• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تضاد منافع میان حسابرسی و تدوین استانداردهای حرفه‌ای / استقلال سازمان حسابرسی مسئله شده
  کد خبر : 2011672

  تضاد منافع میان حسابرسی و تدوین استانداردهای حرفه‌ای / استقلال سازمان حسابرسی مسئله شده

  تضاد منافع میان حسابرسی و تدوین استانداردهای حرفه‌ای / استقلال سازمان حسابرسی مسئله شدهReviewed by on Feb 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در اولین همایش حسابرسی و نظارت مالی در ایران در دانشگاه فردوسی مشهد از وجود مشکلات جدی در بخش حسابرسی دولتی سخن…

  تضاد منافع میان حسابرسی و تدوین استانداردهای حرفه‌ای / استقلال سازمان حسابرسی مسئله شدهReviewed by on Feb 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در اولین همایش حسابرسی و نظارت مالی در ایران در دانشگاه فردوسی مشهد از وجود مشکلات جدی در بخش حسابرسی دولتی سخن گفت و افزود: سازمان حسابرسی به چه کسی پاسخ‌گو است و استقلال آن چه‌گونه تأمین می‌شود. انجام همزمان حسابرسی و تدوین استانداردهای حرفه‌ای تضاد منافع دارد و این‌ها را باید جدا کرد.

  محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به این که افشای حقوق مدیران از استانداردهای حسابداری ایران حذف شده است، گفت: سازمانی که مدیران آن خودشان نجومی‌بگیر بودند، چه‌گونه می‌توانستند جلوی حقوق نجومی را بگیرند.

  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: در بحث حسابرسی بانک‌های دولتی مشکلات جدی وجود داشت، ولی بانک مرکزی شفاف‌سازی کرد، نه سازمان حسابرسی و حالا این ساختار باید تغییر کند.

   پورابراهیمی اشاره کرد: در حسابرسی بخش خصوصی هم مشکل داریم و مدیران دولتی بدون آزمون و صلاحیت حسابدار رسمی شده‌اند.

  پورابراهیمی در مورد وضعیت امروز مؤسسات حسابرسی گفت: مؤسسات بزرگ حسابرسی باید تشکیل شود، زیرا این تعداد مؤسسه‌ حسابرسی مورد نیاز کشور نیست.

   وی در ادامه با اشاره به این که حق‌الزحمه‌ حسابرسی باید متعارف باشد، گفت: نظارت حرفه‌ای و کنترل جامعه بر اعضایش را باید تقویت کرد، کنترل کیفیت حسابرسی جامعه باید گسترش یابد و تنبیه مدیران و حسابرسان به‌طور توأمان باید دیده شود.

  پور ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از ارکان اقتصاد را اطلاعات دانست و گفت هر قدر اطلاع‌رسانی گسترده‌تر باشد، شفافیت ایجاد می‌شود.

  وی با اشاره به این که یکی از برنامه های مجلس ایجاد شفافیت در اقتصاد است، گفت: رتبه‌ فساد ایران افزایش داشته و در عین حال رتبه‌ پول‌شویی نیز با افزایش مواجه است که زیبنده کشورمان نیست، مجلس با قدرت به دنبال افشا و شفاف‌سازی است. افشای حقوق مدیران و افشای اطلاعات نهادهای شبه‌دولتی و ایجاد ضمانت اجرایی برای اجرایی‌شدن آن، برنامه‌ی اصلی است.

  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان تأکید کرد: همه‌ این موارد با قانون نظام جامع حسابرسی و حسابداری که در کمیسیون اقتصادی با همکاری جامعه‌ حسابداران رسمی ایران در دست تدوین است باید برطرف شود.

  به گزارش ایران ویج به نقل از فارس نخستین همایش ملی حسابرسی و نظارت مالی ایران به همت گروه حسابداری دانشگاه فردوسی مشهد در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۷ و ۲۸  بهمن ماه ۱۳۹۵ برگزارشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.