• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » دست اندازهای ایمن‌سازی در محور خنداب-ملایر+عکس
  کد خبر : 2013140

  دست اندازهای ایمن‌سازی در محور خنداب-ملایر+عکس

  دست اندازهای ایمن‌سازی در محور خنداب-ملایر+عکسReviewed by on Feb 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، جاده روستای جوشیروان از جمله جاده های مهم و مواصلاتی شهرستان خنداب است که با گذشت زمان نه تنها وضعیت این جاده رو به بهبود نرفته…

  دست اندازهای ایمن‌سازی در محور خنداب-ملایر+عکسReviewed by on Feb 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، جاده روستای جوشیروان از جمله جاده های مهم و مواصلاتی شهرستان خنداب است که با گذشت زمان نه تنها وضعیت این جاده رو به بهبود نرفته بلکه هر روز بدتر هم شده است.

  جاده های نامناسب شهرستان خنداب از مهمترین مشکلات مردم این شهرستان است که حتی با گذشت ۱۰ سال از شهرستان شدن این منطقه تاکنون اقدام قابل توجهی در این خصوص انجام نشده، وضعیت نامناسب و خطرناک جاده های خنداب سالانه خسارات جانی و مالی زیادی به مردم این شهرستان وارد می کند، تا جایی که این مسئله برای مردم این منطقه تبدیل به یک معضل شده است.

  جاده روستای جوشیروان، از جاده فرعی شهرستان خنداب به ملایر است که مردم بخش مرکزی برای تردد به شهرستان ملایر از این جاده استفاده می کنند.

  وضعیت نامناسب جاده روستای جوشیروان مشکلی اساسی برای مردم این روستا و روستاهای مجاوراست که رفت و آمد مردم این منطقه را با مشکلات اساسی رو به رو کرده است.

  اقدامات چند سال اخیر مسئولین نه تنها باعث بهبود وضعیت جاده نشد بلکه روز به روز وضعیت این جاده را بدتر کرد

  سال ۹۳ در مسیر خروجی این روستا به سمت ملایر، بلوار و میدانی ساخته شد که این میدان نه تنها راه عبور و مرور این مسیر را آسان نکرد، بلکه به علت نیمه کاره رها شدن و غیر استاندارد بودن، موجب بروز مشکلات جدیدتری  هم شد.

  نبود فضای کافی و عبور خلاف جهت برخی از رانندگان اطراف این میدان باعث به وجود آمدن نارضایتی و خطراتی برای مردم روستای جوشیروان و روستاهای مجاور شد، که در پی این نارضایتی ها، چند وقت اخیر این میدان توسط دهیاری روستا برداشته شد.

  یکی از مشکلات جاده جوشیروان عرض جاده است که به دلیل عبور از داخل روستا، عرض کمی داشته و روکش نامناسب آسفالت از مشکلات دیگری است که حتی عبور و مرور را برای عابران پیاده هم سخت و دشوار کرده است.

  چند ماه گذشته درمسیر ورودی روستای جوشیروان از سمت روستای دهنو، بلواری به صورت نیمه کاره ساخته شد که نه تنها راه عبور و مرور را آسان نکرد بلکه با کم شدن عرض جاده رفت و آمد را مشکل تر کرد.

  با ساخت بلوار مذکور، شانه خاکی جاده تخریب و تا مدت ها بازسازی نشد، این امر نارضایتی مردم را چندین برابر کرد، این بلوار چندین ماه است که به صورت نیمه کاره رها و هیچ اقدام جدیدی در راستای بهبود وضعیت آن انجام نشده است.

   

  صادقی از کشاورزان ساکن روستای امامزاده دهچال در مورد وضعیت این جاده گفت: جاده روستای جوشیروان، از جاده های پر رفت و آمد است که وضعیت نامناسب این جاده باعث بروز مشکلات زیادی برای مردم شده است.

  وی افزود: کم عرض بودن مسیر و آسفالت تخریب شده، عبور وسایل نقلیه را در جاده دچار مشکل کرده است، مردم از وضعیت این جاده ناراضی و از مسئولین درخواست دارند، هرچه سریع تر به وضعیت این جاده رسیدگی کنند.

   

   عقب نشینی لازمه بهسازی جاده جوشیروان

  مردانی، بخشدار بخش مرکزی شهرستان خنداب، در گفت و گو با خبرنگار  پایگاه خبری نسیم خنداب، در ارتباط با این موضوع گفت: جاده روستای جوشیروان به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر روستاهای مجاور از اهمیت خاصی برخوردار است، به همین علت، طرح زیر سازی و تعریض جاده جوشیروان از جمله طرح هایی است که در اولویت برنامه های بخشداری قرار دارد، که از سال گذشته پیگیری هایی برای دریافت اعتبارات آن انجام شده است.

  مردانی، دلیل تاخیر در اجرای این طرح را عدم هماهنگی ادارات و مسئولین شهرستان بیان کرد و گفت: برای زیر سازی این جاده باید عقب نشینی ها به طور کامل صورت بگیرد و اداره برق، آب و گاز همکاری های لازم را انجام دهند تا بعد از زیر سازی مجددا این جاده تخریب نشود.

  مردانی دلیل وضعیت نامناسب و غیر ایمنی بلوار جدیدی که در حال احداث است را کم کاری دهیاری و پیمان کار مربوطه اعلام کرد و گفت: در پی آخرین بازدید از این پروژه تذکرات لازم در خصوص ایمنی این بلوار را به مسئولین مربوطه دادم.

  مردم جوشیروان در عقب نشینی خانه های حریم جاده همکاری نمی کنند

  نبی اله محمودی، دهیار روستای جوشیروان در خصوص وضعیت نامناسب جاده این روستا گفت: یکی از دلایل اصلی این موضوع عدم همکاری تعدادی از مردم روستا در بحث عقب نشینی است و تا زمانی که این مشکل برطرف نشود نمی توان زیر سازی و آسفالت جاده را انجام داد.

  محمودی اظهار کرد: تعدادی از خانه هایی که باید عقب نشینی کنند، زیر پوشش کمیته امداد بوده و قادر به عقب نشینی نیستند، دولت باید برای این خانواده ها چاره ای بیندیشد.

  محمودی در رابطه با بلواری که در قسمت ورودی روستا قرار دارد، گفت: مقرر شد، بعد از شروع پروژه توسط دهیاری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زیر سازی این جاده را انجام دهد، اما بعد از اجرای پروژه، زیر سازی جاده از سوی بنیاد مسکن انجام نگرفت.

  وی افزود: اتمام این پروژه همکاری همه مردم روستا جوشیروان و مسئولین شهرستان خنداب را می طلبد، تا بتوان هر چه سریع تر این جاده را بازسازی کرد.

  جاده جوشیروان در دست انداز تخصیص اعتبار

  لشگری، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان خنداب در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با جاده جوشیروان گفت: در کمیته برنامه ریزی حدود ۱۲۰ میلیون تومان برای جاده جوشیروان اعتبار مصوب شد اما تاکنون چیزی از این اعتبار تخصیص پیدا نکرده است.

   

  لشگری اظهار کرد: پروژه جاده روستای جوشیروان طی چند فاز انجام می شود، فاز اول که احداث بلوار خروجی روستا بود تکمیل و در صورت تخصیص بودجه بلوار ورودی روستا نیز احداث می شود، قسمت های دیگر جاده نیز در طول پروژه تکمیل می شود.

  لشگری در خصوص میدانی که در بلوار خروجی شهر ساخته شده بود، گفت: بر اساس طرح هادی روستای جوشیروان، نباید در این قسمت از روستا میدانی ساخته می شد، اما با درخواست دهیار و پیگیری های مردم، در بلوار خروجی روستا میدانی ساخته شد که بعد از به وجود آمدن مشکلات عبور و مرور، این میدان توسط خود دهیاری برداشته شد.

  لشگری همکاری همه مردم این روستا را عامل اصلی تکمیل این پروژه بیان کرد و  در ادامه گفت: در صورتی می توانیم پروژه جاده روستای جوشیروان را به اتمام برسانیم که بودجه مصوب شده برای این پروژه تخصیص پیدا کند.

  وی افزود: روستای جوشیروان در محدوده طرح هادی، اراضی ملی ندارد، به همین خاطر نمی توان برای برطرف کردن مشکل زمین مسکن هایی که تحت پوشش کمیته امداد هستند از اراضی ملی استفاده کرد.

   

  لشگری ضمن درخواست از خیرین این روستا در خصوص ارائه زمین به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد، خاطر نشان کرد: در صورت داشتن زمین این خانواده ها می توانند برای ساخت مسکن جدید از وام های بنیاد مسکن استفاده کنند و کمیته امداد نیز در این راستا قول همکاری به این خانواده ها داده است.

  متاسفانه عدم اولویت بندی درست و نیمه کاره رها شدن پروژه ها در شهرستان خنداب از مشکلات نام آشناست، که هر روزه موجب ناراحتی و سلب آرامش مردم این منطقه می شود. مشکلاتی همچون جاده روستای جوشیروان که مردم این منطقه همچنان منتظر اقدام مسئولین شهرستان هستند تا این پروژه تکمیل شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.