• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » سیاستهای اقتصاد کم کربن باهدف مصرف بهینه انرژی به تصویب دولت رسید
  کد خبر : 2013126

  سیاستهای اقتصاد کم کربن باهدف مصرف بهینه انرژی به تصویب دولت رسید

  سیاستهای اقتصاد کم کربن باهدف مصرف بهینه انرژی به تصویب دولت رسیدReviewed by on Feb 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، معصومه ابتکار صبح دوشنبه در حاشیه بازدید از نیروگاه ۷ مگاواتی خورشیدی در همدان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته در دولت سیاست کم کربن تصویب شد، اظهار…

  سیاستهای اقتصاد کم کربن باهدف مصرف بهینه انرژی به تصویب دولت رسیدReviewed by on Feb 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، معصومه ابتکار صبح دوشنبه در حاشیه بازدید از نیروگاه ۷ مگاواتی خورشیدی در همدان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سال گذشته در دولت سیاست کم کربن تصویب شد، اظهار داشت: این سیاست پیوست برنامه ششم توسعه کشور شده است.

  معصومه ابتکار افزود: برای کاهش آلودی هوا، بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای سیاست کم کربن را پیگیری می‌کنیم و به عنوان یک سیاست جدی در همه بخش‌ها و استانهای مختلف پیگیری می شود.

  معاون رئیس جمهور گفت: سیاستهای اقتصاد کم کربن از ضمیمه های برنامه ششم توسعه است و باهدف مصرف بهینه انرژی و کاهش آلودگی های ناشی از تولید گازهای گلخانه ای به تصویب دولت رسیده است.

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مزیت‌های ویژه ایران در زمینه انرژی خورشیدی، گفت: تابش خورشید و زیرساخت‌هایی که وجود دارد و همچنین سرمایه انسانی و نیروی تحصیل کرده در کشور، ایران را به عنوان یکی از فرصت های خوب در عرصه جهانی برای سرمایه گذاری در موضوع انرژی های تجدید پذیر و انرژی خورشیدی معرفی کرده است.

  ابتکار با اعلام حمایت همه جانبه دولت تدبیر و امید از سرمایه گذاری در این حوزه با مصوبات و ارائه تسهیلات، بیان کرد: سرمایه گذاری در زمینه انرژی خورشیدی در اکثر استانهای کشور و عمدتا استان‌های مرکزی، شرقی، جنوبی و همین طور غربی در حال انجام ست.

  وی سرمایه گذاری در این زمینه را فرصت بسیار مناسبی دانست و تاکید کرد: انرژی های پاک خصوصا خورشیدی در کاهش آلودگی هوا و کاهش آلودگی نیروگاه ها در شهرهای صنعتی بسیار مؤثر است و ما نیز برای ایجاد این نیروگاهها تلاش می کنیم.

  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: برای انتقال تکنولوژی نیروگاههای خورشیدی به داخل کشور و حتی ایجاد نیروگاههای خورشیدی خانگی نیز تلاش می کنیم تا سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری تشویق شوند چراکه این نیروگاهها برای کشور و شهرها بسیار مفید است.

  وی افزود: ایجاد نیروگاه های خورشیدی رویکردی است که اگر با حمایت هایی که دولت انجام می دهد پیش برویم، دستاوردهای خوبی برای کشور خواهد داشت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.