• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ارتش پشت دروازه‌های «تدمر»/ تسلط آتش‌باری بر «مثلث تدمر» تا ساعاتی دیگر
  کد خبر : 2011879

  ارتش پشت دروازه‌های «تدمر»/ تسلط آتش‌باری بر «مثلث تدمر» تا ساعاتی دیگر

  ارتش پشت دروازه‌های «تدمر»/ تسلط آتش‌باری بر «مثلث تدمر» تا ساعاتی دیگرReviewed by on Feb 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه، عملیات نظامی فشرده ارتش سوریه و متحدانش در روستاهای حومه شرقی حمص با پشتیبانی نیروی هوایی روسیه ادامه دارد به گونه ای که یگان‌های پیاده نظام های…

  ارتش پشت دروازه‌های «تدمر»/ تسلط آتش‌باری بر «مثلث تدمر» تا ساعاتی دیگرReviewed by on Feb 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه، عملیات نظامی فشرده ارتش سوریه و متحدانش در روستاهای حومه شرقی حمص با پشتیبانی نیروی هوایی روسیه ادامه دارد به گونه ای که یگان‌های پیاده نظام های ارتش سوریه و متحدانش به پیشروی ها و تثبیت مواضع تحت سیطره خود در این منطقه بخصوص پس از تسلط بر روستای راهبردی الکلابیه ادامه می دهند.

  یک منبع نظامی سوریه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس هدف اصلی این عملیات را نزدیکی به مثلث تدمر واقع در دوراهی دمشق به تدمر و حمص به تدمر خواند و افزود: پیاده نظام های ارتش سوریه با همکاری متحدانشان حدود ۲ کیلومتر مربع در جنوب منطقه «البیارات» واقع در غرب شهر «تدمر» پیشروی کنند تا تنها پانزده کیلومتر از مثلث تدمر فاصله داشته باشند.

  وی تاکید کرد: این پیشروی ها موجب شد که ارتش سوریه بتواند در مرکز درگیری های شدید با تروریست های داعش، مواضع دفاعی مقابل خود را در نزدیکی ارتفاعات راهبردی الطار و الهیل تثبیت کند به گونه ای که ارتش سوریه و متحدانش با تسلط بر این ارتفاعات می توانند شهر تدمر را زیر سلطه آتش باری کامل خود داشته باشند.

  منبع سوری فزود: یگان مهندسی خنثی سازی بمب روسیه، پیاده نظام ارتش سوریه را همراهی می کند تا مین ها و بمب هایی که داعش بخصوص در اطراف کارخانه حیان، جحار و میدان المهر کاشته خنثی کند.

  وی افزود: پیاده نظام ارتش سوریه همچنین با پیشروی در این محور، مساحت تحت سیطره داعش در آنجا را کم کردند نیروی هوایی روسیه نیز با بیش از هفت بار حمله هوایی به پیرامون شهر تدمر عناصر داعش را که در حال فرار از جاده صحرایی به به سمت منطقه شرقیه بودند هدف گرفت عناصر داعش همچنین چندین خط لوله گاز را در میدان های جزل و الشاعر منفجر کرد.

  منبع سوری گفت: در همین حال نیروی هوایی سوریه نیز تحرکات داعش در روستاهای البارده و محسه در جنوب غرب قریتین را هدف گرفته و همزمان درگیری های شدیدی در این محور جریان دارد، ارتش سوریه همچنین تلاش تروریست های داعش برای نفوذ به پیرمون قصر الحیر الغربی را ناکام گذاشت.

  این منبع تاکید کرد: ارتش سوریه و متحدانش طی ساعات آتی به منطقه مثلث تدمر خواهند رسید و تنها چند کیلومتر تا ورودی اصلی شهر تدمر فاصله خواهند داشت تا بدین ترتیب تروریست های داعش را وادار به عقب نشینی در چندین محور حومه شرقی حمص کنند.

  وی افزود: ارتش سوریه همچنین شماری از تک تیراندازی های تروریست را در محله الوعر شهر حمص هدف گرفت که از آنجا مواضع ارتش در حومه این محله را هدف می گرفتند.

  منبع سوری از وقوع درگیری های پراکنده در برخی نقاط محله الوعر خبر داد و گفت: نیروی هوایی سوریه با پنج حمله مواضع استقرار تروریست ها را هدف گرفت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.