• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » چرخش طوقه تبریزی ها در مسیر قهرمانی آسیا
  کد خبر : 2012508

  چرخش طوقه تبریزی ها در مسیر قهرمانی آسیا

  چرخش طوقه تبریزی ها در مسیر قهرمانی آسیاReviewed by on Feb 19Rating: خبرگزاری مهر – گروه استان ها – محمود نصیرپور: رقابت های دوچرخه سواری قهرمانی آسیا از هفته آینده در کشور بحرین برگزار خواهد شد و طی آن تیم ملی کشورمان به عنوان یکی از تیم های مدعی قرار است در این مسابقات مهم…

  چرخش طوقه تبریزی ها در مسیر قهرمانی آسیاReviewed by on Feb 19Rating:

  خبرگزاری مهر – گروه استان ها – محمود نصیرپور: رقابت های دوچرخه سواری قهرمانی آسیا از هفته آینده در کشور بحرین برگزار خواهد شد و طی آن تیم ملی کشورمان به عنوان یکی از تیم های مدعی قرار است در این مسابقات مهم حضور پیدا کند.

  حضور پنج رکابزن تبریزی در اردوی تیم ملی

  در ترکیب تیم ملی کشورمان در مسابقات آسیایی بحرین چند رکابزن از آذربایجان شرقی و شهر تبریز حضور دارند که اغلب آنها جزو پر شانس ترین دوچرخه سواران کشورمان برای کسب مدال به شمار می آیند. میر صمد پورسیدی، بهنام خلیلی خسروشاهی، محمد چایچی، آیدین علیاری و فاطمه فیضی پنج رکابزن استان آذربایجان شرقی در اردوی فعلی تیم ملی در کیش هستند که به ترتیب سه نفر اول در تیم ملی بزرگسالان، علیاری در تیم ملی جوانان و فیضی در تیم ملی بانوان کشورمان پس از قرارگیری در لیست نهایی، در این رقابت های آسیایی رکاب خواهند زد.

  در ارتباط با حضور این رکابزنان در اردوی تیم ملی، ناصر هوشیار رئیس هیئت دوچرخه سواری شهرستان تبریز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اردوی آماده سازی تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان در بخش جاده از چند روز قبل در جزیره کیش در حال برگزاری است.

  وی ادامه داد: در ترکیب رکابزنان تیم ملی پنج نفر از تبریز حضور دارند که در بخش آقایان صمد پور سیدی، بهنام خسروشاهی و محمد چایچی در رده بزرگسالان و آیدین علیاری در رده جوانان حضور دارند و در تیم بانوان نیز فاطمه فیضی نماینده رکابزنان بانوان تبریز است.

  هدایت تیم ملی با مربی تبریزی

  هوشیار با اشاره به کادرفنی تیم دوچرخه سواری جاده کشورمان یادآور شد: سرمربی تیم ملی دکتر رسول هاشم کندی از شهر تبریز است که رکابزنان تیم ملی زیر نظر وی تمرینات آماده سازی را پشت سر می گذارند.

  وی در خصوص رقابت های پیش روی تیم ملی گفت: تیم ملی دوچرخه سواری جاده کشورمان از روز پنجم اسفند در رقابت های قهرمانی آسیا در کشور بحرین حضور خواهد داشت و اردوی تیم ملی نیز تا یک روز قبل از شروع مسابقات در کیش ادامه خواهد یافت. این اردو قرار است به مدت ۱۲ روز برگزار شود.

  امیدواری به کسب مدال

  رئیس هیئت دوچرخه سواری شهرستان تبریز در ادامه با بیان اینکه رکابزنان تبریزی در رقابت های قهرمانی آسیا امیدوار به کسب مدال هستند، عنوان کرد: آمادگی بالای هر چهار نماینده تبریز در اردوی تیم ملی نشان از خیز بلند آنها برای کسب مدال آسیایی دارد. صمد پورسیدی به عنوان سلطان جاده انگیزه زیادی برای کسب عنوان قهرمانی دارد و از آنجا که رکابزنان تبریزی تجربه خوبی در بخش جاده دارند، امیدواریم که میر صمد بتواند نتیجه ای شایسته برای کشورمان به دست بیاورد چراکه توانایی های این رکابزن خیلی بالا است و یکی از شانس های اصلی کسب مدال در مسابقات آسیایی پیش رو است.

  وی در خصوص بهنام خسروشاهی نیز گفت: خسروشاهی از جمله رکابزنان قدرتی تبریز است که عناوین مختلفی در رقابت های گوناگون کسب کرده و چندین مدال آسیایی دارد و در رقابت های قهرمانی آسیا در بحرین نیز قطعا به دنبال ثبت بهترین نتیجه بوده و مدال آسیایی دیگری به کلکسیون مدال های خود خواهد افزود.

  وضعیت مطلوب تبریزی های تیم ملی

  هوشیار در ارتباط با وضعیت محمد چایچی دیگر رکابزن تبریزی عضو تیم ملی اظهار داشت: با توجه به اینکه هنوز لیست نهایی تیم ملی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اعلام نشده است، چایچی به دنبال افزایش میزان آمادگی خود در اردوی تیم ملی است تا در صورت صلاحدید کادر فنی بتواند در بحرین حضور پیدا کرده و برای کشورمان افتخار آفرینی کند.

  وی در این مورد افزود: محمد چایچی به همراه آیدین علیاری چند روز قبل مسابقات قهرمانی آسیا در بخش پیست حضور داشت که در این رقابت ها علیاری در رده سنی جوانان و چایچی در رده سنی بزرگسالان شرکت کرده بود. خانم فاطمه فیضی نیز به عنوان تنها نماینده بانوان استان در اردوی تیم ملی بانوان حضور دارد و قرار است در مسابقات قهرمانی آسیا در بحرین حضور داشته باشد.

  وی با بیان اینکه آیدین علیاری نیز می تواند شانس کسب مدال در رده سنی جوانان را داشته باشد، گفت: علیاری در بخش پیست در رقابت های قهرمانی آسیا در هند حضور داشت. این رکابزن که از شهر ملکان است و در تیم های تبریزی رکاب زده است، قهرمان قهرمانان رده سنی نوجوان کشور در سال ۹۵ است و یکی از آینده دار ترین دوچرخه سوارانی است که می توان به مدال آوری او در مسابقات آینده امید بیشتری داشت.

  قهرمانی شهرداری در لیگ برتر

  دبیر هیئت دوچرخه سواری آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به قهرمانی اخیر تیم شهرداری تبریز در لیگ برتر دوچرخه سواری کشور یادآور شد: این رقابت ها در قسمت جاده با قهرمانی تیم شهرداری تبریز، نائب قهرمانی پیشگامان کویر یزد و مقام سومی فولاد مبارکه سپاهان به پایان رسید. مرحله سوم و پایانی این مسابقات در بندرماهشهر خوزستان برگزار می‌شد.

  وی افزود: بخش استقامت این مسابقات در شرایطی که رکابزنان رقابت خود را در این بخش آغاز کرده بودند اما به دلیل شرایط جوی نامناسب و کاهش دید دوچرخه سواران لغو شد و بدین ترتیب بخش استقامت مرحله سوم و پایانی لیگ برتر جاده از جدول حذف و امتیازات تیم‌ها تا پایان بخش تایم‌تریل این مرحله مورد محاسبه قرار گرفت که به قهرمانی تیم شهرداری تبریز انجامید.

  هوشیار عنوان کرد: تیم شهرداری تبریز با کسب ۱۰۱۸ امتیاز مقتدارنه بر سکوی قهرمانی ایستاد و تیم‌های پیشگامان کویر یزد و فولاد مبارکه سپاهان به ترتیب با ۷۷۶ و ۴۷۷ امتیاز دوم و سوم شدند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.