• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آیا کنفرانس «مونیخ» از عراق در جنگ علیه «داعش» حمایت می‌کند؟
  کد خبر : 2013336

  آیا کنفرانس «مونیخ» از عراق در جنگ علیه «داعش» حمایت می‌کند؟

  آیا کنفرانس «مونیخ» از عراق در جنگ علیه «داعش» حمایت می‌کند؟Reviewed by on Feb 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، علی‌رغم اینکه برخی کشورها سعی در کمرنگ جلوه دادن نتایج مشارکت عراق در کنفرانس امنیتی «مونیخ» دارند اما گروهی دیگر، بر این باورند که اهمیت مشارکت عراق در…

  آیا کنفرانس «مونیخ» از عراق در جنگ علیه «داعش» حمایت می‌کند؟Reviewed by on Feb 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، علی‌رغم اینکه برخی کشورها سعی در کمرنگ جلوه دادن نتایج مشارکت عراق در کنفرانس امنیتی «مونیخ» دارند اما گروهی دیگر، بر این باورند که اهمیت مشارکت عراق در این کنفرانس رساندن این پیام بود که عراق به نیابت از تمام دنیا با «داعش» مبارزه می‌کند.

  به همین دلیل بسیاری از سیاستمداران عراقی بر ضرورت استفاده بغداد از نتایج این کنفرانس چه به شکل تکنیکی و چه به صورت تاکتیکی، در راستای نبرد کشورشان با تروریسم بهره‌برداری کنند.

  الطرفی: احیای جایگاه عراق

  در این ارتباط «حبیب الطرفی»، نماینده پارلمان عراق از فراکسیون «ائتلاف ملی» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تاکید کرد: مشارکت عراق در کنفرانس مونیخ حائز اهمیت بسیار است به ویژه آنکه عراق در شرایط امنیتی سختی بسر می‌برد و از این حیث انتظار می‌رود، نتایج کنفرانس تاثیر مثبتی بر اوضاع عراق داشته باشد.

  الطرفی افزود: این کنفرانس فرصتی بزرگ و واقعی به عراق می‌دهد تا هرآنچه با موضوع تروریسم و مبارزه با داعش ارتباط پیدا کند، را مطرح کند و دعوت از عراق جهت مشارکت در این کنفرانس نشان می‌دهد، این کشور درحال بازگشت به موقعیت سابق خود در صحنه بین المللی است.

  المطلبی: احتمال ارائه حمایت اندک است

  «سعد المطلبی»، عضو کمیته امنیتی شورای استانداری بغداد، مشارکت عراق در کنفرانس مونیخ را در راستای مبارزه با تحریف حقایق و پنهان‌کاری رسانه‌های بین المللی بسیار با اهمیت ارزیابی می‌کند.

  المطلبی افزود: حضور نخست وزیر عراق در مونیخ این پیام را برای جامعه بین المللی داشت که عراق به نیابت از تمام کشورهای جهان با تروریسم و داعش در مبارزه است و در این پروسه نیازمند حمایت‌های بین المللی است.

  اگرچه این سیاستمدار عراقی درباره جدیت جامعه بین المللی در ارائه کمک و حمایت از بغداد در مبارزه‌ با داعش به ویژه پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در آمریکا و تحولات منطقه‌ای و بین المللی، ابراز تردید کرده و حمایت این کنفرانس به بُعد معنوی را محدود می‌کند.

  الشریفی: کمک جامعه بین المللی الزامی است

  «احمد الشریفی»، کارشناس مسائل راهبردی عراق معتقد است مشارکت این کشور در کنفرانس مونیخ برای بغداد دو حق بسیار مهم قائل می‌شود که اولین آن ضرورت تمرکز تلاش‌ها برای تامین نیازهای تکنیکی در مبارزه با داعش به ویژه در عملیات آزادسازی کرانه راست موصل است.

  الشریفی با بیان اینکه تلاش‌ها و اقدامات سیاسی گذشته برای تامین نیازهای این عملیات کاملا با شکست مواجه شده افزود: دومین حقی که عراق از آن برخوردار می‌شود، ضرورت بازسازی خرابی‌های برجا مانده از داعش است که عراق نیازمند کمک‌های بین المللی است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.