• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مذاکرات «ژنو ۴» سوریه، به دنبال دستیابی به راهکارهایی در سه محور است
  کد خبر : 2013388

  مذاکرات «ژنو ۴» سوریه، به دنبال دستیابی به راهکارهایی در سه محور است

  مذاکرات «ژنو ۴» سوریه، به دنبال دستیابی به راهکارهایی در سه محور استReviewed by on Feb 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایکل کانتی»، معاون «استفان دی‌میستورا»، فرستاده سازمان ملل در امور سوریه می‌گوید، مذاکرات ژنو سوئیس که پنجشنبه ۲۳ فوریه (۳ اسفند) شروع خواهد شد، به دنبال دست‌یابی…

  مذاکرات «ژنو ۴» سوریه، به دنبال دستیابی به راهکارهایی در سه محور استReviewed by on Feb 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایکل کانتی»، معاون «استفان دی‌میستورا»، فرستاده سازمان ملل در امور سوریه می‌گوید، مذاکرات ژنو سوئیس که پنجشنبه ۲۳ فوریه (۳ اسفند) شروع خواهد شد، به دنبال دست‌یابی به راه حل‌هایی در سه مسئله است.

  شبکه المیادین به نقل از دفتر دی‌میستورا گزارش داد، مایکل کانتی گفته است، این سه مسئله شامل توافق بر سر تشکیل دولت غیر فرقه‌ای، تدوین قانون اساسی جدید و برگزاری انتخابات بر اساس این قانون اساسی است.

  معاون دی‌یستورا بدون اشاره به افراد شرکت کننده در این مذاکرات، تنها به بیان این اکتفا کرد که از هیأت‌های شرکت کننده برای شرکت در این مذاکرات دعوت شده است.

  کانتی افزود، مطابق قطعنامه‌های سازمان ملل، به ویژه قطعنامه ۲۲۵۴ از گروه‌های سوری دعوت به عمل آمده و مدعی شد که بر اساس بند دوم این قطعنامه، فرستاده سازمان ملل این صلاحیت را دارد که به منظور گفت‌وگو بر سر انتقال سیاسی، از گروه‌ها جهت مذاکره دعوت کند.

  هیأت دولت سوریه در مذاکرات سوریه قرار است فردا چهارشنبه وارد ژنو شود و به احتمال زیاد، تیم هیأت عالی مذاکره کننده معارضان سوریه نیز فردا به ژنو برسند.

  از سوری دیگر، احمد الجبرا، مؤسس گروه معارض «منصه القاهره»، نمایندگان این حرب، فایز ساره و قاسم الخطیب را از مذارکات ژنو فراخوانده است.

  الجبرا گفته است، مشارکت هر شخصی به غیر از این دو نفر در مذاکرات ژنو، مستقل بوده و  نماینده این حزب محسوب نمی‌شود.

  مذاکرات ژنو ۴ برای حل بحران سوریه، پس‌فردا (پنج شنبه) در سوئیس شروع خواهد شد و بشار الجعفری ریاست هیأت دولت سوریه و «محمد الصبر» که به ترکیه نزدیک است، ریاست هیأت معارضان را برعهده خواهند داشت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.