• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , سیاسی , مطالب برگزیده سایت » وزیر خارجه فرانسه: برجام رشد هسته‌ای ایران را متوقف کرد
  کد خبر : 2011974

  وزیر خارجه فرانسه: برجام رشد هسته‌ای ایران را متوقف کرد

  وزیر خارجه فرانسه توافق هسته‌ای ایران را عاملی برای ممانعت از رشد برنامه هسته‌ای و همچنین جلوگیری از وقوع جنگ دانست. به گزارش ایران ویج، ژان مارک ارو، وزیر خارجه فرانسه در اجلای امنیتی مونیخ به بیان نقطه نظرات خود درباره توافق هسته‌ای ایران پرداخت. وی دراین باره گفت: همکاری های چند جانبه در پرونده…

  ۳۳

  وزیر خارجه فرانسه توافق هسته‌ای ایران را عاملی برای ممانعت از رشد برنامه هسته‌ای و همچنین جلوگیری از وقوع جنگ دانست.

  به گزارش ایران ویج، ژان مارک ارو، وزیر خارجه فرانسه در اجلای امنیتی مونیخ به بیان نقطه نظرات خود درباره توافق هسته‌ای ایران پرداخت. وی دراین باره گفت: همکاری های چند جانبه در پرونده هسته‌ای ایران مورد توجه بود. توافقی که ما با همراهی شرکای اروپایی، آمریکا، چین و روسیه به آن دست یافتیم مانع از توسعه و رشد برنامه هسته‌ای ایران با اهداف نظامی شد و همچنین راه را برای حضور دوباره ایران در جامعه جهانی باز کرد. به طور قطع این توافق ناقص بود اما امید و چشم اندازی را جایگزین یک درگیری خطرناک کرد. کارآیی این توافق نیازمند سخت گیری در اجرای آن و همچنین هوشیاری جامعه بین الملل است.

  وی ادامه داد: همکاری های چند جانبه در امضای پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای که سنگ بنای قوانین هسته‌ای جهان است نیز مورد توجه بود. از همین رو فرانسه بی صبرانه در انتظار اجرایی شدن طرح ممنوعیت کامل آزمایش‌های هسته‌ای است. ما همواره به دنبال این همکاری‌های چند جانبه با هدایت سازمان ملل متحد هستیم. ما می خواهیم این رویکرد در تمامی حوزه بسط یابد تا بتوانیم راه حلی سیاسی برای درگیری‌های سوریه بیابیم.

  وزیر خارجه فرانسه گفت: ما باید برای انتقال قدرت در سوریه در نشست ژنو و در چارچوب مذاکراتی که هفته آینده با هدایت سازمان ملل متحد و طبق قطعنامه ۲۲۵۴ برگزار می شود تلاش کنیم. دفاع از جملهِ اصول و برنامه های ماست و مشتمل بر توان ما برای تأمین امنیت شهروندان و جامعه ماست. اتحادیه اروپا در این زمینه نقش مهمی ایفا می‌کند و باید به کشورهای اروپایی اجازه دهد استقلال راهبردی خود را داشته باشند. ناتو نیز باید به نقش غیر قابل چشم پوشی خود برای تأمین امنیت قاره ما ادامه دهد. همزمان ما به حمایت از شرکای خود در شرق اروپا و همچنین مذاکره با روسیه ادامه می دهد. ما می خواهیم بدون لطمه زدن به اصول و منافع خود با روسیه همکاری کنیم.

  ژان مارک ارو گفت: داشتن اروپایی متحدتر موفقیتی جمعی است که به همه کشورهای عضو اجازه می دهد در دنیای جدید بی ثبات و خطرناک قرن بیست و یکم قدرت بیشتری داشته باشند. فرانسه و آلمان و دیگر شرکای اروپایی باید در این راه به تلاش ادامه دهند.ما نباید دست دوستی را که فرانسه و آلمان پس از پایان جنگ جهانی دوم به هم دادند فراموش کنیم. پیام ما در مونیخ اعتماد دوباره به اروپاست. همه جهان به اتحادی با ثبات و بزرگ نیاز دارد.

  منبع: تسنیم
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.