• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » برخورد قانونی با موسسات آموزشی متخلف در استان مرکزی
  کد خبر : 2012963

  برخورد قانونی با موسسات آموزشی متخلف در استان مرکزی

  برخورد قانونی با موسسات آموزشی متخلف در استان مرکزیReviewed by on Feb 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس، شکرالله حسن‌بیگی در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار داشت: برگزاری مسابقات علمی فرصتی برای معرفی شایسته استان مرکزی به دیگر استان‌ها و ایجاد شور و نشاط در بین دانش‌آموزان است، از…

  برخورد قانونی با موسسات آموزشی متخلف در استان مرکزیReviewed by on Feb 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس، شکرالله حسن‌بیگی در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار داشت: برگزاری مسابقات علمی فرصتی برای معرفی شایسته استان مرکزی به دیگر استان‌ها و ایجاد شور و نشاط در بین دانش‌آموزان است، از این رو از دستگاه‌های ذیربط تقاضا می‌شود در خصوص برگزاری این مهم هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند.

  وی در خصوص دستور کار برگزاری همایش توسعه متوازن رشته‌های تحصیلی افزود: برخی رشته‌ها جذابیت بیشتری در بین دانش‌آموزان ایجاد کرده‌اند از این رو لزوم فرهنگ‌سازی و آشنایی خانواده‌ها و دانش‌آموزان با تمام رشته‌ها در مدارس احساس می‌شود و باید با تدابیری تمام جوانب رشته‌ها برای جامعه هدف تبیین شود.

  حسن‌بیگی تصریح کرد: برگزاری همایش مذکور می‌تواند در رسیدن به این هدف بسیار موثر واقع شود، اما مطالب همایش باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که به درون خانه‌ها و خانواده‌ها منعکس شود و تنها جنبه علمی نداشته باشد.

  وی ادامه داد: از سوی دیگر نقش معلمانی که بر سر کلاس‌های درس حاضر می‌شوند نیز در خصوص توسعه متوازن رشته‌ای بسیار مهم است و باید نسبت به روش‌ها و برنامه‌ریزی‌های آموزش و پرورش به گونه‌ای توجیه شوند تا در زمینه‌های مختلف موثر باشند.

  وی اضافه کرد: جهت اتمام حجت باید یک بازه زمانی به آنها اعلام شود تا نسبت به اخذ مجوز لازم از آموزش و پرورش اقدام کنند، در غیر اینصورت پس از این بازه زمانی با آنها برخورد شود.

  وی تصریح کرد: با سمن‌هایی که خلاف قوانین و مجوزها عمل کنند نیز در کمیسیون نظارت بر سمن‌ها برخورد قانونی پیش بینی شده و اگر لازم شود نسبت به برخورد اقدام می‌شود. حتی می‌توانیم به لحاظ اهمیت موضوع این مهم را به شورای تامین استان ببریم. در این راستا دفتر امور اجتماعی استانداری باید ورود پیدا کند و بررسی‌های همه جانبه و گزارشات به عمل آید.

  حسن‌بیگی در خصوص اجرایی شدن ماده ۱۶ قانون شورای آموزش و پرورش مبنی بر اخذ عوارض محلی توسط شهرداری‌ها از سازندگان واحدهای تجاری نیز گفت: در این خصوص جلسات متعددی تشکیل شده، اما اجرایی نشده است. پیشنهاد می‌شود در این زمینه جلسه‌ای در حوزه معاونت سیاسی تشکیل شود و دفتر امور اجتماعی نیز متولی آن باشد تا نظرات جمع‌بندی شده و کلیات به تصویب برسد.

  وی با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه اظهار کرد: انتظار می‌رود آموزش و پرورش همانند همیشه در این خصوص به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که فضای مدارس متناسب با ایام فاطمیه بوده و با برگزاری مراسم‌ مختلف جوانان و نوجوانان با شخصیت بزرگوار حضرت فاطمه(س) و درس‌هایی که به بشریت داده است بیشتر آشنا شوند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.