• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » دانشگاه فرهنگیان یا پاتوق سیاسیون!/ وقتی مازنی عروسک افراطیون سیاسی در گلستان می شود !
  کد خبر : 2011605

  دانشگاه فرهنگیان یا پاتوق سیاسیون!/ وقتی مازنی عروسک افراطیون سیاسی در گلستان می شود !

  دانشگاه فرهنگیان یا پاتوق سیاسیون!/ وقتی مازنی عروسک افراطیون سیاسی در گلستان می شود !Reviewed by on Feb 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کلاس بیست؛ دانشگاه فرهنگیان یکی از زیرساختهای اصلی آموزش و پرورش برای تربیت و تامین نیروی انسانی و تخصصی در آموزش…

  دانشگاه فرهنگیان یا پاتوق سیاسیون!/ وقتی مازنی عروسک افراطیون سیاسی در گلستان می شود !Reviewed by on Feb 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کلاس بیست؛ دانشگاه فرهنگیان یکی از زیرساختهای اصلی آموزش و پرورش برای تربیت و تامین نیروی انسانی و تخصصی در آموزش و پرورش است ، مکانی که باید تربیتِ معلم طراز نظام را پایه ریزی کند .

  اگر معلم در دانشگاه اختصاصی، خوب تحصیل و رشد کند به کادرسازی موفق و شکوفایی آموزشی و فرهنگی در آموزش و پرورش خواهیم رسید  اما آیا این مهم به خوبی در دانشگاه فرهنگیان استان گلستان انجام می شود ؟

  امروز دانشگاه فرهنگیان استان گلستان از سیاسی کاری های فراوانی رنج می برد ، نگاه جناحی در گزینش و پذیرش اساتید ، حذف اساتید انقلابی و جایگزین کردن افراد صرفا سیاسی و ضعیف آموزشی که حتی از پاسخگویی به دانشجویان هم عاجزند ، مشکلات عدیده آموزشی و تربیتی در دانشگاه و عدم توجه از سوی مسئولان ، جابجایی های سیاسی، خفقان در حوزه دانشجویی و محدود کردن برخی تشکل ها و فعالان دانشجویی ، عدم توجه به مشکلات دانشجویان و حتی برگزاری برخی کلاس های ضمن خدمت با رویکردهای سیاسی ، برگزاری جلسات مختلف سیاسی با گروه های خاص ، از جمله مهمترین موراد سیاست زدگی آن به شمار می رود .

  حال دانشگاه تربیتِ معلم فرهنگیان استان گلستان برنامه ای را برای گرامیداشت چهلمین روز در گذشت مرحوم حجه الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی برنامه ریزی کرده است که بواسطه شرایط خاص این روزهای استان با دعوت از سخنرانی پرحاشیه و حامی فتنه بر شائبه غرض ورزی مسئولان و سیاسی کاری آنان می افزاید .

  طبق شنیده ها بناست حجت الاسلام مازنی نماینده لیست امید تهران که از سوی مردم انقلابی شهرستان بندرگز در روز ۲۲ بهمن پس زده شد و از انجام سخنرانی در تریبون مقدس نظام در روز عید انقلاب محروم گردید ، این بار به دعوت مسئولان دانشگاه فرهنگیان گلستان در این دانشگاه حضور پیدا کند .

  حال سوال اینجاست؛ چرا فرهنگیان پر تلاش گلستان باید جور شکست شوی سیاسی اصلاح طلبان در روز حماسه سازی مردم بندرگز را بکشند ؟آیا تدارک این برنامه ، جز شائبه پر رنگ سیاسی بودن و جهت گیری برای انتخابات ۹۶ را ندارد؟ آیا برخی از مسئولان دخیل در این برنامه به دنبال سوء استفاده از مازنی برای ترقی خود در مناصب بالاتر نیستند ؟

  برخی از فرهنگیان در واکنش به حضور حجت الاسلام مازنی در این دانشگاه می گویند : حضور مازنی بعنوان یکی از حامیان سران فتنه در دانشگاه فرهنگیان که یکی از مهمترین دانشگاه های استان گلستان است به هیچ وجه مطلوب نیست .

  در این میان برخی حضور ایشان را بی اهمیت دانسته و عنوان کردند :حجت الاسلام مازنی نماینده تفکری خاص است ،چرا نباید در دانشگاه سخن بگوید ، دانشگاهی که مکانی برای تضارب آرا و نظرات مختلف است.

  برخی فرهنگیان مرکز استان نیز می گویند: سرگرم کردن دانشجویان به حضور مازنی و مخالفت با حضور وی یعنی منحرف کردن اذهان دانشجویان و دور کردن آنها از معضلات و مشکلات پیرامون آموزش و تربیت معلمیِ آنان و حتی کمبود امکانات ، لذا نباید به آمدن و یا نیامدن وی تکیه و توجه شود .

  عده ای نیز بر این باورند که فرهنگیان گلستان و دانشگاه فرهنگیان نباید جور شکست سنگین تحرکات سیاسیون افراطی جناح خاص و فتنه دوستان شان در روز ۲۲ بهمن در شهرهای علی آباد و بندرگز را بدوش بکشند ، و برای دلجویی و خودنمایی جناح سیاسی خاص متحمل هزینه ای سنگین شوند .

  حال حضور حجت الاسلام مازنی به دور از هر نگاه و جناح سیاسی را می توان از دو منظر مطرح شده موررد بررسی قرار داد :

  اولا : حضور شیخ مازنی بعنوان حامی فتنه و طرفدار  رفع حصر سران فتنه و ابراز علنی افتخار به شاگردی یکی از سران فتنه یعنی تایید مخالفت آشکار با فرمایشات صریح رهبر معظم انقلاب که بارها و بارها فتنه ۸۸ را خط قرمز نظام بیان کردند .

  ثانیا : استفاده از تریبون مراسم گرامیداشت یار دیرین امام و رهبری برای جولان سیاسی و انتخاباتی یک جناح خاص !!

  معمولا دانشگاه ها در ایام انتخابات ، بهترین مکان برای بیان دیدگاه ها و معرفی جریان هاست و بسیاری از سیاسیون آن را برای معرفی خود انتخاب می کنند؛ اما آیا تلاش مسئولان دانشگاه فرهنگیان گلستان برای فعالیت عده ای خاص و حمایت از یک جناح سیاسی خاص کار پسندیده و قانونی است ؟ آیا این کار به آسیب شدید به جایگاه دانشگاه و انزوای برخی تشکل ها منجر نخواهد شد ؟
   
  حال به نظر می رسد ؛ مسئولان باید در این روزها نظارت بیشتری به برگزاری برنامه ها ، همایش ها و نشست ها داشته باشند ، چرا که دانشگاه محل مقدس تعلیم و تربیت نسل مسئول و آینده ساز جامعه است و نباید دستخوش استفاده ابزاری گروه های خاص گردد .

  جای سوال است ، مدیر کل آموزش و پرورش گلستان که خود از یادگاران انقلاب و جانباز جنگ تحمیلی هستند و در ایام الله های مهم انقلاب، وی و آحاد فرهنگیان و دانش آموزان حضوری پر رنگ دارند چرا نباید برای جلوگیری از حضور حامیان فتنه در دانشگاه فرهنگیان واکنش نشان بدهد؟  آیا سکوت وی در این ماجرا به مثابه تعرض به یکی از خط قرمزهای اصلی نظام نبوده و به نوعب همنوایی با حامیان فتنه معنا نمی شود ؟

  "وطنی" که همیشه به ادعای سیاسی کاری از سوی مسئولان آموزش و پرورش استان واکنش نشان داده و آن را شفاها و در مصاحبه های متعدد تکذیب کرده و به حضور همه افراد با سلایق مختلف تاکید می کند ، چرا به سیاسی کاری مسئولان دانشگاه فرهنگیان واکنش نشان نمی دهد؟ آیا دوستی دیرینه وی با ریاست دانشگاه او را از این موضع گیری ها نهی می کند و یا نگران صندلی خدمتی است که بواسطه این انقلاب برعهده گرفته است ؟

  مدیر کل محترم که همیشه به دلیل اینکه آموزش و پرورش مورد توجه جدی مسئولان استانی و جزء  دغدغه های اصلی آنان نیست گله مند بودند؛ آیا  اکنون با تحرکات و درگیری های سیاسی در این مجموعه آموزشی و تربیتی می توان از مسئولان خواست حل مشکلات آن و توسعه فرهنگ سازی عمیق جامعه همکاری داشته باشند ؟

  از سوی دیگر به نظر می رسد ؛ اگر از سوی مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در ماجرای کنده شدن بنر ۹ دی در دانشگاه فرهنگیان گنبد کاووس برخورد انقلابی و شایسته صورت می گرفت ، امروز شاهد میزبانی شاگرد و حامی یکی از سران فتنه دردانشگاه فرهنگیان استان نبودیم .

  در همین راستا باید به مسئولان آموزش و پرورش گلستان توصیه کرد؛ تربیت نسل انقلابی و معلم طراز نظام جمهوری اسلامی با بازی های سیاسی و برخی لجاجت های حزبی و جناحی قابل پیاده سازی نیست و این نهاد مقدس تربیتی نباید به حیات خلوت برخی عناصر و جناح های سیاسی و شکست خوردگان از مردم انقلابی تبدیل شود .

  و در پایان گفتنی است؛ فرهنگیان انقلابی استان گلستان و دانشجو معلمان و جامعه بزرگ دانش آموزان ، همنوا با مردم انقلابی بندرگز که مازنی را از در اختیار گفتن تریبونی مقدس در ۲۲ بهمن محروم کردند ، ساکت نمی نشینند و از حیات خلوت شدن مکان مقدس دانشگاه فرهنگیان برای یک جناح خاص و انجام بازی و تحرکات سیاسی افراطی جلوگیری خواهند کرد .

  انتهای پیام /

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.