• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » دردسرهای افزایش صدور پروانه کسب موقت/ نمایشگاه‌هایی که برای برخی نان می‌شود و برای بازاریان آب هم نیست!
  کد خبر : 2013164

  دردسرهای افزایش صدور پروانه کسب موقت/ نمایشگاه‌هایی که برای برخی نان می‌شود و برای بازاریان آب هم نیست!

  دردسرهای افزایش صدور پروانه کسب موقت/ نمایشگاه‌هایی که برای برخی نان می‌شود و برای بازاریان آب هم نیست!Reviewed by on Feb 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت خبری «رازق»، نمایشگاه های بهاره به ظن خیلی ها شاید فرصتی برای مغازه داران و اصناف برای…

  دردسرهای افزایش صدور پروانه کسب موقت/ نمایشگاه‌هایی که برای برخی نان می‌شود و برای بازاریان آب هم نیست!Reviewed by on Feb 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت خبری «رازق»، نمایشگاه های بهاره به ظن خیلی ها شاید فرصتی برای مغازه داران و اصناف برای فروش محصولاتشان باشد اما عده ای از فعالان اصناف معتقدند این نمایشگاه ها به مکانی برای عرضه محصولات بی کیفیت و ارزان تبدیل شده است؛ این عده از بازاریان می گویند ارزانی نمایشگاه های بهاره از طرفی به عرضه محصولات بی کیفیت بر می گردد و از طرفی دیگر  معتقدند این نمایشگاه ها عرضه را برای ورود کسانی که در طول سال در هیچ صنفی فعال نبوده باز می کند تا تنها با گرفتن یک غرفه از نمایشگاه شروع به فروش محصولات نازل خود کرده و باعث رکود فعالان واقعی این صنف شوند.

  یکی از فروشندگان پوشاک در این خصوص می گوید: رکود اقتصادی در جامعه حاکم است در طول سال فروشمان چنگی به دل نمی‌زند.

  وی با بیان اینکه مناسبت‌های مختلفی که در طول سال مانند فرا رسیدن عید نوروز و… وجود دارد برای فروشندگان فرصتی است تا کالاهای خود را بفروشند و هزینه‌هایشان را تأمین کنند اما در این زمان نمایشگاه های بهاره دایر می شود.

  وی ادامه داد: این نمایشگاه‌ها بیشتر با هدف تنظیم قیمت بازار برپا می‌شود اما به نظر من اگر بازرسان سازمان‌های مربوطه نظارت جدی داشته باشند نیازی به برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی نیست.

  **دردسرهای افزایش صدور پروانه کسب موقت در پایان سال

  مهرداد انصاری رئیس اتحادیه کیف،کفش ابهر نیز در گفت و گو با خبرنگار «رازق» با بیان اینکه بازار روبه ورشکسته شدن است، اظهار کرد: اگر تمام سرمایه برخی از مغازه داران را جمع کنند یک دهم بدهی هایشان هم نخواهد شد.

  وی پروانه های کسب موقت را نشان دهنده ضعف بیان کرد و گفت: معمولا در یکی دو ماه پایانی سال برخی افراد اقدام به اجاره مغازه کرده و ما طبق دستور اتاق اصناف موظف به دادن پروانه موقت یک ماهه خواهیم بود.

  رئیس اتحادیه کیف،کفش ابهر افزود: افراد با واریز مبلغی به حساب اتاق اصناف این پروانه را دریافت و کار خواهد کرد و کسی که یک سال مالیات و انواع هزینه ها را پرداخت کرده است ضرر می بیند.

  **در شرایط  فعلی که مغازه ها از جنس پر است نیازی به نمایشگاه نداریم

  انصاری در تشریح فعالیت نمایشگاه های بهاره گفت: نمایشگاه در صورت ارائه و معرفی اجناس جدید یا رفع کمبود کالا برگزار می شود.

  وی افزود: در شرایط  فعلی که مغازه ها از جنس پر است نیازی به نمایشگاه نداریم بخصوص نمایشگاهی که پر از اجناس قدیمی و ته مانده سالهای قبل است.

  **نمایشگاه های بهاره به یک کمدی مبتذل تبدیل شده است

  علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران نیز در خصوص این نمایشگاه ها معتقد است: امروز دیگر روند برگزاری این نمایشگاه‌ها به یک کمدی مبتذل تبدیل شده است.

  وی ادامه داد: هر کسی یک نامه به فلان مقام مسئول می‌نویسد و اول آن نامه می‌نویسد در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی لطفا با برگزاری این نمایشگاه موافقت کنید. این یعنی سوء استفاده از مفهوم اقتصاد مقاومتی و سوء استفاده از فرمایش رهبری».

  جلال الدین محمد شکریه نائب رییس اتاق اصناف ایران نیز در گفت و گو با خبرنگار «رازق» در مورد برپایی نمایشگاه های بهاره و تأثیر آن بر کسادی بازار، اظهار کرد: در گذشته های دور نمایشگاه ها طوری برگزار می شد که اصناف و کسبه امروز نسبت به برگزاری این نمایشگاه ها حساس شده اند.

  وی در ادامه تصریح کرد: برپایی این نمایشگاه ها در گذشته توسط افراد غیر متخصص برگزار می شد و بسیاری از غرفه ها توسط افراد غیر متخصص اداره می شد.

  **نحوه برپایی نمایشگاه های بهاره در ایران با مشابه خارجی آن فاصله زیادی دارد

  نایب رییس اتاق اصناف ایران با تأکید براینکه نحوه برپایی این نمایشگاه ها در ایران با مشابه خارجی آن در دنیا فاصله زیادی دارد، اضافه کرد: در ایران برای هر ۲۵نفر یک واحد صنفی وجود دارد در صورتی که در دنیا برای هر هزار و۵۰۰ نفر یک واحد صنفی وجود دارد و باید در این راستا دستفروشان راهم اضافه کنیم.

  شکریه با اشاره به این مطلب که فروشگاه های مجازی را باید به این زنجیره اضافه کنیم، تصریح کرد: خود اتاق ها در بدنه اصناف باید این نمایشگاه ها را برگزار کنند زیرا قدرت رقابت در این نمایشگاه ها زیاد است و برای مردم جذابیت دارد.

  **مدیریت نمایشگاه های بهاره باید در دست اتاق های اصناف باشد

  وی با بیان این مطلب که مدیریت نمایشگاه های بهاره باید در دست اتاق ها در بدنه مجموعه اصناف باشد، اضافه کرد: اجازه برپایی نمایشگاه های بهاره توسط افراد غیر متخصص را نمی دهیم و متأسفانه شاهد برگزاری این نمایشگاه‌ها به شکل تخصصی در شهرستانها نیستیم.
  نایب رییس اتاق اصناف ایران در پاسخ به سوالی با مضمون تأثیر این نمایشگاه ها بر کسادی بازار،  با تأکید براینکه نمایشگاه های بهاره ۵/۴ تا ۵ درصد بر بازار تأثیردارد، اظهار کرد: در این بین باید تأثیرات نمایشگاه ها توسط شبه دولتی ها را در نظر گرفت ولی در مجموع همین میزان بربازار تأثیر دارد.
   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.