• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » کسی که «زندگی اشرافی» دارد انقلابی نیست/ اصلا‌ح طلب و اصولگرا بر اساس معیار ولایت سنجیده می‌شوند
  کد خبر : 2013009

  کسی که «زندگی اشرافی» دارد انقلابی نیست/ اصلا‌ح طلب و اصولگرا بر اساس معیار ولایت سنجیده می‌شوند

  کسی که «زندگی اشرافی» دارد انقلابی نیست/ اصلا‌ح طلب و اصولگرا بر اساس معیار ولایت سنجیده می‌شوندReviewed by on Feb 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای اصفهان، حجت الاسلام حمید رسایی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی شامگاه یکشنبه در مسجد امام حسن مجتبی(ع)…

  کسی که «زندگی اشرافی» دارد انقلابی نیست/ اصلا‌ح طلب و اصولگرا بر اساس معیار ولایت سنجیده می‌شوندReviewed by on Feb 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای اصفهان، حجت الاسلام حمید رسایی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی شامگاه یکشنبه در مسجد امام حسن مجتبی(ع) خیابان کاوه در تبیین به آیه ۵۴ سوره مائده اظهار کرد: افراد زیادی بودند که به خدا ایمان آوردند و سابقه درخشانی از خود بجای گذاشتند اما زمانی هم به دین خدا پشت کردند و خدا افراد دیگری را جایگزین آن‌ها کرد.

  وی افزود: در انقلاب ما هم وجود دارند افرادی که کارنامه درخشانی داشتند اما زمانی از قطار انقلاب پیاده شدند و با دشمنان این نظام هم‌صدا شدند و گذشته خود را تباه کردند.

  ریزش و رویش، نشانگر وجود یک حرکت اجتماعی سالم/ ریزش بدون رویش و رویش بدون ریزش نشانگر بیماری است
  نماینده نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ریزش امری طبیعی است و نباید از ریزش‌ها احساس نگرانی کرد ابراز کرد: ریزش و رویش، نه تنها نشان بطلان انقلاب نیست بلکه نشان سلامت نظام است چراکه در یک حرکت اجتماعی سالم ریزش و رویش وجود دارد اما اگر صرفا رویش یا ریزش رخ دهد حرکت اجتماعی بیمار است.

  رویش‌ها استوارتر از ریزش‌ها
  وی با طرح این موضوع که همواره درعوض ریزش‌ها، رویش‌هایی پدید می‌آیند که مومن‌تر و ثابت قدم‌تر از پیشینیان هستند افزود: طلحه و زبیر از ریزش های سپاه امیرالمومنین بودند اما خداوند در عوض این ریزش‌ها به ایشان مالک اشتر و میثم تمار را عطا کرد اصلا از صحابی پیامبر نبودند اما از مومن‌ترین افراد زمان خود بودند.
  رسایی با اشاره به این نکته که ماهیت دشمن از ابتدای انقلاب تاکنون هیچ تغییری نکرده اذعان کرد: وقتی کار عده‌ای به جایی می‌رسد که دشمنان خونی انقلاب آن‌ها را تشویق و ترغیب می‌کنند نشانگر این موضوع است که ماهیت این افراد تغییر کرده و از خط خود به انحراف رفته‌اند.
  وی در تشریح رخدادهای سال ۸۸ اظهار کرد: ابتدای انتخابات سال ۸۸ عده‌ای خیال کردند واقعا تقلب رخ داده اما کم‌کم با تدابیر رهبر معظم انقلاب و حمله دشمنان انقلاب به مردم و مساجد روشن شد که تقلب کلیدی برای فتنه است و چنین امری حقیقت ندارد.

  انتخابات بهانه بود/ فتنه‌گران با اصل نظام مشکل داشتند
  مدیر مسئول هفته‌نامه ۹ دی با اشاره به حمایت برخی از خواص از فتنه ۸۸ عنوان کرد: این جریان ادامه داشت تا کار به عاشورای ۸۸ کشید و حدود ۱۵۰۰ نفر به سمبل‌های عزاداری حمله کردند و در خیابان‌های تهران شعار دادند که «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است»، همچنین شعار «مرگ بر اصل ولایت فقیه» سردادند و این بدین معنا است که فتنه‌گران با شخص مقام معظم رهبری مشکل نداشتند بلکه با اصل ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی مشکل داشتند.
  وی پیرامون چرایی حمله به ولایت فقیه توسط فتنه‌گران مطرح کرد: با توجه به اینکه جایگاه ولایت فقیه به دلیل تقوا، اجتهاد، مدیریت، شجاعت و عدم دنیاطلبی جایگاهی نفوذناپذیر توسط دشمنان است و دشمن برای از بین بردن نظام نیازمند این نفوذ است، تخریب این جایگاه از کلیدی‌ترین طرح‌های دشمنان به شمار می‌آید.

  حصر سران فتنه با رای شورای عالی امنیت تصویب شد/ حصرخانگی پدیده جدیدی نیست
  رسایی در رابطه با علت حصر سران فتنه تشریح کرد: با توجه به اینکه یک سال و نیم بعد از انتخابات سران فتنه مردم را از حضور در راهپیمایی در ۲۲ بهمن منع کردند و به دنبال ایجاد افتراغ در نظام بودند شورای عالی امنیت ملی رای به حصر این افراد داد.
  وی در تبیین سابقه تاریخی حصر در زمان معصومین اذعان کرد: پس از جنگ جمل امیرالمومنین دستور داد ۵۰ خانم عایشه را تحت الحفظ به مدینه انتقال دادند و در حصر خانگی حفظ کنند.
  نماینده نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه در تشریح سابقه این مسئله در تاریخ انقلاب اسلامی یادآور شد: اول انقلاب قطب زاده با همکاری سید کاظم شریعتمداری کودتا کرد لکن قطب زاده اعدام شد اما امام برای جلوگیری از مرجع کشی سید کاظم شریعتمداری را حصر کرد.
  وی ادامه داد: مردم امروز با گذشت ۸ سال از آن فتنه سهمگین به امانت‌داری نظام معتقدند و رئیس جمهور فعلی نیز در چنین سیستمی انتخاب شد که بسیاری از حامیان فتنه در انتخابات سال ۹۲ از ایشان اعلام حمایت کردند و این خود نشانگر اعتقاد به سلامت جمهوری اسلامی در صیانت از آرا است.

  آشتی ملی طرحی برای بازگرداندن سران فتنه، بدون پرداخت هزینه/ مردم به نظام اعتماد دارند و پای آن ایستاده‌اند
  رسایی با بیان اینکه اخیرا افرادی از آشتی ملی سخن به میان می‌آورند خاطرنشان کرد: این قضیه مطرح می‌شود چون می‌خواهند سران فتنه را بدون پرداخت هزینه به صحنه بازگردانند وگرنه آشتی ملی درپی قهرملی رخ خواهد داد درحالیکه مردم با یکدیگر قهر نیستند بلکه این سران فتنه‌اند که مردم با آن‌ها قطع رابطه کرده‌اند.
  وی در ادامه تاکید کرد: مردم با همه کم وکاستی‌ها، بی کفایتی‌های برخی مسئولین و سختی‌های موجود، به جمهوری اسلامی اعتماد .
  مدیر مسئول هفته‌نامه ۹ دی با اشاره به سخنان برخی نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه عده‌ای می‌خواهند اشخاص را از قطار انقلاب پیاده کنند عنوان کرد: هیچ کس به دنبال چنین هدفی نیست لکن وقتی فردی نمی‌تواند بین انقلاب و خانواده فتنه‌گرش، انقلاب را انتخاب کند و با دشمنان هم‌کلام می‌شود دیگر هیچ جایی برای دفاع از خود باقی نخواهد گذاشت.

  دشمنان اهل‌بیت همگام با سران فتنه/ دلسوزی دشمن برای این دولت نگران کننده است
  وی در تبیین این موضوع که از کجا باید فهمید که خط رهبری خط درست و خط فتنه‌گران خط انحرافی است تصریح کرد: در زیارت عاشورا قاعده‌ای بیان شده تحت عنوان دوستی با دوستان اهلبیت و دشمنی با دشمنان اهلبیت، براین‌اساس اگر روزی با دشمنان اهلبیت دوستی کردیم باید بر ولایت‌پذیری خود شک کنیم.
  رسایی ادامه داد: عده‌ای نیز امروزه از خط امام دم می‌زنند در حالیکه از حمایت دشمنان امام برخوردارند و این امر نشانگر دوستی با دشمنان امام است که درنتیجه نمی‌توانند چنین ادعایی را داشته باشند و این امر به صراحت جدایی فتنه‌گران از خط امام و انقلاب را به تصویر می‌کشد.
  وی در ادامه تاکید کرد: اگر دولتی وجود داشته باشد که دشمنان نگران عدم ادامه راه آن دولت باشند جای نگرانی است و به صحت و سلامت این دولت باید شک کرد.

  نسل سوم و چهارم، رویش‌های انقلابی
  مدیر مسئول هفته‌نامه ۹ دی پیرامون رویش‌های انقلاب اسلامی در دهه‌های اخیر اذعان کرد: این جمله رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نسل سوم و چهارم برای انقلاب هزینه بیشتری پرداخت می‌کنند و ثابت قدم‌تر از گذشته پای انقلاب می‌ایستند به معنای پدیدار شدن رویش‌های جدید در مسیر انقلاب اسلامی است.
  وی در تبیین ریزش‌هایی که در تاریخ اسلام اتفاق افتاده تشریح کرد: طلحه و زبیر از افرادی بودند که با امیرالمومنین در راه اسلام شکنجه شدند و جنگیدند و ایستادگی کردند اما وقتی امام به خلافت رسیدند، خواهان دست‌درازی به بیت المال شدند و حضرت به آنان فرمود شما انقلابی‌ها ی دیروز نیستید، من به شما چنین اجازه‌ای نخواهم داد.
  رسایی در ادامه اشاره کرد: طلحه و زبیر در طول این سال‌ها(از رحلت پیامبر تا خلافت امیرالمومنین) چنان ثروتی به هم زده بودند که طلاهای منزلشان را نمی‌توانستند از درب خارج کنند و شمار کنیزان و اشترانشان از حد فزون گشته بود.

  ولایتمداری در عمل مشخص می‌شود/ اشرافی‌گری با ولایتمداری در تناقض است
  وی با بیان این موضوع که امروزه عده‌ای دم از ولایتمداری می‌زنند اما سبک زندگی اشرافی پیشه می‌کنند افزود: این چه ولایتمداری است که خوراک، مسکن، پوشاک و سبک زندگیش با مردم تفاوت دارد و خود را تافته جدابافته می‌پندارد.
  نماینده نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اخیرا به رهبر معظم انقلاب گفتند بعضی از طلابی که در کلاس درس خارج فقه شما شرکت می‌کنند ماشین‌های چندصد میلیونی سوار می‌شوند که رهبری با شنیدن این جمله فرمودند: «من نمی‌فهمم این یعنی چی، این کار اگر ازپول حلال هم باشد باز اصرار به حرام ورزیدن است».
  وی افزود: عبارت «من نمی‌فهمم» بدین معنا است که مگر ممکن است کسی پای درس چنین فقیهی شرکت کند در حالیکه سیره زندگی او بر چنین مشیی استوار نیست و اصلا اعتقادی به چنین رفتارهایی ندارد.

  وزیر هزارمیلیاردی لیافت وزارت ندارد
  رسایی با بیان اینکه نباید کسی که هزار میلیارد تومان ثروت دارد بر منصب وزارت تکیه بزند افزود: ما نمی گوییم این ثروت از حرام بدست آمده اما چنین فردی که از اول انقلاب تاکنون در دستگاه‌های دولتی مسئول بوده امروز باید به مردم جواب دهد که از کجا آورده است؟
  وی در ادامه اذعان کرد: زمانی که مسئله حقوق‌های نجومی مطرح شد این وزیر میلیاردر مسخره می‌کرد و می‌گفت: «طوری نشده، نباید برای دو میلیارد اینقدر جنجال به راه انداخت» و این قضیه بدین سبب پیش آمده که ۲ میلیارد تومان برای هزار میلیاردی پول خرد محسوب می‌شود، به همین دلیل است که می‌گوییم نباید چنین شخصی به وزارت‌خانه راه یابد.
  مدیر مسئول هفته‌نامه ۹ دی در تشریح ریشه اصلی چنین رویدادهایی مطرح کرد: درست است که مجلس به این افراد برای وزارت رای داده، اما چه کسی به این نماینده مجلس رای داد؟

  ولایتمداران خدمت می‌کنند، غربگراها اختلاس/ هر دولتی که به ولایت نزدیک‌تر بوده بیشتر خدمت کرده
  وی ادامه داد: اگر مراقب نباشیم دولتی انتخاب می شود که در طول عمر دوره اجرایی، عزت ما را پایمال می کند تا جایی که هر کشوری به ما توهین می کند، تحریم ها صد برابر می‌شود و درنهایت مردم را از انقلابیون می‌ترسانند چون انقلابیون مانعی برای بریز و بپاش‌های این اشخاص هستند.
  رسایی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر نقشه دشمنان با حربه تندرو خطاب کردن به جوانان مومن انقلابی بیان کرد: همین تندروها وقتی جنگ شود، فتنه شود و کشور در بزنگاه‌ها قرار گیرد، خون می دهند، شهید می دهند و از همه‌چیز خود در راه نظام و انقلاب می‌گذرند اما افرادی که غرب پرست هستند و آمریکا را قبله آمال خود می‌دانند، اختلاس می‌کنند حتی اگر در ظاهر حزب اللهی حاضر شوند و ریش بگذارند.

  ملاک، انقلابی‌گری است/ اصولگرا و اصلا‌ح طلب بر اساس معیار ولایت سنجیده می‌شوند
  وی با تاکید بر این موضوع که ملاک تشخیص افراد انقلابی و غیر انقلابی است عنوان کرد: اصولگرا و اصلاح طلب فرقی نمی‌کند، اگر کسی زندگی اشرافی داشته باشد انقلابی نیست حتی اگر عکس رهبری بر سینه خود حک کند چراکه اینها ملاک نیست، باید دید چنین شخصی چقدر بر اصول انقلاب پایبند است.
  رسایی در پایان در تشریح یکی از شاخصه‌های مهم برای انتخاب رئیس جمهور اظهار کرد: هر دولتی که به شعارهای انقلاب و اصول امام پایبند بوده بیشتر خدمت کرده است اگر هم دولتی خوب بوده و در مقطعی خدمت رسانی‌اش کاهش یافته به این دلیل است که در آن مقطع زمانی از ولایت و ارزش‌ها فاصله گرفته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.