• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » وحدت کلمه علمای جهان اسلام سدی در برابر نفوذ اندیشه‌های تکفیری است
  کد خبر : 2012612

  وحدت کلمه علمای جهان اسلام سدی در برابر نفوذ اندیشه‌های تکفیری است

  وحدت کلمه علمای جهان اسلام سدی در برابر نفوذ اندیشه‌های تکفیری استReviewed by on Feb 19Rating: شیخ «خضر الکبش»، از علمای برجسته اهل سنت و رئیس مرکز مطالعات «عمر مختار» لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیروت گفت: از آنجا که داعش گروهی مسلمان بشمار نمی‌آید، بنابراین اجازه صدور فتوا، آن هم فتوای…

  وحدت کلمه علمای جهان اسلام سدی در برابر نفوذ اندیشه‌های تکفیری استReviewed by on Feb 19Rating:

  شیخ «خضر الکبش»، از علمای برجسته اهل سنت و رئیس مرکز مطالعات «عمر مختار» لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیروت گفت: از آنجا که داعش گروهی مسلمان بشمار نمی‌آید، بنابراین اجازه صدور فتوا، آن هم فتوای قتل روحانیون و علما را ندارد.

  این روحانی برجسته اهل سنت لبنان افزود: بنابراین طبیعی است که این گروه درصدد ساکت کردن صدای حق و اسلام اصیل محمدی است که مخالف هرگونه افراط‌گرایی و تعصب نژادی و طایفه‌ای است و بنده بعنوان یک طالب علم، فتوای مبارزه با داعش را صادر می‌کنم که زاییده مکتب وهابیت است.

  شیخ الکبش با بیان اینکه مبارزه با داعش بعنوان یک فریضه شرعی بر همه مسلمانان واجب است، خاطرنشان کرد: اندیشه‌های وهابی نه به کسی ایمان و باور دارد و نه به گفت‌وگو و مذاکره، براین اساس وهابی‌ها ریختن خون و غارت اموال و هتک ناموس هرکه مخالف افکار و اندیشه‌های آنها باشد، را مباح کردند.

  وی با اشاره به اینکه آنها همان کسانی‌ هستند که مساجد، حسینیه‌‌ها، کلیساها و آثار تمدن و فرهنگ بشری را نابود کردند، گفت: آنها به هیچ آیین و مذهبی ایمان ندارند و ما بعنوان روحانیون و علمای محور اعتدال و مقاومت موظف هستیم، ماهیت این مکتب را برملا کنیم.

  رئیس مرکز مطالعات عمر مختار اظهار داشت: بحران در سوریه به سود محور مقاومت رو به پایان است، اما همچنان جنگ طولانی مدت دیگری خواهیم داشت که در صف اول آن علما، اندیشمندان و نخبگان قرار دارند تا با افکار و اندیشه‌های وهابی تروریستی مبارزه کنند.

  شیخ الکبش گفت: وهابی‌ها رسانه‌ها و قلم‌های زرد را برای فتنه‌انگیزی‌های مذهبی و طایفه‌ای بخدمت گرفته و امروزه بازتاب نفوذ افکار و اندیشه‌های وهابی در برخی از کشورهای عربی مانند اردن و لبنان مشاهده می‌‌شود.

  این روحانی برجسته اهل سنت لبنان تاکید کرد: نبردی که ارتش سوریه و محور مقاومت در مناطق مختلف سوریه به آن مشغول هستند، همان مبارزه با تروریسم داعش است و به شهادت فرزندم در منطقه تله العیس سوریه در این راه افتخار می‌کنم.

  وی ادامه داد: با صراحت می‌گویم که من از اهل تسنن هستم و به شهادت فرزندم بعنوان گامی در راستای تحکیم وحدت ملی ایمان دارم و به محور مقاومت باور دارم و تاکید می‌کنم، نبرد ما یکی است.

  شیخ الکبش گفت: نبردی که امروز شاهد آن هستیم، نبردی طایفه‌ای نیست، بلکه نبرد حق در برابر باطل است که در تروریسم تکفیری و حامیان این جریان نمود پیدا می‌کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.