• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سید حسن نصرالله: آمریکا راس تروریسم در جهان است
  کد خبر : 2013247

  سید حسن نصرالله: آمریکا راس تروریسم در جهان است

  سید حسن نصرالله: آمریکا راس تروریسم در جهان استReviewed by on Feb 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پیرامون مسائل مهم منطقه صحبت کرده است که به شرح زیر است: خبرنگار خبرگزاری صداوسیما…

  سید حسن نصرالله: آمریکا راس تروریسم در جهان استReviewed by on Feb 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پیرامون مسائل مهم منطقه صحبت کرده است که به شرح زیر است:

  خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از دبیرکل حزب الله لبنان پرسید: با توجه به تحولاتی که در منطقه به ویژه در سوریه و یمن اتفاق افتاد ارزیابی شما از اوضاع کلی منطقه چیست و نقش حزب الله را در معادلات سیاسی و امنیتی منطقه چگونه تعریف می کنید؟

  سید حسن نصرالله پاسخ داد: اوضاع در منطقه به سمت تنش پیش می رود و شاهد مواجهاتی در عرصه های مختلف هستیم، جنگ علیه یمن و مردم یمن به مراحل پایانی سال دومش نزدیک شده است و چنانکه می دانید کشورهای زیادی در این جنگ حضور دارند. یمن در محاصره قرار دارد، بیش از هفده میلیون یمنی در محاصره قرار دارند، درگیری ها در چندین جبهه ادامه دارد، آمریکایی ها در کنار عربستان و دیگر کشورهای عربی در این جنگ حضور دارند. اسرائیلی ها نیز در این جنگ حضور مستقیم دارند اگر چه این حضور علنی نیست. در مقابل شاهد مقاومت اسطوره ای در یمن هستیم.

  دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه در عراق درگیری ها در اوج قرار دارد، افزود: در موصل، در تلعفر و مکان های دیگر جنگ با داعش ادامه دارد. در سوریه با وجود اینکه توافق توقف درگیری ها در برخی مناطق موفق بوده است اما در برخی مناطق هم نقض شده است، با این حال نبرد با داعش یا جبهه النصره و دیگر گروههای مسلح در این کشور ادامه دارد. اسرائیل تهدیداتش علیه مردم و کشورهای منطقه به ویژه علیه جنبش های مقاومت و جمهوری اسلامی ایران را ادامه می دهد. ما با دولت جدیدی در آمریکا مواجه هستیم که با آمدن ترامپ شکل گرفته است. این دولت جهان و منطقه را با مرحله نوینی روبرو کرده است که باید درباره آن کنکاش کرد.

  سید حسن نصرالله در ادامه تاکید کرد: در بحرین با وجود بازداشت، زندان، سرکوب، کشتار، اعدام، محاصره و صدور احکام سنگین علیه برادرانمان و در صدر آنها آیت الله شیخ عیسی قاسم، جنبش های مردمی و انتفاضه مردمی در این کشور ششمین سالش را سپری کرد و همچنان ادامه دارد. همچنین تنش هایی را در مناطق مختلف دیگر از لیبی تا سینا و از سینا تا نیجریه شاهد هستیم. در هر حال حزب الله که خود را بخشی از جنبش های مقاومت در رویارویی با طرح آمریکایی صهیونیستی در منطقه می داند و جزئی از محور مقاومت است مسئولیت هایش را به خصوص در لبنان و سوریه، یعنی عرصه هایی که حضور دارد، تا حد توانش می شناسد. ما بخشی از رویارویی با طرحی هستیم که منطقه ما، کشورهای ما و مردم ما را هدف قرار داده است و معتقدم در این زمینه نقش معقول و خوبی ایفا می کنیم.

  این خبر تکمیل می شود

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.