• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » واکنش ‌گروه‌های مقاومت فلسطینی به دیدار ترامپ‌-‌نتانیاهو
  کد خبر : 2011551

  واکنش ‌گروه‌های مقاومت فلسطینی به دیدار ترامپ‌-‌نتانیاهو

  واکنش ‌گروه‌های مقاومت فلسطینی به دیدار ترامپ‌-‌نتانیاهوReviewed by on Feb 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در غزه، نمایندگان گروه‌های مقاومت فلسطینی به دیدار ترامپ – نتانیاهو واکنش نشان داده و به انحای مختلف آن را محکوم کردند. جنبش حماس: نتایح قابل پیش‌بینی بود جنبش «حماس» با تاکید بر جانبداری…

  واکنش ‌گروه‌های مقاومت فلسطینی به دیدار ترامپ‌-‌نتانیاهوReviewed by on Feb 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در غزه، نمایندگان گروه‌های مقاومت فلسطینی به دیدار ترامپ – نتانیاهو واکنش نشان داده و به انحای مختلف آن را محکوم کردند.

  جنبش حماس: نتایح قابل پیش‌بینی بود

  جنبش «حماس» با تاکید بر جانبداری آشکار دولت جدید آمریکا از اشغالگری اسرئیلی، از تشکیلات خودگردان فلسطینی خواست از میانجیگری و وساطت آمریکایی‌ها در روند سازش چشم‌پوشی کنند.

  «حازم قاسم»، سخنگوی این جنبش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در غزه تصریح کرد: دولت‌های بعدی آمریکا نیز سیاست حمایت و جانبداری از اشغالگری اسرائیلی را ادامه خواهند داد.

  سخنگوی جنبش حماس افزود: دولت‌های آمریکا هیچ‌گاه و در هیچ برهه زمانی در احقاق حق ملت فلسطین جدیت نخواهند داشت. بلکه همواره پوشش لازم برای تجاوز صهیونیستی بر ملت فلسطین و مصادره اراضی‌اش را فراهم کرده و خواهد کرد.

  قاسم گفت: عقب‌نشینی واشنگتن از همان اندک مواضع ضعیف خود از قضیه فلسطینی بیانگر افزایش حمایت‌ها و جانبداری‌های آمریکایی از اشغالگران اسرائیلی به ویژه با پیروزی ترامپ در انتخابات است.

   الشعب الفلسطینی: تیر آخر به روند سازش

  از سوی دیگر، «ولید العوض»، عضو دفتر سیاسی حزب «الشعب الفلسطینی» در گفت‌وگو با خبرنگار فارس نیز تاکید کرد: کنفرانس خبری مشترک ترامپ – نتانیاهو تیر آخر را به تمام تلاش‌های ازسرگیری روند سازش شلیک کرد.

  سازمان آزادیبخش فلسطین: ضرورت اتخاذ تدابیر لازم

  اما «واصل ابو یوسف»، عضو دفتر اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین در تحلیلی بر دیدار ترامپ – نتانیاهو گفت: رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی پیامدها و بازتاب‌های این دیدار جهت اتخاذ تدابیر و برداشتن گام‌های لازم برای مقابله با آنها را ارزیابی خواهند کرد.

  عضو دفتر اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین افزود: این دیدار آشکارا قضیه فلسطینی و حق و حقوق ملت فلسطین و قوانین بین المللی را نادیده گرفته و تلاش کرد، واقعیت‌های جدیدی روی زمین خلق کند.

  جنبش فتح: طومار راه حل دو دولت پیچیده شد

   بهمین ترتیب، «فایز ابو عیطه»، سخنگوی جنبش «فتح» نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس تاکید کرد: دیدار ترامپ – نتانیاهو نتایج خوشایندی برای فلسطینیان بهمراه ندارد و تاکیدی علنی و آشکار بر حمایت و جانبداری دولت جدید آمریکا از اسرائیل است.

  سخنگوی جنبش فتح افزود: دولت جدید آمریکا بجای اتخاذ این موضع، شایسته بود، مواضع منطقی و متوازنی اتخاذ کند که به آمریکا اجازه دهد، در مرحله آینده روند سازش نقش تعیین کننده‌ای ایفا کند و به تحقق و افزایش فرصت‌های صلح کمک نماید.

  ابو عیطه خاطر نشان کرد: متاسفانه نتایج نشست ترامپ – نتانیاهو نشان داد اوضاع بسمت افراط گرایی و تندروی پیش می‌رود و اسرائیل سرانجام موفق شد، واشنگتن را به این سیاست در راستای سیاست‌هایش سوق دهد.

  وی تاکید کرد: آمریکا هم اکنون به رویارویی با جامعه بین المللی برخاسته که خواهان تحقق صلح است، لذا نباید انتظار داشت که دولت کنونی آمریکا به کنفرانس پاریس و نتایج آن یعنی راه حل تشکیل دو دولت پایبند باشد بلکه تلاش خواهد کرد مواضع جامعه بین المللی بسمت تحقق اهداف و خواسته‌های رژیم اشغالگر سوق پیدا کند.

  سخنگوی جنبش فتح با تاکید بر اینکه این بمعنای به بن بست رسیدن راه حل دو دولت می‌باشد، ادامه داد: نمی‌دانیم منظور ترامپ از امتیازدهی چیست، درحالی که فلسطینیان پیشتر امتیاز بزرگی به نام چشم پوشی از بخش قابل توجهی از مساحت کشورشان را به اشغالگران اسرائیلی داده بودند تا راه حل دو دولت را محقق کنند.

  وی اظهار داشت: آنچه در کنفرانس مشترک مطبوعاتی ترامپ – نتانیاهو به صورت غیر مستقیم به آن اشاره شد و نتایج منفی آن روند سازش را تحت تاثیر قرار خواهد داد، تشدید روند شهرک‌سازی است و در این خصوص موضع فلسطینی در قبال دولت آمریکا قاطع و لایتغیرخواهد بود، به‌گونه‌ای که از اصول و مبادی فلسطینی چشم‌پوشی نخواهیم کرد.

  تحلیلگر فلسطینی: دیدار نتانیاهو – ترامپ دیداری خطرناک

  در این راستا، «ابراهیم المدهون»، نویسنده و تحلیلگر فلسطینی مسائل سیاسی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در غزه نیز با ارزیابی دیدار نتانیاهو – ترامپ به عنوان دیداری خطرناک، گفت: این دیدار حمایت و جانبداری کامل دولت جدید آمریکا از اسرائیل را نشان داد.

  المدهون با اشاره به اینکه اسرائیل قصد دارد، طرح‌های یهودی‌سازی جدیدی را اجرا کند، افزود: به نظر می‌رسد، ترامپ در صدد دادن مشروعیت کامل و پوشش همه طرح‌ها و سیاست‌های اسرائیل است و این خطری بزرگ برای قضیه فلسطینی و آینده آن است.

  این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: گویا دولت جدید آمریکا توان ارزیابی پیچیدگی‌های حاکم بر عرصه فلسطینی و جهان عرب و حمایت این جهان از قضیه فلسطینی و حساسیتش نسبت به این قضیه و به دست آوردن درک درست از این قضایا را ندارد و این بازتاب‌های خطرناکی بر منطقه و آینده کشورهایش می‌گذارد.

  المدهون اظهار داشت: اظهارات ترامپ بمعنای به زباله تاریخ انداختن طرح دو دولت است و این سناریوهای متعددی را مطرح می‌کند که بارزترین آنها، از سرگیری انتفاضه و درگیری با اشغالگران در کرانه باختری و در نتیجه تشدید بحران است.

  وی تنها گزینه مطرح برای مقابله با این گفتمان خطرناک را کنار نهادن اختلافات و تحکیم وحدت و تدوین نقشه راه کاملا فلسطینی که نه تشکیلات بلکه حماس در راس آن باشد، چون آنچه در خصوص قضیه فلسطینی در حال وقوع است، بسیار خطرناک‌تر از تصورات ماست.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.