• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » فعالیت ۸۰۰ مسگر در کارگاههای مسگری زنجان/عید نوروز فرصت مناسبی برای معرفی صنایع دستی زنجان است
  کد خبر : 2013210

  فعالیت ۸۰۰ مسگر در کارگاههای مسگری زنجان/عید نوروز فرصت مناسبی برای معرفی صنایع دستی زنجان است

  فعالیت ۸۰۰ مسگر در کارگاههای مسگری زنجان/عید نوروز فرصت مناسبی برای معرفی صنایع دستی زنجان استReviewed by on Feb 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود علیمحمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه در ایام عید نوروز نزدیک به ۱۰۰ غرفه نمایشگاه…

  فعالیت ۸۰۰ مسگر در کارگاههای مسگری زنجان/عید نوروز فرصت مناسبی برای معرفی صنایع دستی زنجان استReviewed by on Feb 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود علیمحمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه در ایام عید نوروز نزدیک به ۱۰۰ غرفه نمایشگاه صنایع دستی در سطح استان زنجان برپا خواهد شد، اظهار کرد: نمایشگاههای صنایع دستی در سطح استان زنجان برای فروش محصولات تولیدی صنعت کاران استان زنجان بر اساس ظرفیت هر شهرستان برپا خواهد شد.

  وی اشاره به اینکه در زمینه اطلاع رسانی به گردشگران بروشورهایی آماده شده است که در بین گردشگران تقسیم شود، تصریح کرد: عید نوروز فرصت مناسبی برای ورود گردشگران به زنجان است که بتوانیم محصولات تولیدی استان زنجان را به گردشگران سراسر کشور بشناسانیم.

  معاون صنایع دستی، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه بیشترین تولید صنایع دستی و عرضه آن در فروشگاه‌های صنایع دستی مربوط به چاقو و مس است، افزود:  نزدیک به ۵۰۰ گارگاه چاقو سازی در سطح استان زنجان فعال است.

  ۷۰۰ چاقو ساز در گارگاههای چاقو سازی فعالیت می کنند

  علیمحمدی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰۰ چاقو ساز در گارگاههای چاقو سازی مشغول به فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: معیشت نزدیک به ۱۵ هزار نفر در استان زنجان از راه چاقوسازی و چاقو فروشی تامین می شود.

  وی با بیان اینکه نزدیک به ۵۰۰ گارگاه مسگری در سطح استان زنجان فعال است، گفت: گارگاههای مسگری در سطح استان زنجان زمینه اشتغال ۸۰۰ نفر را فراهم کرده است.

  معاون صنایع دستی، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه از ۳۰۰ فروشگاهی که در سطح استان زنجان است همه به فروش مس مشغول هستند، اظهار کرد: با فروشندگان و تولید گنندگان نزدیک به هزار نفر در زمینه  تولید و فروش مس فعالیت می کنند که معیشت ۲۰ هزار نفر تولید کننده و فروشنده مس از این راه را تامین می شود.

  علیمحمدی به بازارچه صنایع دستی جنب رختشوی خانه زنجان اشاره کرد و اظهار داشت:  از زمان افتتاح این بازارچه برای فروش صنایع دستی استان زنجان نمایشگاههای مختلفی برپاشده است.

  وی با بیان اینکه دو گارگاه و فروشگاه صنایع دستی برای راه اندازی درعوارضی تهران به زنجان و تبریز به زنجان برنامه ریزی شده است، تصریح کرد:در صورت تامین اعتبار توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان گارگاه و فروشگاه ظریفان نیکان طی سال آینده عملیاتی خواهد شد.

  انتهای پیام /

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.