• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اینترنت و ای تی » شبکه‌سازی در حوزه فعالیت‌های خیریه/ استفاده از پژوهش در امور خیر
  کد خبر : 2013235

  شبکه‌سازی در حوزه فعالیت‌های خیریه/ استفاده از پژوهش در امور خیر

  شبکه‌سازی در حوزه فعالیت‌های خیریه/ استفاده از پژوهش در امور خیرReviewed by on Feb 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سیدمحمدهادی ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به آمادگی این وزارتخانه جهت حمایت از موسسات خیریه اظهار کرد: در حوزه کار خیر اقدامات گسترده ای در…

  شبکه‌سازی در حوزه فعالیت‌های خیریه/ استفاده از پژوهش در امور خیرReviewed by on Feb 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، سیدمحمدهادی ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به آمادگی این وزارتخانه جهت حمایت از موسسات خیریه اظهار کرد: در حوزه کار خیر اقدامات گسترده ای در سطح کشور انجام شده است و برگزاری این چنین همایش هایی و ارائه مقالات می تواند در توسعه کار خیر موثر باشد.

  وی گفت: در پیشینه مذهبی و ملی، کار خیر در کشور ما به صورت ویژه انجام شده است به طوری که قبل از اینکه اسلام نیز به کشور بیاید مردم کار خیر را انجام می دادند.

  ایازی با اشاره به موقوفات در سراسر کشور خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز شاهد افزایش امور وقف در سراسر استان ها هستیم به طوری که بیمارستان ها و مدارسی در این زمینه احداث و بنا شده است.

  معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در تولید و حمایت های آموزشی و پژوهشی کار خیر نتوانسته ایم اقدام گسترده ای را انجام بدهیم و به همین جهت باید در این زمینه مطالعات جدی صورت بگیرد.

  وی اضافه کرد: در حال حاضر زمینه مشارکت مردم برای امور کارهای خیر نسبت به گذشته فراهم است و ما می توانیم با استفاده از ظرفیت های علمی اقدامات موثرتری را در حوزه کار خیر انجام دهیم.

  وی ادامه داد: فعالیت های پژوهشی در حوزه مشارکتی و امور خیر باید مورد توجه قرار بگیرد و در این زمینه باید از ظرفیت دانشگاه ها و حوزه های علمیه به نحو مطلوب تری استفاده شود.

  وی با اشاره به اینکه در سایر کشورها ۶۰ درصد از مراکز درمانی توسط خیریه ها اداره می شود، افزود: پژوهش در امور خیر بسیار موثر است و جای خالی آن در امور خیریه مشکلاتی را به وجود می آورد و باید مورد توجه قرار بگیرد.

  وی همچنین به شبکه سازی در حوزه فعالیت های خیریه اشاره کرد و گفت: باید باز تعریفی از حضور خیریه در امور خیریه داشته باشیم.

  همچنین سیدطیب‌نیا مدیرعامل خیریه آلاله صبح امروز در اولین همایش ملی «خیر ماندگار» اظهار کرد: ضرورت برگزاری این همایش از دو جهت قابل بررسی است که از آن جمله می توان به کمیت مشارکت کار خیر در کشور اشاره کرد، ضمن اینکه می طلبد که در کارهای خیر از فعالیت های علمی و پژوهشی استفاده کرد.

  وی تصریح کرد: از سال ۹۳ بنیاد آلاله تصمیم گرفت که رسالت اصلی خود را بر اساس کارهای پژوهشی و راهبردی انجام دهد و به همین جهت دنبال استفاده از ظرفیت های علمی، دانشگاهی و حوزوی بوده است.

  طیب نیا خاطرنشان کرد: جامعه علمی دانشگاهی تلاش گسترده ای را در امور کار خیر داشته است به طوری که با همکاری دانشگاه اصفهان، مرکز مطالعات خیریه ماندگار راه اندازی شده است.

  مدیرعامل خیریه آلاله با بیان اینکه تفاهم نامه های خوبی نیز با سایر وزارتخانه ها و نهادها به امضا رسیده است، بیان کرد: طبق هماهنگی های صورت گرفته قرار است رشته کارشناسی ارشد و دکتری در دل خیریه با دانشگاه اصفهان به زودی راه اندازی شود.

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، در ادامه این همایش نعمت الله موسی پور دبیر علمی همایش خیر ماندگار ضمن اشاره به ارسال مقالات به نخستین همایش ملی خیر ماندگار اظهار کرد: بیش از ۱۸۱ مقاله، ایده و تجربه ارزشمند به دبیرخانه همایش ارسال شد که از این تعداد ۱۰۰ مورد در اختیار عموم قرار گرفت.

  وی ادامه داد: در این همایش ۳۱ مقاله نیز مورد استفاده قرار گرفت و ۳۱ مقاله نیز به صورت پوستر تهیه و عرضه شده است.

  موسی پور با تاکید بر اینکه این همایش می تواند فرصت مناسبی را جهت همکاری موسسات خیریه و دانشگاه ها برقرار کند، افزود: ما می توانیم با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و کارهای پژوهشی اقدامات موثرتری را در حوزه کار خیر انجام دهیم.

  وی اظهار امیدواری کرد که رشته مطالعات کار خیر در آینده به عنوان یک رشته تحصیلی و حرفه ای در جامعه مورد توجه قرار بگیرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.