• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی تا پایان برنامه ششم
  کد خبر : 2012604

  تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی تا پایان برنامه ششم

  تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی تا پایان برنامه ششمReviewed by on Feb 19Rating: رضا انجم شعاع در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با تأکید بر اینکه اختصاص اعتبار از صندوق توسعه ملی برای ساخت مجتمع‌های آبرسانی روستایی حرکت مثبت و گام مهمی برای آبرسانی پایدار به روستاها بود، گفت: براساس…

  تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی تا پایان برنامه ششمReviewed by on Feb 19Rating:

  رضا انجم شعاع در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با تأکید بر اینکه اختصاص اعتبار از صندوق توسعه ملی برای ساخت مجتمع‌های آبرسانی روستایی حرکت مثبت و گام مهمی برای آبرسانی پایدار به روستاها بود، گفت: براساس موافقت مجلس، دولت و حمایت مقام معظم رهبری مقرر شد برای سال ۹۵ از محل صندوق توسعه ملی ۵۰۰ میلیون دلار به آبرسانی روستایی و تکمیل مجتمع‌های آبرسانی اختصاص یابد که تاکنون تمامی این اعتبارات تخصیص پیدا کرده است. 

  انجم شعاع ادامه داد: از ۵۰۰ میلیون دلار یادشده ۳۰۰ مجتمع آبرسانی روستایی تکمیل و ۳۰۰۰ روستا از آب آشامیدنی سالم برخوردار شده‌اند. 

  معاون حقوقی و امور مجلس وزیر نیرو با اشاره به اینکه کمیسیون تلفیق با اختصاص ۳۰۰ میلیون دلار برای سال ۹۶ در جهت تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی موافقت کرده است، گفت: قطعاً با اختصاص این اعتبار برای سال ۹۶ که هم موافقت دولت و هم موافقت مجلس را می‌طلبید، می‌توانیم آب آشامیدنی سالم و پایداری را برای روستائیان تأمین کنیم. 

  به گفته وی، هنوز میزان دقیقی از تعداد و تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی برای سال ۹۶ استخراج نشده است. 

  انجم شعاع در پاسخ به این سؤال که آیا اختصاص اعتبار از صندوق توسعه ملی برای سال‌های آینده نیز ادامه خواهد یافت، گفت: امیدواریم تا پایان تکمیل و تجهیز ۹۰۰ مجتمع آبرسانی روستایی اختصاص این اعتبار از صندوق توسعه ملی ادامه یابد. 

  وی افزود: تلاش خواهیم کرد تا اختصاص اعتبار از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی تا پایان برنامه ششم توسعه ادامه یابد تا در یک دوره ۳ تا ۴ ساله جمعیت تحت پوشش روستاها از آب آشامیدنی افزایش یابد. 

  انجم شعاع اضافه کرد: تأمین آب آشامیدنی باکیفیت برای ساکنان روستاها که قطب تولید و اشتغال مولد هستند، یکی از اولویت‌های وزارت نیرو و مجلس شورای اسلامی است، به عنوان مثال در استان گلستان، با ساخت یک مجتمع آبرسانی روستایی، بیش از ۱۰۰روستا تحت پوشش آب سالم و بهداشتی قرار گرفتند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.