• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » استفاده از فن آوری اطلاعات گامی در جهت رسیدن به شهر الکترونیک است
  کد خبر : 2012464

  استفاده از فن آوری اطلاعات گامی در جهت رسیدن به شهر الکترونیک است

  استفاده از فن آوری اطلاعات گامی در جهت رسیدن به شهر الکترونیک استReviewed by on Feb 19Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از همدان ورزش،محمد تبریزی در جلسه کمیسیون اقتصاد ، سرمایه گذاری و گردشگری شورا با بیان اینکه مدیریت شهری مسئولیت ارائه انواعی از خدمات…

  استفاده از فن آوری اطلاعات گامی در جهت رسیدن به شهر الکترونیک استReviewed by on Feb 19Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از همدان ورزش،محمد تبریزی در جلسه کمیسیون اقتصاد ، سرمایه گذاری و گردشگری شورا با بیان اینکه مدیریت شهری مسئولیت ارائه انواعی از خدمات شهری و عمومی به جامعه ی شهری را بر عهده دارد، افزود: این امر مستلزم به کارگیری روش های نوین مدیریت شهری است و شهرها محل استقرار هر پدیده نوین و جایگاهی برای پیشبرد فن آوری و توسعه به حساب می آیند و در عصر حاضر استفاده از فن آوری اطلاعات و ارتباطات از جمله مهم ترین ابزارهایی است که می تواند در ایفای نقش مدیران شهری و ارائه خدمات در اختیار مدیریت شهری قرار گیرد.

  تبریزی اضافه کرد: امکاناتی که فن آوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی برای شهرداری فراهم می آورد، تلاش مدیران شهری را در استفاده بیشتر از این امکانات افزایش می دهد و استفاده مفید و موثر از فن آوری اطلاعات و ارتباطات و کاربردهای آن در مدیریت شهری است؛ بنابراین آنچه مهم است به طور عینی تر و صریح تر تاثیر آن بر توسعه و مدیریت شهری است.

  وی اظهار کرد: مشارکت شهرداری در امر سرمایه گذاری فیبرنوری اقدام ارزشمندی است که در امر خدمت رسانی بهتر به شهرندان بسیار حائز اهمیت است .

  تبریزی حذف سفرهای درون شهری و کاهش ترافیک، عدم ارتباط چهره به چهره و ارتباط از راه دور، جلوگیری از فساد مالی، جلوگیری زا تبعیض و رانت ، ارائه خدمات آسان و سریع و … را از مزایای بهره گیری از فن آوری اطلاعات و ارتباطات برشمرد و اظهار کرد: شهرداری همدان در حوزه فن آوری الکترونیک موفق عمل کرده است و برای ورود در امر اجرای فیبر نوری هم باید با توجه به مسائل امنیتی تمامی جوانب را در نظر بگیرد.

  وی تاکید کرد: در سرمایه گذاری در اجرای فیبر نوری باید از افراد با توان و ظرفیت بالا استفاده شود چرا که با دنیای ارتباطات الکترونیکی مواجه بوده وبرای این امر ابتدا باید فراخوان آن منتشر سپس گزارش نتیجه کار به شورا ارائه شود.

  رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در ادامه به مصوبه احداث بیمارستان تخصصی مغز و اعصاب با کمک پرفسور سمیعی در همدان اشاره کرد و گفت: تحقق این امر در استان همدان اتفاق مبارکی است که می توان غرب کشور را پوشش دهد.

  تبریزی اضافه کرد: اقدامات لازمی که باید در  شهرداری برای بیمارستان تخصصی مغز و اعصاب انجام می شد صورت گرفته و مشکلی در این زمینه وجود ندارد و می طلبد دیگر ارگانها و ادارت مربوط در این خصوص به وظایف خود عمل کنند و استاندار همدان نیز به عنوان مدیر ارشد استان جهت ترغیب دستگاه های اجرایی مربوطه وارد شود.

  وی  تاکید کرد: شوراو شهرداری همدان مجدانه پیگیر احداث این بیمارستان بوده و آمادگی کمک در این زمینه را  دارد.

  سخنگو و رئیس کمیسیون خدمات شهری حمل و قل وترافیک و محیط زیست شورا گفت: با اشاره به اینکه یکی از مشکلات زندگی بشر امروز ازدحام جمعیت و عدم توانایی زیرساخت های شهری درپاسخگویی به نیاز آنها است افزود: زیرساخت حمل و نقل ازجمله زیرساخت های مهمی است که تحت تأثیر این مهم قرارمی گیرد و امروزه استفاده از تکنولوژی های جدید امری اجتناب پذیر گشته است.

  کامران  گردان اضافه کرد: ابزارهای گوناگونی جهت بهنیه سازی و مدیریت صحیح سامانه حمل و نقل و ترافیک شهری وجود دارد که استفاده ازسیستم های هوشمند کنترل حمل ونقل و ترافیک و خدمات شهری گرایش به فن آوری های نوین درعرصه حمل و نقل در مدیریت شهری را می طلبد.

  دیگر عضور شورای اسلامی شهر همدان هم دراین جلسه اجرای فیبرنوری را از مهمترین زیرساختهای کنونی شهرها دانست و گفت: ضروری است در این راستا نگاه راهبردی به این موضوع شود.

  علی رضایی اضافه کرد: اگر می خواهیم تقویت کارایی و ارتقای بهره وری مدیریت شهری و توجه به اقتصاد مقاومتی با سرمایه اندک را داشته باشیم باید به حوزه فن آوری اطلاعات نگاه ویژه داشته باشیم.

  به گفته رضایی حوزه فن آوری اطلاعات ظرفیت بالایی دارد و با سرمایه گذاری در این بخش راندمان بیشتری را می توان اخذ کرد.

  محمد علی پرزاد دیگر عضو شورای شهر همدان هم گفت: مدیریت شهری در فن آوری ارتباطات و اطلاعات باید دید وسعتری داشته و آینده نگر بوده و تمامی موارد را مورد بررسی قرار دهد.

  معاون مالی و اداری شهردار و مدیرعامل سازمان فن آوری و اطلاعات شهرداری همدان در این جلسه به تشریح دلایل مشارکت شهرداری در امر سرمایه گذاری اجرای فیبر نوری پرداخت و گفت: به همین منظور بازدید هایی از کلان شهرهای کشور داشته و جلساتی نیز با شرکت های مجاز برگزار کرده ایم که در این راستا راهکارهای خوبی به دست آمده و مطالعات لازم هم برای اجرای فیبر نوری صورت گرفته است.

  مهدی مجیدی با بیان اینکه همیشه رویکرد مدیریت شهری در فن آوری اطلاعات خدماتی بوده است، اضافه کرد: این در حالی است که می توان علاوه بر ارائه خدمات آسان و سریع به شهروندان در کنا رآن از ظرفیت زیرساختهای فن آوری اطلاعات درامر سرمایه گذاری و ایجاد درآمدهای پایدار شهری نیز بهره گرفت.

  در ادامه مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری همدان در خصوص پروژه احداث بیمارستان تخصصی مغز و اعصاب در همدان گفت: شهرداری همدان بر اساس وظیفه خود در این زمینه تمامی اقدامات را انجام داده که از جمله آن اختصاص یک هکتار زمین جهت ساخت بیمارستان است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.