• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » رشد ۱۲.۳ درصدی سرمایه‌گذاری‌ها برای رسیدن به رشد اقتصادی ۷.۶ درصدی در بودجه ۹۶
  کد خبر : 2013122

  رشد ۱۲.۳ درصدی سرمایه‌گذاری‌ها برای رسیدن به رشد اقتصادی ۷.۶ درصدی در بودجه ۹۶

  رشد ۱۲.۳ درصدی سرمایه‌گذاری‌ها برای رسیدن به رشد اقتصادی ۷.۶ درصدی در بودجه ۹۶Reviewed by on Feb 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، غلامرضا کاتب در موافقت با کلیات بودجه سال ۹۶ در جلسه علنی امروز مجلس (دوم اسفندماه ۹۵) گفت: در بودجه سال ۹۶ اولین باری است که…

  رشد ۱۲.۳ درصدی سرمایه‌گذاری‌ها برای رسیدن به رشد اقتصادی ۷.۶ درصدی در بودجه ۹۶Reviewed by on Feb 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، غلامرضا کاتب در موافقت با کلیات بودجه سال ۹۶ در جلسه علنی امروز مجلس (دوم اسفندماه ۹۵) گفت: در بودجه سال ۹۶ اولین باری است که بیشترین سهم به بخش یارانه اختصاص یافته است و این به این جهت است که در برنامه ششم توسعه تکلیف شده که حقوق مستمری‌بگیران بهزیستی و کمیته امداد به حدود ۲۰۰ هزار تومان برسد. 

  وی افزود: در سیاست‌های کلان لایحه بودجه سال ۹۶ رشد سرمایه‌گذاری به ۱۲.۳ درصد مشاهده می‌شود و اگر ما می‌خواهیم رشد اقتصادی ۹۶ به ۷.۶ درصد برسد لازمه آن رشد سرمایه‌گذاری ۱۲.۳ درصد است.

  نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مهار تورم در سال ۹۶ مقدار ۷.۸ درصد است و وابستگی به درآمدهای نفتی اگرچه میزان درآمدهای نفتی افزایش پیدا می‌کند از ۲۵ به ۳۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

  کاتب خاطرنشان کرد: اعتباری معادل ۱۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به توازن منطقه‌ای اختصاص یافته که در بودجه سال ۹۶ این میزان ۴۰ درصد افزایش یافته است. همچنین در اعتبارات تملک دارایی ۸۳ درصد افزایش یافته است.

  وی افزود: در برنامه ششم مصوب شده که اعتبارات استانی به ۳۰ درصد برسد و در بودجه ۹۶ ملاحظه می‌کنید که این اعتبارات به حدود ۳۵ درصد رسیده است. 

  نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خوشبختانه درآمدهای مالیاتی ما در بودجه ۹۶ از ۸۶ هزار میلیارد تومان به ۹۹ هزار میلیارد تومان رسیده و در این حوزه ۱۴ درصد رشد را می‌توان مشاهده کرد و این رشد صرفا به شرکت‌های دولتی مربوط می‌شود.

  کاتب خاطرنشان کرد: اعتباری معادل ۱۴۴۰ میلیارد تومان به بخش ورزش اختصاص یافته که نزدیک به ۷۴۰ میلیارد آن مربوط به استان‌ها و شهرستان‌هاست.

  وی افزود: ما در سنوات گذشته استقراض را زیاد داشتیم اما کاهش فروش اوراق مشارکت از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به ۳۴۵ هزار میلیارد ریال در بودجه سال ۹۶ کاهش داده شده است و از طرفی واگذاری سهام نیز از ۱۶۱ به ۹۷ کاهش یافته است. 

  نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بحث انضباط مالی تمام دریافتی‌ها و پرداختی‌ها به حساب خزانه‌داری واریز و از آن برداشت می‌شود.

  کاتب در پایان خاطرنشان کرد: صندوق توسعه ملی برای زمان‌های بحرانی است. باید مورد استفاده قرار گیرد و ما امروز بحران رکود در کشور داریم و ما هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بنیه دفاعی داده‌ایم. ۳۰۰ میلیون دلار به آبیاری تحت فشار و ۳۰۰ میلیون دلار به آبرسانی و ۱۰۰ میلیون دلار به صدا و سیما، ۲۰۰ میلیون دلار به آزمایشگاه‌های دانشگاه اختصاص داده‌ایم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.