• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » نقش ورزش را در اقتصاد کردستان باید پررنگ کرد
  کد خبر : 2011410

  نقش ورزش را در اقتصاد کردستان باید پررنگ کرد

  نقش ورزش را در اقتصاد کردستان باید پررنگ کردReviewed by on Feb 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، محمدنجیب اداک جمعه شب در سومین نشست کارگروه اقتصاد ورزش اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج اظهار کرد: حضور افراد حاضر در پارلمان بخش خصوصی برای سلامت جامعه اثربخش…

  نقش ورزش را در اقتصاد کردستان باید پررنگ کردReviewed by on Feb 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، محمدنجیب اداک جمعه شب در سومین نشست کارگروه اقتصاد ورزش اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج اظهار کرد: حضور افراد حاضر در پارلمان بخش خصوصی برای سلامت جامعه اثربخش است و هر جامعه‌ای که قدمی برای ورزش بردارد خدمت بزرگی در زمینه سلامت آن جامعه انجام داده است.

  وی افزود: در جامعه‌ای که ورزش حاکم باشد خیلی از آثار و معضلات اجتماعی شکل نمی‌گیرد و دولت هم ناچار به صرف هزینه‌های این آسیب‌ها نمی‌شود.

  اداک عنوان کرد: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی در کنار بخش دولتی، ساختاری است که در خدمت تک‌تک افراد جامعه است حتی آنهایی که در بخش دولتی هستند و ما به عنوان بخش خصوصی، نگران تمام اقشار جامعه هستیم.

  وی اشاره کرد: اگر این تفکر خوبی که در حال حاضر در ایران مبنی بر کوچک‌کردن بخش دولتی شکل گرفته است، در قانون اساسی ما شکل گیرد، طبیعتا حجم دولت کم شده و بخش خصوصی وارد می‌شود.

  اداک تصریح کرد: باوری در دل ما شکل گرفته است که دولت با بخش ورزش سازگار نیست و این موجب شده ورزش ما آنگونه که شایسته است، نمایان نشود.

  وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی چندین کمیسیون دارد، افزود: یکی از این کمیسیون‌ها، کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش است و باور بر این بود که کارها تفکیک شود و به کارگروه اقتصاد ورزش فرصتی داده شود تا در تریبون اتاق بازرگانی مشکل آنها حل و فصل شود.                      

  رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر سنندج تصریح کرد: ما باید حوزه کاری خود را تعیین کنیم و بدانیم که قانون‌گذار چه چیزی را برای ما تعریف کرده است و وظیفه این کارگروه چیست.

  وی در ادامه افزود: ما بعنوان پارلمان بخش خصوصی می‌توانیم مشاوره لازم را انجام دهیم و دولت براساس قانونی که تعیین کرده است، ما در اینجا تصمیم می‌گیرم و به دولت و مجلس ابلاغ می‌شود تا در مجلس مشروعیت قانونی پیدا کند و به دست دولت اجرا شود.

  اداک تصریح کرد: متأسفانه این کار از گذشته تا به امروز انجام نشده است و در حال حاضر کمیسیون ما باید کاراتر باشد و کارگروه‌ها از جمله کارگروه ورزش فعال‌تر باشند و کسانی که  ورزش ما را به اینجا کشانده‌اند باید به همان اندازه عقب‌نشینی کنند.

  وی بیان کرد: واقعیت این است که ما باید با منطق، آگاهی، قانون، دانش و تجربه از تمام فاکتورهایی که موجب موفق شدن این کارگروه می‌شود بهره‌مند شویم.                                                             

  رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق سنندج تصریح کرد: صنعت ورزش در حاضر در دنیا تمام صنایع را تحت‌الشعاع قرار داده است و استان کردستان یک استان محروم است و در بخش ورزش ما خیلی مشکل داریم و اگر تفکر بزرگ بسیاری از زنان جامعه ما نبود این مجموعه ای که الان وجود دارد شکل نمی‎گرفت.

  وی تصریح کرد: من براین باور هستم جدا از زحماتی که بزرگان ورزش کشیده‌اند، ورزش در کردستان فقط یک اسم دارد در صورتی که سیاست ما این است که بدانیم چگونه ورزش می‌تواند موجب توسعه استان ما شود و با حل مشکلات اقتصادی در این زمینه مردم را به سمت ورزش هدایت کنیم.

  وی بیان کرد: در دنیا تعداد کشورهایی که سازمان ملل را قبول دارند کمتر از کشورهایی هستند که فیفا را قبول دارند یعنی جمعیت کشورهای عضو فدراسیون جهانی فوتبال از تعداد کشورهایی که تحت نظر سازمان ملل هستند خیلی بیشتر است و این یعنی نظام جهانی برای ورزش جایگاه ویژه‌ای قرار داده است.

  اداک در پایان سخنان خود گفت:ما باید قوانینی که مزاحم توسعه استان کردستان است را شناسایی کنیم و در حل و رفع آنها تلاش لازم را انجام دهیم و از پول‌های دولت به صورت منطقی و عقلانی برای توسعه استان استفاده کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.