• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » صددرصد به جام ملت‌های آسیا صعود می‌کنیم/ فیستر بهترین گزینه برای افغانستان
  کد خبر : 2011776

  صددرصد به جام ملت‌های آسیا صعود می‌کنیم/ فیستر بهترین گزینه برای افغانستان

  صددرصد به جام ملت‌های آسیا صعود می‌کنیم/ فیستر بهترین گزینه برای افغانستانReviewed by on Feb 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، هفته گذشته فدراسیون فوتبال افغانستان کادر فنی جدید تیم ملی فوتبال این کشور را معرفی کرد که «انوش دستگیر» به عنوان کمک مربی و دستیار نخست «اتو فیستر»…

  صددرصد به جام ملت‌های آسیا صعود می‌کنیم/ فیستر بهترین گزینه برای افغانستانReviewed by on Feb 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، هفته گذشته فدراسیون فوتبال افغانستان کادر فنی جدید تیم ملی فوتبال این کشور را معرفی کرد که «انوش دستگیر» به عنوان کمک مربی و دستیار نخست «اتو فیستر» معرفی شد.

  دستگیر که آخرین دیدار دوستانه افغانستان برابر تاجیکستان به عنوان سرمربی موقت تیم ملی انتخاب شده بود با در اختیار داشتن مدرک درجه B «یوفا» و در سن ۲۷ سالگی در کنار هدایت تیم زیر ۱۹ سال «نایمخن» هلند، اکنون به عنوان دستیار نخست فیستر روی نیمکت تیم ملی فوتبال افغانستان خواهد نشست.

  دستگیر با بیان این که حضور روی نیمکت تیم ملی فوتبال افغانستان به عنوان کمک مربی برای وی یک افتخار بزرگ است، گفت: در گذشته به عنوان یک بازیکن به فوتبال افغانستان نگاه می‌کردم ولی حالا مسئولیت و هدف بزرگتری دارم. کار با مربی بزرگ و با تجربه‌ای مثل فیستر به من انگیزه بالایی خواهد داد و مطمئنم که در کنار وی کارهای بسیاری خواهم آموخت.

  هدف ما صعود به جام ملت‌های آسیای ۲۰۱۹ امارات است

  وی ادامه داد: هدف کادر فنی و تمام بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان صعود به جام ملت های آسیای ۲۰۱۹ امارات است.

  دستگیر با اشاره به اینکه کادر فنی جوان تیم ملی فوتبال افغانستان و دستیاران فیستر بر این عقیده است که کادر فنی جدید تیم ملی در فوتبال افغانستان بی‌سابقه بوده است، اذعان داشت: فکر می‌کنم برای مربی هم خوب شد که من و «منصور فقیریار» در کنارش هستیم.

  وی گفت: ما می‌خواهیم که آنچه ضرورت بازیکنان است را با مربی درمیان بگذاریم به همین دلیل کوشش می‌کنیم که سرمربی را کمک کنیم. مهم این است که مربی را بتوانیم در رسیدن به اهدافش کمک کنیم.

  کمک مربی جوان تیم ملی فوتبال افغانستان نیز با حمایت از فیستر به عنوان سرمربی تیم ملی، بیان داشت: با توجه به شرایط تیم ملی افغانستان فیستر می‌تواند در این مدت زمانی تاثیر خوبی روی تیم بگذارد.

  دستگیر در خصوص انتخاب فیستر به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال افغانستان نیز گفت: فیستر تجربه بسیار بالایی دارد. درست است که سن او بالاست، اما فکر می‌کنم مربی سن پایین برای یک تیم باشگاهی خوب است که فعالیت فیزیکی زیادی داشته باشد، کار در تیم ملی فرق می‌کند، بازیکنانی که در تیم ملی یک کشور حضور دارند، حرفه‌ای هستند و تجربه بالایی دارند و نیازی نیست که مربی جوانی آنان را هدایت کند.

  فیستر بهترین گزینه برای هدایت تیم ملی فوتبال افغانستان است

  دستگیر در خصوص تاثیر فیستر در تیم ملی افغانستان گفت: در این شرایط زمانی و با توجه به این که فدراسیون فوتبال فرصت زیادی نداشت، تصریح کرد: فیستر بهترین گزینه ممکن برای هدایت افغانستان بود. سن فیستر مهم نیست. مهم تجربه و فلسفه فوتبالی وی است که اطمینان دارم در تیم ملی افغانستان کارساز است.

  بازیکن سابق تیم ملی فوتبال افغانستان در خصوص برنامه‌های تیم ملی قبل از دیدار با ویتنام نیز صحبت کرد و گفت: «علی عسکر لعلی» مسئول تنظیم اردوها و برنامه‌های تیم ملی خوشبختانه برای دیدار با ویتنام نیز برنامه‌هایی را شروع کرده است؛ تیم ملی از تاریخ ۱۵ مارس با حضور ۳۸ بازیکن اردوی تدارکاتی را در کشور قطر برگزار خواهد کرد و سپس در تاریخ ۲۲ مارس در مسابقه دوستانه به مصاف تیم فوتبال سنگاپور خواهد رفت.

  وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در تیم ملی فوتبال افغانستان، انتخاب و گزینش بازیکنان به اردو و مسابقات تیم است و طی دو سال گذشته بازیکنان داخلی و خارجی با فراز و نشیب‌های فراوانی به تیم ملی دعوت شدند، اظهار داشت: در این قسمت سرمربی جدید تیم ملی فوق‌العاده جدی است و برای کادر فنی صاحب باشگاه بودن بازیکنان شرط است. امکان ندارد که بازیکنی بدون باشگاه باشد و در تیم ملی بازی کند، یکی دیگر از شرط ها این است که بازیکن باید در تیم و باشگاه‌اش بازی کند.

  دستگیر با بیان این که وی و فیستر فصل بعدی لیگ برتر افغانستان را زیر برای انتخاب بازیکنان داخلی زیر نظر خواهند گرفت، گفت: توجه به فوتبال داخلی افغانستان از مهم‌ترین برنامه‌های ما است. ما برای تماشای فصل بعدی لیگ برتر به کابل خواهیم آمد و بازی بازیکنان داخلی را زیر نظر خواهیم گرفت.

  امیدوار است افغانستان روزی بتواند صاحب یک لیگ سراسری و دوامدار باشد میگوید تا زمان لیگ افغانستان دوامدار نیست و به صورت مقطعی و کوتاه برگزار میشود. این مسئله کمی چالش برانگیز است. امیدوارم فدراسیون بتواند با راه اندازی یک لیگ سراسری باعث رشد و پیشرفت داخلی فوتبال افغانستان شود.

  کمک مربی تیم ملی فوتبال افغانستان در خصوص تفاوت کیفیت بازیکنان داخلی و خارجی تیم ملی نیز گفت: اگر نگاهی به تیم ملی فوتبال هلند بکنیم شاید در این تیم تنها یک بازیکن داخلی باشد. بازیکنان اصلی تیم ملی هلند بازیکنانی هستند که در لیگ‌های بهتر از هلند بازی می‌کنند. برایم سوال است که مردم چرا در این خصوص انتقاد می‌کنند.

  وی ادامه داد: موضوع این نیست که چه کسی و از کجا در تیم ملی بازی می‌کند. مهم این است که ما بتوانیم بازیکنان با کیفیتی را در تیم ملی داشته باشیم. امیدوارم زمینه حضور بازیکنان داخلی فوتبال افغانستان در لیگ‌های خارجی و بهتر از لیگ افغانستان فراهم شود.

  وی با اشاره به اینکه ۳۸ بازیکن در اردوی تیم ملی فوتبال افغانستان در کشور قطر حضور خواند داشت گفت: در لیست جدید تیم ملی چند بازیکن جدید نیز دیده می‌شود که برای نخستین بار در این اردو تیم ملی را همراهی می‌کنند. 

  دستگیر اضافه کرد: ابتدا من و آقای لعلی اسامی ۵۰ بازیکن را در اختیار سرمربی قرار دادیم. معیار ما برای انتخاب بازیکنان نیز نیازمندهای تیم و ترکیب گذشته بوده است. در نهایت اسامی ۳۸ بازیکن را سرمربی جدید تیم ملی انتخاب کرده است.

  این لیست را خود فیستر با مراجعه به شناسه این بازیکنان در سایت «ترانسفر مارکت» تشکیل داده است. یعنی بازیکنان دعوت شده به اردوی جدید تیم ملی را پس از معرفی من و آقای لعلی، خود فیستر تصمیم گرفته و این بازیکنان را بر اثر نیاز تاکتیکی اش به تیم ملی دعوت کرده است.

  انتظار می‌رود با توجه به این که چند بازیکن جدید به تیم ملی دعوت شده است، تغییرات تاکتیکی زیادی در تیم ملی فوتبال افغانستان ایجاد شود. این که فیستر چقدر تاکتیک تیم ملی را تغییر می‌دهد موضوعی است که باید تا زمان مسابقات افغانستان در مقدماتی جام ملت های آسیا صبر کرد.

  شاید شاهد تغییرات تاکتیکی در تیم ملی باشیم

  دستگیر در خصوص تاکتیک‌های فیستر گفت: هر مربی دارای تاکتیک و عقاید فوتبالی خودش است. من فکر می‌کنم شاید شاهد تغییرات تاکتیکی در تیم ملی باشیم. همه چیز در تمرینات معلوم می‌شود. باید بببینم که کدام بازیکن در تمرینات می‌تواند در تاکتیک‌های سرمربی جای بگیرد.

  اما با این تفاسیر و حرف و حدیث های فراوان، تیم ملی فوتبال افغانستان در سالی پر فراز و نشیب در آستانه صعود به جام ملت های آسیا قرار گرفته است. افغانستان با اتو فیستر و کادر فنی جدید و جوانش برای صعود به جام ملت های آسیا کار سختی در پیش خواهد داشت.

  دستگیر در پایان در خصوص شانس صعود تیم ملی فوتبال افغانستان به جام ملت‌های آسیا نیز گفت: صد در صد باور دارم که ما به جام ملت‌های آسیا صعود خواهیم کرد. بازیکنان خوبی در اختیار داریم که تجربیات خوبی کسب کرده‌اند. حضور بازیکنان جدید نیز می‌تواند کمک زیادی به ما کند. می‌دانم که می‌توانیم به جام ملت‌های آسیا صعود کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.