• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » رفع حصر با رمز آشتی ملی
  کد خبر : 2012434

  رفع حصر با رمز آشتی ملی

  رفع حصر با رمز آشتی ملیReviewed by on Feb 19Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  هرمزپرس؛ چند روزی است که موضوع آشتی ملی از سوی رئیس دولت به‌عنوان استراتژی جدید مطرح‌شده است اما سؤال اینجاست که منظور از آشتی ملی چیست؟ منظور از وجود آشتی، وفاق…

  رفع حصر با رمز آشتی ملیReviewed by on Feb 19Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  هرمزپرس؛ چند روزی است که موضوع آشتی ملی از سوی رئیس دولت به‌عنوان استراتژی جدید مطرح‌شده است اما سؤال اینجاست که منظور از آشتی ملی چیست؟

  منظور از وجود آشتی، وفاق و وحدت اجتماعی در یک جامعه بدین معنا است که شهروندان و اعضای آن جامعه در هر لباس و کسوتی به‌طور عام بر سر ارزش‌ها و اعتقادات مشترکشان تفاهم و همکاری داشته باشند بنابراین قاعدتاً باید چنین وفاقی در جامعه وجود نداشته باشد که آقای رئیس‌جمهور ضرورت چنین طرحی را برای رسیدن به وحدت و همدلی پیشنهاد نموده‌اند اما در میان شواهد و قرائن موجود نه‌تنها هیچ نشانی از اختلاف و قهر بین جامعه ایران دیده نمی‌شود بلکه هر آنچه هست تمام و کمال نشانه همدلی و وحدت ملت است که نمونه بارزان راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بود. پس اگر در میان مردم جامعه ما همدلی و وحدت وجود دارد آشتی ملی میان چه کسانی قرار است وحدت ایجاد کند؟

  علی مطهری در پست اینستاگرامی خود به این سؤال پاسخ داده و می‌نویسد:مردم باهم قهر نیستند که نیازمند آشتی باشند بلکه در پی حوادث سال ۸۸ بخشی از مردم از بخشی از نظام دلگیر است که نیاز به آشتی ملی است».

  اینجاست که هدف از طرح این استراتژی به‌خوبی درک می‌شود. استراتژی که در سایه آن قرار است این‌گونه القاء شود که در جامعه یک‌دو قطبی و اختلاف جدی و بزرگ وجود دارد که یک‌قطبان نظام و قطب دیگر فتنه گران و حامیان آنان هستند و تنها راه آشتی میان این دو قطب، عقب‌نشینی نظام و رفع حصر از فتنه گران است.

   

  پروژه‌ای که قرار است با بزرگ‌نمایی گروه اندک، خرد و طردشده فتنه گران و حامیان آنان را یک‌قطب اجتماعی در مقابل نظام باعظمت جمهوری اسلامی تصویر کند و آنگاه به بهانه آشتی ملی، مفری باز کند برای رهایی این فتنه گران از حصر. پروژه‌ای که بیشتر به خواب‌وخیال نزدیک است تا به واقعیت به‌قول‌معروف شتر در خواب بیند پنبه‌دانه

   

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.