• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » میانگین قیمت کتاب طی یک سال اخیر ۹ درصد افزایش داشته است
  کد خبر : 2012558

  میانگین قیمت کتاب طی یک سال اخیر ۹ درصد افزایش داشته است

  میانگین قیمت کتاب طی یک سال اخیر ۹ درصد افزایش داشته استReviewed by on Feb 19Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، در  دیماه سال گذشته، ۹ هزار و ۵۹ عنوان کتاب منتشر شده که در مقایسه با زمان مشابه سال جاری با افزایش ۳…

  میانگین قیمت کتاب طی یک سال اخیر ۹ درصد افزایش داشته استReviewed by on Feb 19Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، در  دیماه سال گذشته، ۹ هزار و ۵۹ عنوان کتاب منتشر شده که در مقایسه با زمان مشابه سال جاری با افزایش ۳ درصدی به ۹ هزار  و  ۳۰۰ عنوان کتاب رسیده است که در این میان سهم کتاب‌های عمومی در سال جاری ۶ هزار و ۶۹۷ عنوان و سهم کتاب‌های کودک هزار و ۴۱۹ عنوان است که به ترتیب نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته با افزایش ۲۱ و ۳۳ درصدی رو به رو شده‌اند.

  بر اساس این آمار، ۲ هزار و ۴۶۴ عنوان کتاب کمک درسی در دیماه سال گذشته روانه بازار نشر شده است که این تعداد عناوین در دیماه سال جاری به هزار و ۱۸۴ عنوان رسیده است. البته ناشران تهرانی در دیماه سال جاری ۷ هزار و ۷۷۷ عنوان و ناشران شهرستانی هزار و ۵۲۳ عنوان کتاب روانه بازار کرده‌اند که در مقایسه با بازه زمانی سال گذشته به ترتیب با ۷ درصد و منفی ۱۶ درصد تغییر داشته است.

  بر اساس این آمار، قیمت متوسط کتاب در دیماه سال گذشته ۱۵ هزار و ۱۵۸ تومان بوده که در دیماه سال جاری با ۹ درصد افزایش به ۱۶ هزار  و ۵۴۹ تومان رسید.

  بر اساس این آمار، در دیماه سال جاری ۵ هزار و ۵۶۱ عنوان چاپ اول، ۳ هزار و ۷۳۹  کتاب چاپ مجدد و ۷ هزار و ۱۲۲ عنوان هم تالیفی روانه بازار شد. سهم ترجمه از مجموع ۹ هزار و ۳۰۰ عنوان کتاب منتشر شده در این ماه، ۲ هزار و ۱۷۸ است.

  در دی ماه سال جاری در بخش علوم عملی ۲ هزار و ۱۲ عنوان کتاب چاپ شده است و سهم کتاب‌های حوزه ادبیات هزار و ۲۱۰ عنوان کتاب بوده است.

  بر اساس این آمار، انتشارات مشاوران صعود ماهان، رهپویان شریف، مدرسان برتر، راه، اندیشه رفیع، جنگل، مدرسان شریف، موسسه چاپ و انتشارات دانشگاه تهران، موسسه مهر پویا مهراس و شریف در فهرست ۱۰ ناشر عمومی پرکار در دیماه سال ۱۳۹۵ قرار گرفته‌اند.

  از جمله ناشران آموزشی پرکار در دیماه سال جاری می‌توان به انتشارات خیلی سبز، شرکت انتشارات کانون فرهنگی آموزش، گل واژه، بین‌المللی گاج، مبتکران، الگو، مهر و ماه نو، موسسه کانون ریاضیدانان زمان، جویا مجد و ژرف اندیشان اشاره کرد.

  بر اساس این آمار، انتشارات بین‌المللی گاج، شرکت انتشارات فنی ایران، براق، قدیانی، ذکر، پیام مشرق، افق، حدیث نینوا، آفتاب طلایی و ترجمان دانش در فهرست ۱۰ ناشر پرکار حوزه کودک در دیماه سال جاری قرار گرفته‌اند.

  از جمله کتاب‌هایی که در فهرست پرتکرارترین کتاب‌های دی ماه سال ۱۳۹۵ قرار گرفته‌اند، می‌توان به کتاب‌های شاهکار قرن به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی: استراتژی ایجاد درآمدهای انفعالی خرد و کلان، اثر مرکب: آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما، نبوغ دیوانه: مانیفست کارآفرین‌ها، قانون کار ویژه مهندسان شامل:قانون کار، آیین نامه اجرایی اشتغال اتباع  بیگانه و…، صبح  جادویی برای بازاریابان شبکه‌ای، احکام و آداب اموات، اطلس نبردهای ماندگار: عملیات نیروهای زمینی در هشت سال دفاع مقدس: شهریور ۱۳۵۹-مرداد ماه ۱۳۶۷، موتمر علمای بغداد، نگاهی به داعش از درون:۱۰ روز در دولت اسلامی و بچه‌های حاج قاسم: خاطرات سردار حسین معروفی اشاره کرد.

   کتاب‌های «خودمراقبتی در ناخوشی‌های جزیی: راهنمای خود مراقبتی (۱) خانواده» با ۷۰ هزار نسخه، «تجوید مقدماتی قرآن کریم نور»، «خطر سنجی سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان»، «راهنمای جامع آموزش سلامت در مدارس (ویژه معلمان)» با ۵۰ هزار نسخه در صدر  پرشمارگان‌ترین کتاب‌های دیماه سال جاری قرار گرفته‌اند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.