• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » با کمبود بودجه مواجه هستیم/ تروریست‌ها اجازه امدادرسانی نمی‌دهند
  کد خبر : 2012967

  با کمبود بودجه مواجه هستیم/ تروریست‌ها اجازه امدادرسانی نمی‌دهند

  با کمبود بودجه مواجه هستیم/ تروریست‌ها اجازه امدادرسانی نمی‌دهندReviewed by on Feb 20Rating: «میرام صداقت» سخنگوی جمعیت هلال احمر افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، بی‌طرفی، استقلال و عدم جانبداری را محور فعالیت‌های جمعیت هلال احمر خواند و افزود: هدف ما کمک‌رسانی به آسیب دیدگان جامعه است. صداقت با بیان اینکه جمعیت هلال…

  با کمبود بودجه مواجه هستیم/ تروریست‌ها اجازه امدادرسانی نمی‌دهندReviewed by on Feb 20Rating:

  «میرام صداقت» سخنگوی جمعیت هلال احمر افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، بی‌طرفی، استقلال و عدم جانبداری را محور فعالیت‌های جمعیت هلال احمر خواند و افزود: هدف ما کمک‌رسانی به آسیب دیدگان جامعه است.

  صداقت با بیان اینکه جمعیت هلال احمر افغانستان بر اساس ۷ اصل در این کشور فعالیت دارد، تصریح کرد: بی‌طرفی، استقلال و عدم جانبداری محور فعالیت این سازمان را شکل می‌دهد.

  هلال احمر افغانستان، نهادی سیاسی نیست

  وی توضیح داد: جمعیت هلال احمر افغانستان در تمام نقاط آسیب‌پذیر افغانستان فعالیت دارد که بیشتر این فعالیت‌ها در مناطق نا امن متمرکز است.

  سخنگوی جمعیت هلال احمر افغانستان با تأکید بر اینکه جمعیت هلال احمر افغانی نهاد سیاسی نیست، ادامه داد: ما در هیچ فعالیت سیاسی مداخله نداریم و به آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه کمک‌رسانی می‌کنیم.

  در ۵ ولایت پرورشگاه ایجاد کرده‌ایم

  میرام صداقت کمک‌رسانی به افراد آسیب‌دیده جامعه را عمده‌ترین فعالیت جمعیت هلال احمر افغانستان خواند و گفت: اکنون این نهاد ۳ بخش حوادث، خدمات بهداشتی و تلاش برای بهبود بهداشت جامعه است، تمرکز اساسی و بنیادی دارد.

  صداقت با بیان اینکه در ۵ ولایت افغانستان پرورشگاه داریم، افزود: از طریق این پرورشگاه‌ها برای افراد بی‌بضاعت خدمات بهداشتی عرضه می‌کنیم.

  کمبود بودجه مهم‌ترین چالش هلال احمر

  وی با اشاره به مشکلات جمعیت هلال احمر افغانستان تأکید کرد: مهم‌ترین مشکل و کاستی جمعیت هلال احمر افغانستان کمبود بودجه است، زیرا این نهاد واحد بودجه‌ای دولت نبوده و از سوی دولت هیچ پولی دریافت نمی‌کند.

  سخنگوی این جمعیت تصریح کرد: جمعیت هلال احمر افغانستان یک نهاد مستقل بوده مردم، کمیته بین‌المللی «صلیب سرخ» و فدراسیون بین‌المللی در بخش‌های مختلف با این نهاد همکاری می‌کنند.

  میرام صداقت با بیان اینکه بودجه ما برای افراد بی‌بضاعت کافی است، توضیح داد: به هر اندازه که بودجه ما افزایش یابد، فعالیت‌ها و کمک‌رسانی‌های ما نیز گسترش می‌یابد.

  حوادث طبیعی و غیر طبیعی افزایش یافته است

  صداقت با بیان اینکه حوادث طبیعی و غیر طبیعی در این اواخر افزایش یافته، ادامه داد: تاجران و سرمایه‌گذاران ملی و بین‌المللی باید با جمعیت هلال احمر افغانستان همکاری کنند، زیرا کمک‌های ما به شهروندان کشور گسترش خواهد یافت.

  وی با اشاره به بارش برف در روزهای اخیر در تمام مناطق کشور گفت: جمعیت هلال احمر افغانی در هر منطقه افغانستان کمیته اضطراری داشته و زمانیکه حادثه‌ای رخ دهد، این کمیته با همکاری داوطلب در کمترین فرصت به کمک آسیب دیدگان می‌رسند.

  سخنگوی جمعیت هلال احمر افغانستان همکاری مردم با این نهاد را موثر خواند و افزود: با توجه به نظرسنجی که از مردم صورت گرفته، جمعیت هلال احمر افغانستان توانسته به اکثر آسیب دیدگان کمک‌رسانی کند.

  ۳۰ هزار داوطلب داریم

  میرام صداقت از فعالیت ۳۰ هزار داوطلب در سراسر کشور خبر داد و تصریح کرد: ۳۰ هزار داوطلب که شامل کارمندان جمعیت هلال احمر افغانستان و داوطلبین مردمی هستند، در زمان‌های ضروری با این نهاد همکاری دارند.

  صداقت با تأکید بر اینکه جمعیت هلال احمر افغانستان باید مصون باشد، توضیح داد: دولت و گروه‌های تروریستی باید بگذارند تا ما به مردم کمک‌رسانی کنیم.

  وی ایجاد موانع فرا روی جمعیت هلال احمر افغانستان را بزرگترین خیانت در برابر مردم افغانستان خواند و ادامه داد: جمعیت هلال احمر نهاد مستقل بوده و با آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه همکاری دارد.

  سخنگوی جمعیت هلال احمر افغانستان در پایان سخنان خود با تأکید به همکاری مردم در بخش کمک‌رسانی گفت: استقلال و امنیت ما را کمک می‌کند تا بیشتر به آسیب دیدگان توجه کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.