحی و تبیین شد و به دلیل نبود ملاک و معیار برای اجرای اقتصاد مقاومتی بسیاری از برنامه‌های سازمان‌ها که برنامه عادی سازمان بود به عنوان برنامه‌های اقتصاد مقاومتی معرفی شد.

  در ادامه محمد بسکابادی، مسئول بسیج مهندسین کشاورزی با قرائت بیانیه اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی به ایراد سخن پرداخت.

  پورحسینی، عضو شورای عالی بسیج مهندسین عمران عنوان کرد: از چند سال قبل بسیاری از مهندسین خیر در کارهای عام‌المنفعه انجام فعالیت داشتند و این خیریه به عنوان اولین خیریه انجام کارهای فنی مهندسی شروع به کار کرد.

  وی افزود: این کار به عنوان استان الگویی در سراسر کشور اعلام و در سایر استان‌ها نیز از این طرح استقبال شد.

  پورحسینی بیان کرد: بالغ بر ۳۹۰ پروژه توسط این انجمن انجام شده است که از این تعداد ۱۸۰ مکان متبرک در دستور کار قرار گرفت و در زمینه‌های ساخت و نظارت می‌باشد.

  وی خاطرنشان کرد: همکاری با ستاد عتبات داشتیم جذب مهندسین که قصد خدمت داشتند تعدادی از مهندسان را به عتبات عالیات اعزام کردیم.

  در ادامه کامران، سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی ضمن اشاره به یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی، اظهار کرد: خودباوری باید در نظر مهندسین قرار بگیرد و خود را دست کم نگیریم و می‌توان به دستاوردهای بزرگی دست یافت.

  وی در خصوص رکود حاکم بر بازار مسکن، اضافه کرد: کشور نیاز به سازندگی فراوان دارد و علاوه آبادانی‌های انجام شده در سراسر کشور بازهم جا برای کار کردن زیاد است.

  کامران بیان کرد: بافت‌های فرسوده و حاشیه شهر جزء ظرفیت‌های مشهد است و باید مهندسین به ویژه عمران به این موضوع وارد شوند.

  وی تصریح کرد: خلق پروژه، از طراحی و اجرا مهم تر است از این رو باید عمق دید مهندسی را به این سمت برود.

  رئیس سازمان نظام مهندسی عمران تأکید کرد: جذب سرمایه‌های کوچک از جمله ظرفیت‌های مغفول بازار عمران است.

  سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا(ع) با تبریک روز مهندس، اظهار کرد: امیدواریم این مناسبت به برقراری ارتباط بهتر در جهت خدمت به جامعه شود.

  وی افزود: در سال‌های آخر دهه چهارم انقلاب اسلامی هستیم دو حرکت اصلی انقلاب در عمق بخشی خارجی و داخلی در حال انجام است.

  سردار نظری بیان کرد: عمق بخشی بدین معناست که ان شاءالله در نهایت با بالندگی انقلاب اسلامی امت اسلامی تشکیل شود و در بعد داخلی ان‌شاءالله جامعه اسلامی تشکیل شود، جامعه‌ای که به عنوان جامعه الگویی برگرفته منویات انقلاب اسلامی است، مقدمه ای بر تشکیل امت اسلامی باشد چراکه خواستگاه انقلاب اسلامی باید در تقدم امت اسلامی قرار گیرد.

  وی با اشاره‌ای کوتاه به ده ساله اخیر مهمترین چالش عمق بخشی خارجی موضوع سوریه بیان کرد و اضافه کرد: تمامی توان جبهه کفر در آن نقطه تمرکز یافته و انقلاب نیز باید به همان تناسب در آن نقطه دفاع می‌کرد و این سرمایه‌گذاری اعم از سرمایه گذاری مادی، معنوی و همه داشته‌های انقلاب بود.

  فرمانده سپاه امام رضا(ع) با طرح این سوال که بعد از چند سال امروز در این تقابل در چه جایگاهی انقلاب اسلامی قرار گرفته است، عنوان کرد: حداقل نتیجه تقابل دنیای کفر و حق این است که خیلی از دولت‌هایی که داعیه اسلام را داشتند باطن غیر حق و ماهیت غیر خدایی داشتند، برای جامعه جهانی اشا شدند.

  وی بیان کرد: ابهام و شبهه‌ای در ارتباط با شناخت این رژیم وجود ندارد، منا، عراق، یمن و سوریه می‌خواهد تا نقاب از چهره حکام پرتزویر و ریاکارعربستان برداشته شود و واقعیت آن ها برای همه روشن شود و این نتیجه به سادگی به دست نیامده است.

  سردار نظری تأکید کرد: امروز جبهه مستحکم انقلاب اسلامی برای همه مشخص شده است جبهه‌ای که اگر قرار بود بر اساس قرارداد محقق شود عملی نمی‌شد.

  وی یادآور شد: امروز مردم در جبهه مقاومت مردمی، جهانی هستند که این جبهه با فضل خدا و روحیه جهادی ایجاد شد.

  فرمانده سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: با مرد عراق به واسطه صدام جنگیدیم ولی امروز با تمامی شهدایی که دادیم و کشته‌هایی که آن‌ها دادند، مردم عراق به مردم ایران ارادتمندند و در همین شاهد بسیج عمومی امت اسلام هستیم یعنی مبارزین تشکیل یافته، تجربه کرده و منسجم در تمامی منطقه هستند که در اثر عمق بخشی نظام اسلامی است.

  وی تصریح کرد: امروز به واسطه توفیق اسلامی، آمریکا رو به نابودی و فروپاشی است آمریکایی که با همه قوا به سوریه ۲۴ ساعت فرصت تسلیم داد ولی نتوانست، آمریکایی که تمام قوای خودش را درسوریه به کار برد ولی نتوانست با تمامی صف‌آرایی‌های انجام شده در مدیترانه و سایر مرزهای سوریه حتی گلوله‌ای شلیک کند.

  سردار نظری عنوان کرد: حرف ترامپ ساده نیست چراکه سال‌هاست که انقلاب می‌گوید قدرت نظامی آمریکا پوشالی است و سال‌هاست انقلاب اسلامی جامعه آمریکا را فروپاشیده معرفی می‌کند و این حرف را در رقابت‌های آمریکا شنیده شد، سال‌هاست که انقلاب اسلامی ساختار و بنیان آقتصادی آمریکا را به عنوان غول سرمایه داری مزمحل می‌داند  و خود آن‌ها به این امر اذعان می‌کنند.

  وی اضافه کرد: در داخل نیز انقلاب راه خودش را در حال پیمودن است و انرژی هسته‌اس بهانه ما با دنیای استکبار است ولی چه کنیم که برخی از افراد باور می‌کنند که این بهانه گیری دشمن حقیقت دارد و هدف همین است.

  فرمانده سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: امروز قدرت انقلاب اسلامی در داخل نیز زبان زد است اقتدار هسته‌ای، نظامی، سیاسی همه این‌ها برای دشمن قابل تحمل نیست و بدیهی است که دشمنی کند ولی مردم ما عزتمندانه، مقتدرانه، مجاهدانه و با شهادت همچنان این مسیر را برای ساخت جامعه اسلامی در حال طی کردن هستند.

  وی اضافه کرد: چالش اصلی داخل کشور جنگ نرم است که جنگ نرم یعنی فرهنگ، سیاست، اقتصاد و همه چیز را در بر می‌گیرد و نباید اسیر افراد جاهل و یا غافل درحوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی شویم که درگیری با جبهه کفر درگیری بین گروه‌ها، احزاب و افراد تلقی کنند و نباید این نبرد به این شکل کوچک کنیم.

  سردار نظری اعلام کرد: سیاستی که دشمن در آن نفوذ کرده و اگر بنا است در حوزه سیاسی ریشه نظام اسلامی را بزند باید قاطعانه در مقابل دشمن و عوامل نفوذی آن ایستاد و اگر تحریم را بر این نظام و مردم تحمیل کند با در مقابل آن مقاومت کرد و اگر در حوزه فرهنگ نیز وارد شد باید در مقابل دشمن ایستادگی کرد.

  وی یادآور شد: وادادگی در برابر دشمن با منویات انقلاب اسلامی سازگاری دارد و این مجاهدت طرح و برنامه می‌‌خواهد و علاوه بر تلاش باید فکر نیز به کار بیندازیم تلاش با مقاومت، مبارزه و ایستادگی و مقاومت نیاز به طراحی مجاهدانه دارد و نمی شود عمل جهادی باشد و طرح و برنامه غیر جهادی باشد و لازم و ملزوم یکدیگرند.

  فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: جنگ نرم جبهه نیست و جنگ مغلوبه است در سطوح راهبردی، برنامه‌ریزی و طراحی هر سه باید تحت شمول راهبرد اصلی جهاد و مبارزه قرار گیرد.

  وی خاطرنشان کرد: اگر رهبر معظم انقلاب حرف از اقتصاد مقاومتی دارد یعنی مبارزه در حوزه اقتصاد و گاهی در یک میدان یک سنگر حتی مهم است در حوزه اقتصاد و تولید واحد عملیاتی در جنگ اقتصادی کارگاه است و هر کدام به طور جداکانه محسوب می‌شود.

  سردار نظری تأکید کرد: بخش زیادی از مشکلات قابل حل است درست نیست کارگاهی که تعداد زیادی از افراد را مشغول به کار کرده است به دلیل ناتوانی در پرداخت قبوض مختلف آب، برق و گاز آن را تعطیل کنیم آیا این کار در جنگ درست است.

  وی یادآور شد: متعدد از این مثال‌ها داریم ولی عزم، اراده و دلسوزی می‌خواهد و شعار آقا که اقدام و عمل است، می‌خواهد.

  فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: آیا در حوزه فرهنگی رواست که ما برای اینکه مقام، پست و کرسی به دست بیاوریم مسائل فرهنگی که هدف اصلی انقلاب اسلامی است به بازیچه بگیریم و صرف مقاصد گروهی و سیاسی خود بکنیم؟

  وی تصریح کرد: درست هست که افرادی به اینجا بیایند که به دروغ بگویند که شعار جمهوری اسلامی قبل از انقلاب مطرح نبوده است یا این فرد در آن زمان نبوده یا کر بوده و یا قصد منحرف کردن جوانان را به عنوان یک عامل نفوذی دشمن را دارد که شعار استقلال، آزادی جمهوری اسلامی را نشنیده است.

  سردار نظری یادآور شد: در همین شهر گفته‌اند که امام استکبارستیز  و آمریکاستیز نبوده و این فرد نمی‌داند که این روش اولین شعارهای  امام عزیز ضرر به مرکز اصلی قدرت شاه بود و آنجا آمریکا بود و این مبانی قدرت اصلی انقلاب را تشکیل می‌دهد چراکه قدرت مادی را همه دارند.

  وی بیان کرد: آنچه که به سوریه آوردند چندین برایر قدرت مادی انقلاب بود و آنچه نداشتند قدرت معنوی انقلاب اسلامی بود و این قدرت آن‌ها را در همه زمینه‌ها به زانو درآورد.

  فرمانده سپاه امام رضا(ع) تأکید کرد: واقعیت فضای امروز جامعه ما و انقلاب اسلامی است و باید همراه تفکر جهادی، برنامه، طراحی و البته عمل و اقدام جهادی داشته باشیم.

  وی تصریح کرد: انقلاب امروز قدرتمند وعزتمند است و برچم مبارزه با ظالمان را به دوش می‌کشد و این قدرت است که محل صدور به سایر جوامع را دارد.

  سردار نظری عنوان کرد: اگر خواسته باشیم مشکلات مردم را حل کنیم حتما در پرتو قدرت معنوی انقلاب اسلامی انجام شدنی است و از شرف، عزت، استقلال و آزادی خود در این راه دفاع کنیم.

  وی گفت: جامعه مهندسی محل رجوع مردم است و مردم با این جامعه سر و کار دارند و می‌توان منشاء خدمت با محتوای عدالت بود.

  فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: بسیج تشکیلاتی مردمی است و محلی برای فراغت از روزمرگی است برای جدایی از کارهای جاری زندگی و باید فکری انقلابی بکنیم و این فضا با نگاه آرمانی برای ما فراهم می‌شود و مردم به این تلاش ها احتیاج دارند.

  وی تأکید کرد: شهر امام رضا باید شهری با محتوای رضوی باشد و باید الگوسازی کنیم در این راستا و باید فریاد این جامعه برای رویارویی با الگوهای غربی بلند شود و این از روحیه بسیج انتظار می‌رود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.