• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت و سلامت » ثبت اطلاعات بیش از ۶۰ میلیون ایرانی در «سامانه سیب»/ ۱۵۸ میلیارد تومان هزینه ساخت و تجهیز ۲۰ هزار واحد سلامت شد
  کد خبر : 2011470

  ثبت اطلاعات بیش از ۶۰ میلیون ایرانی در «سامانه سیب»/ ۱۵۸ میلیارد تومان هزینه ساخت و تجهیز ۲۰ هزار واحد سلامت شد

  ثبت اطلاعات بیش از ۶۰ میلیون ایرانی در «سامانه سیب»/ ۱۵۸ میلیارد تومان هزینه ساخت و تجهیز ۲۰ هزار واحد سلامت شدReviewed by on Feb 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نبض شهر، دکتر علی‌اکبر سیاری، شب گذشته در کارگروه آموزش معاونان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کشور که در…

  ثبت اطلاعات بیش از ۶۰ میلیون ایرانی در «سامانه سیب»/ ۱۵۸ میلیارد تومان هزینه ساخت و تجهیز ۲۰ هزار واحد سلامت شدReviewed by on Feb 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نبض شهر، دکتر علی‌اکبر سیاری، شب گذشته در کارگروه آموزش معاونان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کشور که در هتل هما مشهد برگزار شد، اظهار کرد: معاونت بهداشت در سال ۹۶ همانند سال جاری در ۷ بخش فعالیت‌های خود را گسترش و ادامه می‌دهد که اولین اولویت این معاونت استقرار و گسترش شبکه بهداشت در تمامی شهرهای کشور است.

  معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۷۶ درصد علت مرگ‌ومیر ایرانیان، بیماری‌های غیر واگیر است، افزود: یکی از وظایف اصلی ما، جلوگیری از مرگ زودرس افراد است و در این راستا پروژه پیشگیری و کنترل بیماری غیر واگیر در دستور کار این معاونت قرار دارد.

  سیاری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون سه سامانه «سیب، ناو و سینا» وظیفه ایجاد پرونده الکترونیک سلامت افراد جامعه را بر عهده‌دارند و تاکنون اطلاعات بهداشتی درمانی بیش از ۶۲ میلیون ایرانی در این سامانه‌ها به ثبت رسیده است.

  وی با اشاره به ارتقاء نظام پزشکی روستایی و پزشک خانواده در طرح نظام سلامت، گفت: متأسفانه اعتبارات تخصیص داده‌شده به طرح پزشک خانواده در سال ۹۶ کاهش‌یافته است، این در حالی است که این طرح همچنان از کمبود پزشک و اعتبار رنج می‌برد.

  معاون وزیر بهداشت یادآور شد: در سال آینده باید بکوشیم تا کیفیت و کمیت خدمات بهداشتی در سراسر کشور افزایش یابد.

  سیاری از به‌کارگیری ۱۸ هزار نیرو جدید در معاونت بهداشت در سال ۹۵ خبر داد و بیان کرد:  در راستای بالا بردن سطح کمی و کیفی خدمات بهداشتی در سال ۹۵، ۲۰ هزار واحد بهداشتی را تعمیر و تجهیز کرده و ۹ هزار واحد سلامت در حال ساخت است.

  وی در خصوص معضل حاشیه‌نشینی نیز اظهار داشت: حاشیه‌نشینی ریشه در فقر و مسائل اقتصادی و اجتماعی دارد و جهت حل مشکل حاشیه‌نشینی باید تمام ارگان‌های مربوطه با همکاری هم مشکلات اقتصادی، بهداشتی، محیط زیستی و غیره آن مناطق را برطرف سازند و یک ارگان به‌تنهایی قادر به حل معضل حاشیه‌نشینی نیست.

  معاون وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه از ابتدای اجرای طرح تحول سلامت، اتفاقات خوبی رخ‌داده که طی ۳۰ سال گذشته بی‌نظیر بوده است، افزود: از سال ۸۲ تا ۹۲ تنها ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی برای توسعه فضای فیزیکی هزینه شده بود، این در حالی است که طی ۲ سال گذشته ۲۰ هزار واحد بهداشتی با هزینه ۱۵۸ میلیارد تومان، ساخت، تعمیر و تجهیز شده‌اند.

  سیاری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ هزار مترمربع فضای فیزیکی در قالب ۶ هزار و ۲۰۰ پروژه بهداشتی در حال ساخت است که امیدواریم هرچه زودتر این پروژه‌ها به اتمام برسند.

  وی با بیان اینکه در حوزه نیروی انسانی نیز اقدامات بسیار سازنده‌ای صورت گرفته است، بیان کرد: طی ۳ سال اخیر در حوزه شهری ۱۸ هزار نفر نیرو شامل ۱۵ هزار مراقب سلامت و ۱۹۰۰ پزشک به‌کارگیری شدند و در حوزه روستایی نیز پیش‌ازاین ۳ هزار و ۴۰۰ پزشک حضور داشتند و این تعداد را به ۶ هزار و ۸۰۰ پزشک ارتقاء دادیم.

   

  معاون وزیر بهداشت تأکید کرد: طرح پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر که پیش‌ازاین در ۴ استان بزرگ کشور به‌صورت آزمایشی اجرا شد، تنظیم و سیاست‌گذاری شده است و در سال ۹۶ در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

  سیاری بیان اینکه متأسفانه تعداد مراجعات به مراکز بهداشتی ما بسیار کم است، تصریح کرد: در این راستا برنامه«90-90-90» را طراحی کرده‌ایم بدین معنی که ۹۰ درصد جمعیت را تحت پوشش خدمات بهداشتی قرار دهیم و برای ۹۰ درصد آن‌ها پرونده سلامت تشکیل دهیم و در انتها باید در ۹۰ درصد از آن افراد، خدمات ارائه‌شده مؤثر واقع شود.

  وی عنوان کرد: تاکنون ۳ میلیون سفیر سلامت در کشور آموزش‌دیده‌اند و این سفیران سلامت نقش بسزایی در بلا بردند سطح بهداشت جامعه دارند.

  معاون وزیر بهداشت در خصوص برنامه‌های نوروزی وزارت بهداشت برای نوروز ۹۶ گفت: امسال نیز همانند سال گذشته طرح بسیج نوروزی را در دست اقدام داریم که در این طرح نظارت بر اماکن و مواد غذایی مورداستفاده مسافران نوروزی افزایش می‌یابد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.