• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » افزایش ۴۵ درصدی صادرات چین به قرقیزستان در سال ۲۰۱۶
  کد خبر : 2011526

  افزایش ۴۵ درصدی صادرات چین به قرقیزستان در سال ۲۰۱۶

  افزایش ۴۵ درصدی صادرات چین به قرقیزستان در سال ۲۰۱۶Reviewed by on Feb 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «آلتین‌بیک توروتایف» معاون اول رئیس اداره گمرک قرقیزستان در کنفرانس مطبوعاتی در شهر «بیشکک» گفت: علاوه بر حجم واردات کالا از کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا به قرقیزستان، بالغ بر…

  افزایش ۴۵ درصدی صادرات چین به قرقیزستان در سال ۲۰۱۶Reviewed by on Feb 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «آلتین‌بیک توروتایف» معاون اول رئیس اداره گمرک قرقیزستان در کنفرانس مطبوعاتی در شهر «بیشکک» گفت: علاوه بر حجم واردات کالا از کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا به قرقیزستان، بالغ بر ۷۵ درصد از کالاهای وارداتی به کشور در سال ۲۰۱۶ محصولات چینی بوده است.

  این مقام دولتی قرقیز اظهار داشت: شرکای تجاری اصلی قرقیزستان، در جایگاه اول چین با سهم ۲۸.۳ درصد و سپس کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا با سهم ۳۹.۴ درصد هستند که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ گردش مالی این کشور با چین افزایش ۴۵.۵ درصدی داشته است.

  به گفته وی، سهم واردات دیگر کشورهایی که عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا نیستند ۱۳ درصد و باقی مانده ۱۲ درصد شامل کالاهای وارداتی ترکی می‌شود. 

  این مقام دولتی قرقیز افزود: گردش مالی خارجی قرقیزستان به طور کلی در سال گذشته به میزان ۳.۵ میلیارد دلار برآورد شد که  صادرات به مقدار ۱.۱ میلیارد دلار و واردات ۲.۴ میلیارد دلار بود حال آنکه در مقایسه با سال ۲۰۱۵ صادرات ۸ درصد و واردات ۱۲.۶ درصد افزایش داشته است.

  وی ادامه داد: با توجه به اطلاعات جمهوری قرقیزستان در سال گذشته، حجم صادرات این کشور با اتحادیه اقتصادی اوراسیا ۱۹ درصد و واردات ۲۰ درصد کاهش یافته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.