• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » حذف دفترچه‌ در تمامی مراکز درمانی تأمین اجتماعی تا ۱۵ اسفند/ اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای ارتقای هتلینگ بیمارستان‌ها
  کد خبر : 2011694

  حذف دفترچه‌ در تمامی مراکز درمانی تأمین اجتماعی تا ۱۵ اسفند/ اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای ارتقای هتلینگ بیمارستان‌ها

  حذف دفترچه‌ در تمامی مراکز درمانی تأمین اجتماعی تا ۱۵ اسفند/ اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای ارتقای هتلینگ بیمارستان‌هاReviewed by on Feb 18Rating: محمد تقی خسروانی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: بیمارستان فیاض‌بخش یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین بیمارستان‌های اورژانسی کشور است که از لحاظ آمار در رتبه‌های اول تا سوم…

  حذف دفترچه‌ در تمامی مراکز درمانی تأمین اجتماعی تا ۱۵ اسفند/ اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای ارتقای هتلینگ بیمارستان‌هاReviewed by on Feb 18Rating:

  محمد تقی خسروانی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: بیمارستان فیاض‌بخش یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین بیمارستان‌های اورژانسی کشور است که از لحاظ آمار در رتبه‌های اول تا سوم قرار می‌گیرد.

  وی با اشاره به اینکه بیمارستان فیاض‌بخش ۱۴۰۰ نفر پرسنل دارد، گفت: این بیمارستان در مرکزی واقع شده است که از چند بزرگراه به این بیمارستان منتهی می‌شود و تنها بیمارستان جنوب‌غرب تهران است. 

  مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه اورژانس اتاق عمل بیمارستان فیاض‌بخش شبانه‌روز فعال است، گفت: در این بیمارستان با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد مریض‌های ارجاعی نیز از سایر شهرستان‌های به این بیمارستان منتقل می‌شوند چرا که تجهیزات کامل و به روزی را دارد. 

  وی درباره احداث ساختمان جدید بیمارستان فیاض‌بخش، گفت: بیمارستان ۵۵۰ تختخوابی فیاض‌بخش نیز در حال ساخت است که شروع ساخت آن بعد از ۲۰ سال در دوره فعلی اتفاق افتاد البته به دلیل کمبود منابع پیشرفت خوبی را نداشته است.

  خسروانی مقدم درباره نصب دستگاه جدید شتاب‌دهنده خطی در این بیمارستان نیز اظهار داشت: این دستگاه به روزترین است که در این بیمارستان افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و مشابه آن در کشور وجود ندارد.

  مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه دستگاه شتاب‌دهنده خطی مختص بیماران سرطانی است، گفت: با توجه به هزینه بیماران سرطانی دستگاه شتاب‌دهنده خطی نسل جدید رادیوتراپی است که با این دستگاه سلول‌های سرطانی از بین خواهد رفت. 

  وی یادآور شد: برای بیماران سرطانی ۴۵ درصد جراحی، ۴۰ درصد رادیوتراپی و ۱۵ درصد شیمی‌درمانی نیاز است که سهم رادیوتراپی برای درمان بیماران سرطانی حائز اهمیت است.

  خسروانی مقدم، یادآور شد: اولین علت مرگ و میر در دنیا و کشور ما بیماری قلبی و پس از آن سرطان است و سونامی سرطان کشور را تهدید می کند بنابراین قطب‌های درمان سرطان باید در کشور ایجاد شود و نسبت به کاهش آلایندگی‌های سرطانی هر چه سریعتر در سراسر کشور اقدام شود. 

  مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران درباره حذف دفترچه‌های درمانی در مراکز درمانی تأمین اجتماعی نیز اظهار داشت: اجرای سیستم HIS و پس از آن حذف دفترچه‌های درمانی زمینه‌ساز اجرای کارت هوشمند درمان است.

  وی خبر داد تا ۱۵ اسفند ماه در تمامی مراکز درمانی تأمین اجتماعی دفترچه‌های درمانی حذف می‌شود و تاکنون در ۱۵ مرکز این دفترچه‌ها حذف شده است. 

  خسروانی مقدم با اشاره به اینکه ۵۰۰ پزشک نسبت به اجرای کارت هوشمند درمان تاکنون اقدامی می‌کنند، گفت: در خصوص پزشک خانواده نیز حوزه وزارت بهداشت متولی آن است و همه ارگان‌های درمانی کشور نیز از اقدامات در حوزه پزشک خانواده تبعیت می‌کنند. 

  مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران درباره هتلینگ بیمارستان‌ها نیز اظهار داشت: در دوره فعلی مدیریت تأمین اجتماعی ۲۲ پروژه بزرگ اتفاق افتاده است که یکی از آنها هتلینگ بیمارستان‌ها است

  وی، گفت: تاکنون ۱۱ میلیارد تومان برای ارتقای هتلینگ ۴ بیمارستان هزینه شده است و ۹ میلیارد تومان دیگر نیز برای ارتقای هتلینگ و نوسازی بیمارستان‌های تأمین اجتماعی اختصاص یافته است. 

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس، محمدتقی خسروانی مقدم مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان تهران و از متخصصان ارتوپدی است که بیش از ۱۲ سال تمامی روزهای پنج‌شنبه و جمعه را در بیمارستان فیاض‌بخش و در بخش اورژانس حضور داشته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.