• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دل‌بستن به غرب و دولت «ترامپ» در مبارزه با تروریسم اشتباهی بزرگ است
  کد خبر : 2012637

  دل‌بستن به غرب و دولت «ترامپ» در مبارزه با تروریسم اشتباهی بزرگ است

  دل‌بستن به غرب و دولت «ترامپ» در مبارزه با تروریسم اشتباهی بزرگ استReviewed by on Feb 19Rating: «رضا البلتاجی»، نماینده پارلمان مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره، تصریح کرد: خاورمیانه در معرض طرحی استعماری است که تمام کشورهای منطقه را دربرمی‌گیرد و در راس آنها مصر، سوریه، لیبی، عراق و یمن است…

  دل‌بستن به غرب و دولت «ترامپ» در مبارزه با تروریسم اشتباهی بزرگ استReviewed by on Feb 19Rating:

  «رضا البلتاجی»، نماینده پارلمان مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره، تصریح کرد: خاورمیانه در معرض طرحی استعماری است که تمام کشورهای منطقه را دربرمی‌گیرد و در راس آنها مصر، سوریه، لیبی، عراق و یمن است و هدف آن تفکیک و تقسیم کشورها و سپس سرتاسر منطقه است.

   نماینده پارلمان مصر با بیان اینکه کشور متبوعش به یاری کشورهای همجوار در منطقه می‌شتابد که در حال مبارزه با این طرح استعماری جدید هستند، افزود: قاهره از تمام توان و امکانات در اختیار برای غلبه بر این طرح و مزدوران منطقه‌ای آن که در گروه‌های تکفیری نمود می‌یابند، بهره می‌گیرد.

  البلتاجی تاکید کرد: مصر متحد و یکپارچه با این طرح مقابله می‌کند و تا نابودی آخرین تکفیری از پای نمی‌نشیند، بهمین منظور امید می‌رود تمام کشورهای منطقه برای ریشه‌کن سازی این پدیده شوم صفی واحد و قدرتمند تشکیل دهند.

  وی درباره تنها راهبرد مبارزه با این طرح کشورهای غربی را تکیه کردن به ملل منطقه و بهره‌مندی از پشتیبانی آنها دانست و افزود:‌ از رهبران خود نیز انتظار داریم، تمام توان و امکانات در اختیار را برای غلبه بر این طرح غربی به خدمت گیرند.

  البلتاجی با دادن هشدار نسبت به اینکه مبادا کشورهای منطقه به غرب و دولت جدید آمریکا و شخص دونالد ترامپ، امیدوار شوند، گفت: نمی‌توان به غرب و آمریکا به عنوان مبارزان با تروریسم دل بست چون آنها بودند که برای تحقق اهدف و منافع مدنظرشان در منطقه، تروریست‌ها را پرورش دادند.

  نماینده پارلمان مصر درباره وضعیت کشورش در این طرح گفت: مصر از همه طرف در محاصره این طرح است، بویژه آنکه بحران‌ها و مشکلات داخلی از جمله بحران اقتصادی موجب شده، مصر با شرایط بسیار حساس و خطرناک مواجه باشد و مردم مصر با درک شرایط و حفظ وحدت و انسجام خود تلاش می‌کنند، به سلامت این مرحله را پشت سر بگذارند.

  البلتاجی در ادامه به موقعیت ژئواستراتژیک و ژئوسیاسی مصر اشاره کرده و گفت: برای ۴ دهه تمام مصر عمق جغرافیایی و حیات خلوت خود در قاره آفریقا را نادیده گرفت و امروز تلاش داریم، جایگاه گذشته خود در این قاره را باز یابیم لذا قاهره باید مناسبات خود با کشورهای منطقه بویژه کشورهای همجوار مانند سودان و اتیوپی را بهبود بخشد.

  این نماینده مصری درباره سیاست‌ خارجی قطر در منطقه گفت: مصر باید در تعامل با دوحه باید هوشیار و زیرک باشد، چون سیاست‌های این کشور می‌تواند به مصر آسیب برساند، اگرچه ما بین مردم قطر و حکومت این کشور تمایز قائل می‌شویم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.