• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » واکاوی شوی استقبال نامتعارف از تیم کشتی آمریکا
  کد خبر : 2011650

  واکاوی شوی استقبال نامتعارف از تیم کشتی آمریکا

  واکاوی شوی استقبال نامتعارف از تیم کشتی آمریکاReviewed by on Feb 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مرصاد، در دین و فرهنگ ما توصیه شده است پاسخ بدی را با نیکی بدهید اما درک این موضوع پیچیده نیست که میان این نیکی و بدی هم…

  واکاوی شوی استقبال نامتعارف از تیم کشتی آمریکاReviewed by on Feb 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مرصاد، در دین و فرهنگ ما توصیه شده است پاسخ بدی را با نیکی بدهید اما درک این موضوع پیچیده نیست که میان این نیکی و بدی هم تناسبی عقلانی وجود دارد. مثلا ممکن است به اولیای دم یک مقتول توصیه کنند قاتلی که نادم است را ببخشد اما هیچ عاقلی توصیه نمی کند حالا که بخشیدی از او قدردانی هم بکن!

   

  مقامات ایالات متحده به تعبیر خودشان برای حفظ پاکیزگی سیاسی و امنیتی آمریکا، اتباع و حتی ورزشکاران ایرانی را ممنوع الورود کرده و به کودک ۵ ساله ایرانی بیرحمانه در فرودگاه دستبند می زنند اما برخلاف آنها در ایران نه تنها اجازه ورود به تیم ملی آمریکا داده می شود بلکه دقیقا "مانند سایر کشورهای غیر متخاصم" از امنیت، احترام و حقوق یک میهمان بهره مند می گردند و صد البته که همین برای اثبات فرهنگ و ادب ایرانی کافی و روشن است.

   

  به جمله "مانند سایر کشور ها" تاکید می کنم و معتقدم همانطور که بی احترامی به حقوق یک میهمان حتی از کشوری متخاصم، نشانه حماقت و موجب تنزل جایگاه فرهنگی میزبان است؛ به همان اندازه رفتارهای شاذ و استقبالهای نا متعارف و جدا بافته از آمریکا نسبت به سایر کشورها، از منظر دیپلماسی عمومی حماقتی است که موجب تحقیر و تنزل جایگاه فرهنگی و عزت نفس ایرانی می شود.

   

  البته وقتی بعد از استقبال نامتعارف مدیران شهری کرمانشاه از تیم کشتی آمریکا، خبر رسید که برخی جریانهای سیاسی تندرو درخواست بی ربط تری برای دیدار با امریکایی ها را داده اند، روشن شد که نه تنها مسئله ربطی به نشان دادن چهره رحمانی اسلام و فرهنگ ایرانی و… غیره ندارد بلکه خط دهی شده از طرف جریانهای سیاسی واداده است.

   

  به این جریانها توصیه می کنم قبل از اینکه برای نشان دادن رحمانیت اسلام و ایران به آمریکایی ها به زحمت بیافتند، شکایت های قضایی خود از هم حزبی ها و البته رسانه های منتقد را پس بگیرند یا دست کم به همفکران خود در مجلس توصیه کنند که از تلاش برای تدوین قانونی که هموطنان پرسشگرشان را روانه زندان می کند، دست بردارند.

  مسلم معین

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.