• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » دروازه توسعه اقتصاد کشور ۹۶ معدن غیرفعال دارد/ واحدهای صنعتی فعال جوابگوی اشتغالزایی جوانان نیست
  کد خبر : 2012829

  دروازه توسعه اقتصاد کشور ۹۶ معدن غیرفعال دارد/ واحدهای صنعتی فعال جوابگوی اشتغالزایی جوانان نیست

  دروازه توسعه اقتصاد کشور ۹۶ معدن غیرفعال دارد/ واحدهای صنعتی فعال جوابگوی اشتغالزایی جوانان نیستReviewed by on Feb 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از زاهدانه، سیستان و بلوچستان دومین استان پهناور کشور به شمار می رود که از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی در صنعت گردشگری،…

  دروازه توسعه اقتصاد کشور ۹۶ معدن غیرفعال دارد/ واحدهای صنعتی فعال جوابگوی اشتغالزایی جوانان نیستReviewed by on Feb 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از زاهدانه، سیستان و بلوچستان دومین استان پهناور کشور به شمار می رود که از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی در صنعت گردشگری، معادن سنگ و کشاورزی برخوردار است. ظرفیت و پتانسیل هایی که با داشتن آن می توان گام های بسیار بزرگی در عرصه اقتصاد و اشتغال جوانان برداشت.
  از آنجایی که صنعت در هر کشور به عنوان کلید حل مشکل بیکاری محسوب می شود اما در سیستان و بلوچستان به اشتغالزایی از طریق توسعه فعالیت های صنعتی کمتر توجه شده بگونه ای که تعداد اندکی از واحد صنعتی در نقاط مختلف استان فعال است که جوابگوی اشتغالزایی خیل عظیم جوانان جویای کار نیست.
  بهمن ماه امسال بود که حسین ابویی مهریزی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از معدن مس چهل کوره زاهدان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان با داشتن ظرفیت‌های مختلف ازجمله معادن مس و طلا دروازه توسعه اقتصاد کشور محسوب می‌شود.
  علی ای حال اگر چه این استان با داشتن ظرفیت‌های مختلف ازجمله معادن مس و طلا، دروازه توسعه اقتصاد کشور محسوب می‌‌شود اما به گفته معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت از مجموع معادن استان۳۲ معدن فعال، ۹۶ معدن غیرفعال و ۱۰ معدن در حال تجهیز است.
  محمود رضا کهرازهی در گفت وگو با یکی از رسانه ها با اشاره به ذخایر معدنی کشف شده در استان گفته بود که یک میلیارد و ۲۰۱ میلیون و۳۷۸ هزار تن ذخایر معدنی تا پایان سال ۹۴ کشف شده که از این میزان ۴۳۶ میلیون و ۶۸۳ هزار تن مربوط به مواد معدنی فلزی، ۲۸۲ میلیون و۴۲۳ هزار تن مربوط به مواد معدنی غیرفلزی و ۴۸۲ میلیون و ۲۷۱ هزار تن مربوط به مواد معدنی مصالح ساختمانی می باشد.
  وی کارخانه تولید شمش آنتیموان در منطقه سفیدآبه را از جمله واحد های صنایع معدنی ایجاد شده در استان دانست و گفت: این کارخانه با اشتغال ۴۰ نفر و سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد ریال در حال حاضر ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.