• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کابینه ی ترامپ و تفکرات اپیمتئوسی *
  کد خبر : 2012203

  کابینه ی ترامپ و تفکرات اپیمتئوسی *

  کابینه ی ترامپ و تفکرات اپیمتئوسی *Reviewed by on Feb 19Rating: روزنامه آفرینش نوشت: آن چنان که از شخصیت ویژه ی ترامپ و تصمیم گیری های خودسرانه و نمی گویم عجولانه اش ( چرا که او همچون اپیمتئوس در افسانه های یونان، اول حرف می زند ، سپس فکر می کند! ) برمی آید ،…

  کابینه ی ترامپ و تفکرات اپیمتئوسی *Reviewed by on Feb 19Rating:

  روزنامه آفرینش نوشت:

  آن چنان که از شخصیت ویژه ی ترامپ و تصمیم گیری های خودسرانه و نمی گویم عجولانه اش ( چرا که او همچون اپیمتئوس در افسانه های یونان، اول حرف می زند ، سپس فکر می کند! ) برمی آید ، مکانیزم خاصی در انتخاب اعضای کابینه ، از نوع منطقی که حداقل جهان دیپلماتیک امروز با آن آشنا و آموخته است ، دیده نمی شود. اما قطعا ، این نوع انتخاب ها ، که برخاسته از ذهنیت خاص خود ترامپ است با پیش زمینه ها وبرداشت های خاصی که از چهان و معادلاتش دارد ، منطقی ویژه در دل خود نهفته دارد.

  بسیاری معتقدند که کابینه ی ترامپ ، مجموعه ای است از سفید پوستان ثروتمند؛ افرادی که تجربه ی چندانی در امور سیاسی و کشورداری ندارند. آنان که کابینه ی ترامپ را با چنین دیدی می نگرند ، نظرگاهی مبتنی بر تفکرات نژادپرستانه و نیز جنسیت گرایانه ی ترامپ دارند. در حالی که با نگاهی دقیق به اعضای کابینه ، و البته نه با تاکید بر آن حداکثرسفید و ثروتمند، می بینیم که در کابینه ی ترامپ هم زنان حضور دارند و هم افرادی از نژادهای دیگر. دم دست ترین مثال آن انتخاب خانم ” نیکی هالی ” آسیایی – آمریکایی، به عنوان سفیردائم آمریکا در سازمان ملل متحد است. بانویی که از منتقدان سفت و سخت ترامپ بود . این جاست ، آن نقطه ای که نمی توان به این اجماع رسید که ترامپ رویکردی ” دیگری ” ستیز (دیگرانی که شامل مهاجران ، غیر سفید پوستان و زنان می شود ) دارد.

  ترامپ ، همچنان که تا کنون نشان داده ، بسیار عملگراست ، و در این پروسه ، بیشتر به منافع آنی خود و دار و دسته اش فکر می کند. او در آنی تصمیم می گیرد و عمل می کند. آن گاه این اطرافیان او هستند که با تحلیل ها و توجیهات خود ، به جمع و جور کردن این تصمیمات اقدام و تلاش می کنند قائله را طوری به سرانجام برسانند که هم رضایت ترامپ حاصل شود و هم از اعتراض و اغتشاش جلوگیری شود.

  هنوز برای قضاوت در مورد ترامپ ، تصمیم ها و دیدگاه هایش زود است هنوز نمی توان به یک نظر قطعی در مورد نحوه ی تفکر او دست یافت. گویا خود او به عمد ، با رفتارهای پریشان و آشفته ، بر این ماجرا دامن می زند ؛ و دولتمردان را به این چالش فرا می خواند که برای شناختن ترامپ ، باید وارد رینگی شد که او تعیین می کند. او ، در طول سالیانی که شغلی جز تجارت نداشته ، با این روند و بازی در عرصه ی اجتماع و اقتصاد آمریکا ، ” آدم هایش ” را کنترل و کد گذاری کرده است. ساده اندیشانه خواهد بود اگر بپنداریم که او ، در سیاست ،رفتاری فراتر و متفاوت تر از آن چه که در تخصص دارد ؛ یعنی تجارت و کنترل بازار و افراد ، داشته باشد.

  ترامپ علاقه ای مضحک به کنترل همراه با پرخاشگری دارد و هرگز هم درپی پنهان کردن این خصیصه ی خود نبوده است . اما البته ، اطرافیانش ، با همین شناخت از شخصیت او ، وی را کنترل می کنند. ترامپ ، اپیمتئوس وار ، وارد جهانی شده است که در آن ، تفکر و پیش بینی و مشاوره ، حرف نخست را می زند. کاری که او نشان داده است ، ناتوان از آن است.

  * اپیمتئوس در اساطیر یونان ، نیمه انسان ، نیمه ایزدی بود که همیشه بدون فکر سخن می گفت و اغلب مجیور می شد عواقب سخنان نسنجیده اش را بر دوش کشیده ، جبران کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.