• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آیا ترامپ استیضاح می شود؟
  کد خبر : 2012303

  آیا ترامپ استیضاح می شود؟

  آیا ترامپ استیضاح می شود؟Reviewed by on Feb 19Rating: یک زمانی هم جورج بوش کره شمالی،عراق و ایران را مطرح میکرد،‌اکنون هم ترامپ حرف از کره شمالی و ایران میزند و از دید ترامپ هیچ همکاری میان ایران و امریکا وجود ندارد و همه مسائل را به طور سیاه و سفید میبنید و فکر میکند…

  آیا ترامپ استیضاح می شود؟Reviewed by on Feb 19Rating:

  یک زمانی هم جورج بوش کره شمالی،عراق و ایران را مطرح میکرد،‌اکنون هم ترامپ حرف از کره شمالی و ایران میزند و از دید ترامپ هیچ همکاری میان ایران و امریکا وجود ندارد و همه مسائل را به طور سیاه و سفید میبنید و فکر میکند اگر ایران و کره شمالی را به عنوان سیبل و هدف قرار دهد هیچ ضرری نمیکند.
  علی خرم‌؛کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با نامه نیوز در خصوص سخنان اخیر دونالد ترامپ مبنی بر اینکه برنامه های خود در مورد کره شمالی و ایران را اعلام نمیکنیم،‌گفت: ترامپ از یک طرف در جبهه داخلی امریکا شکست خورده است و همه در مقابل وی هستند و از طرف دیگر نیز به منحرف کردن افکار عمومی و گرفتن انتقام است.
  وی ادامه داد: یک زمانی هم جورج بوش کره شمالی،عراق و ایران را مطرح میکرد،‌اکنون هم ترامپ حرف از کره شمالی و ایران میزند و از دید ترامپ هیچ همکاری میان ایران و امریکا وجود ندارد و همه مسائل را به طور سیاه و سفید میبنید و فکر میکند اگر ایران و کره شمالی را به عنوان سیبل و هدف قرار دهد هیچ ضرری نمیکند.
  خرم با بیان اینکه ترامپ به دنبال این است که به مردم امریکا بگوید ما دشمن خارجی به نام ایران و کره شمالی داریم؛‌خاطرنشان کرد:‌ اینکه اکنون ترامپ چه کارهایی میتواند انجام دهد باید بگوییم که ترامپ آنطور که تصور میکند دستش باز نیست . در مورد توافق هسته ای کاری نمیتواند انجام دهد زیرا از نظر حقوقی و شورای امنیت،‌توافق هسته ای محکم و پابرجاست؛ مگر اینکه بخواهد ایران را عصبانی کند و ایران نیز رفتاری نشان دهد که به معنای نقض برجام باشد.
  این کارشناس ادامه داد:‌تا زمانی که ایران پایبند به تعهداتش است،‌امریکا هیچ کاری نمیتواند انجام دهد.قدم بعدی این است که ترامپ یکسری تحریم های جدید علیه ایران تصویب که متاسفانه جمهوری خواهان از قبل نیز این بحث را داشتند و ترامپ هم به دنبال این است که تحریمهای علیه ایران تصویب کند که این امر شدنی است.
  خرم با بیان اینکه عملیات نظامی برای امریکا سود ندارد، یادآور شد:‌هیچ کدام از فرماندهان نظامی نیز به ترامپ توصیه نمیکنند که وارد درگیری نظامی با ایران شود؛‌اما به هر جهت فضای حاکم میان ایران و امریکا یک فضای مسموم است و اگر ما میتوانستیم از دوره اوباما استفاده کنیم و فضا را کمی تلطیف کنیم که ترامپ اکنون نتواند کاری انجام دهد.
  خرم با تاکید بر اینکه جامعه بین المللی،اتحادیه اروپا سکوت نخواهد کرد،‌تصریح کرد:‌روسیه و چین نیز هیچ دلخوشی از ترامپ ندارند و مقابل سیاست های ترامپ ایستادگی خواهند کرد.بنابراین اگر ایران خوب یارگیری کند و دیپلماسی به خرج دهد میتواند روسیه،چین و اتحادیه اروپا را در کنار خود داشته باشد.
  وی با اشاره به طرجی که برای استیضاح ترامپ اماده شده است،‌اشاره کرد و گفت:‌استیضاح وی شدنی است و در گذشته نیز این کار شده بود،‌ترومن و نیکسون نیز استیضاح شدند و این کار شدنی است. اگر ترامپ خشم جمهوری خواهان را هم در بیاورد میتوانند وی را استیضاح کنند.
  علی خرم با اشاره به رابطه امریکا و روسیه گفت:‌ سازمان های اطلاعانی امریکا اسنادش را به دولت ترامپ داده اند به همین دلیل وزیر دفاع امریکا صریحا از این اسناد اسم برد و گفت روسیه نه تنها در امریکا بلکه در سایر کشورها نیز دخالت میکند. این اسناد مشخص است و تردیدی در ان نیست اما اینکه ترامپ به صورت شخصی هنوز تصور میکند اگر این اسناد را قبول کند به معنای این است که ترامپ با تقلب بالا آمده است؛‌پس مجبور  است که این ارتباط میان دو کشور را رد کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.