• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اینترنت و ای تی » یکی از مظاهر اسلامی حجاب است/ شرایط را برای ازدواج آسان جوانان فراهم کنیم/ دولتمردان باید امضای سند جهانی ۲۰۳۰ را به مجلس شورای اسلامی بسپارند
  کد خبر : 2011056

  یکی از مظاهر اسلامی حجاب است/ شرایط را برای ازدواج آسان جوانان فراهم کنیم/ دولتمردان باید امضای سند جهانی ۲۰۳۰ را به مجلس شورای اسلامی بسپارند

  یکی از مظاهر اسلامی حجاب است/ شرایط را برای ازدواج آسان جوانان فراهم کنیم/ دولتمردان باید امضای سند جهانی ۲۰۳۰ را به مجلس شورای اسلامی بسپارندReviewed by on Feb 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، نماز سیاسی عبادی جمعه در سراسر استان کردستان این…

  یکی از مظاهر اسلامی حجاب است/ شرایط را برای ازدواج آسان جوانان فراهم کنیم/ دولتمردان باید امضای سند جهانی ۲۰۳۰ را به مجلس شورای اسلامی بسپارندReviewed by on Feb 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، نماز سیاسی عبادی جمعه در سراسر استان کردستان این هفته با حضور مردم نمازگزار استان برگزار شد.

   

  امام جمعه سقز: یکی از مظاهر اسلامی حجاب است/ مسلمانان باید نسبت به جامعه پیرامون خود احساس مسئولیت کنند

  خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و نهم بهمن ماه به امامت حاج ماموستا سید حسین حسینی در مسجد جامع شهر سقز اقامه شد.

   

  ماموستا حسینی ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی به بحث مهم حجاب، امربه معروف و نهی از منکر در جامعه پرداخت.

   

  وی یکی از مظاهر اسلامی را حجاب عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از مشخصات فرد مسلمان، چه زن و چه مرد، رعایت شئونات اسلامی و حجاب است.

   

  وی با تاکید بر رعایت حجاب خاطرنشان کرد: همه باید با رعایت عفاف و حجاب مانع از به وجود آمدن برخی از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی شویم.

   

  ماموستا حسینی با اشاره به اینکه رعایت حجاب بارها در قرآن تاکید شده است، افزود: رسول اکرم (ص) و اصحاب و یاران ایشان هم همواره بر رعایت این دستور دینی مسلمانان را سفارش کرده‌اند.

   

  وی در ادامه به بحث امر به معروف و نهی از منکر در جامعه پرداخت و تاکید کرد: مسلمانان باید نسبت به جامعه پیرامون خود احساس مسئولیت کنندو اگر خلاف دین اسلام رفتاری را در جامعه دیدند، طبق دستورات دینی آن فرد را به رعایت حجاب اسلامی دعوت کنند.

   

  امام جمعه سقز همچنین به شهره بودن مردم این شهرستان از لحاظ مهمان نوازی و مردم داری نیز اشاره کرد و افزود: اگر با مهمانان ورودی به شهرستان خوب برخورد شود، خود تبلیغی بزرگ برای این شهرستان فرهنگی و تاریخی خواهد بود، کما اینکه تاکنون این چنین بوده است.

   

  امام جمعه سنندج: شرایط را برای ازدواج آسان جوانان فراهم کنیم

  ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج افزود: افزایش سن ازدواج، باعث انحراف جوانان و به دنبال آن ایجاد فساد در جامعه می شود؛ بنابراین نیاز است همه، حساسیت بیشتری نسبت به این قضیه داشته باشیم.

  وی به اهمیت ازدواج در دین اسلام اشاره کرد و گفت: خداوند در قرآن، خطاب به کسانی که به سن تکلیف و ازدواج رسیده اند، دستور می دهد که نسبت به این امر مهم و مقدس اقدام کنند.

  وی اضافه کرد: اسلام ارزش والایی برای ازدواج قائل شده است و خداوند زن و مرد را برای تسکین و آرامش خاطر یکدیگر خلق کرده است؛ زیرا هیچکدام به تنهایی کامل نیستند.

  ماموستا خدایی با بیان اینکه ضروری است با دید بازتری به ازدواج بنگریم افزود: نباید با گذاشتن مهریه سنگین و شرایط سخت، راه ازدواج را بر جوانان ببندیم.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارزش زن در اسلام اشاره کرد و گفت: مردان بزرگ از دامان زنان والاقدر پرورش یافته اند و این نشان از اهمیت نقش زنان در اجتماع دارد.

   

  امام جمعه دهگلان: پیمانکار بیمارستان جدید دهگلان نسبت به حل مشکلات سریعتر اقدام کند/ مسلمانان باید شکر گزار نعمتهای الهی باشند

  ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان در خطبه های نماز جمعه امروز دهگلان درمسجد جامع این شهربا اشاره به مشکل بیمارستان جدید دهگلان گفت: با پیمانکار درمورد  مشکلات ظاهری بیمارستان صحبت شده و قرار است هرچه سریعتر مشکل را رفع و تحویل دهد.

   وی افزود: اگر پیمانکار بیمارستان جدید دهگلان برای حل مشکل اقدام نکند مجبوریم از طریق قضایی نسبت به حل این مشکل  اقدام کنیم.

   ماموستا محمدی در ادامه از رئیس شبکه بهداشت و درمان دهگلان خواست تا تمامی مشکلات بیمارستان جدید رابه صورت مکتوب برای پیگیری وحل مشکل به دانشگاه علوم پزشکی کردستان ارسال نماید.

  وی افزود: با ورود وزیر بهداشت و درمان دراسفند ماه به دهگلان جهت افتتاح بیمارستان جدید سعی خواهیم نمود تا اورژانس بیمارستان ار داخل بیمارستان خارج  شود.

  ماموستا محمدی گفت: بار راه اندازی این بیمارستان قرار است ۹ پزشک متخصص درشهرستان دهگلان جهت خدمت به مردم مقیم شوند.

  وی با اشاره به راه اندازی بیمارستان جدید دهگلان از تاکسیرانی شهر دهگلان خواست تا چند دستگاه برای آن مسیر مشخص شود و از رانندگان تاکسیها خواست  در مسیر بیمارستان مردم را فراموش نکنند.

   امام جمعه دهگلان ضمن تشکر از مسئولین آب و فاضلاب شهری، اداره برق و شرکت گاز دهگلان در خدمت به مردم شهرک امین آباد گفت: زحمات وتلاش این دستگاهها در رفع مشکل مردم این شهرک قابل تقدیر است.

  امام جمعه دهگلان دربخش دیگر از خطبه های نماز جمعه دهگلان با اشاره به شکر گذاری نعمت مخلوق از خالق گفت: انسانها باید  برای تشکر وقدردانی در قبال نعمتها الهی شاکر باشند.

   وی افزود: اگر ما مسلمانان به خدا ایمان داشته باشیم وشکر گذار نعمتهای الهی باشیم هیچ وقت دچار عذاب نخواهیم شد.

   

  امام جمعه موقت سروآباد: به پُست و مقام خود مغرور نشوید و در انجام آن امانت دار باشید

  امام جمعه موقت سروآباد در خطبه های این هفته نماز جمعه سروآباد با اشاره به آغاز هفته سلامت همزمان با اولین روز اسفند ماه افزود: در این مدت در حوزه سلامت و بهداشت خدمات چشمگیری به مردم این شهرستان شده است.

   

  ماموستا سید عبدالقادر حسینی ضمن تقدیر از مدیریت فعلی شبکه بهداشت سروآباد خدمت به مردم در این عرصه را از بزرگترین عبادت ها دانست و گفت: غایت سعادت برای یک مسلمان در گرو میزان خدمت وی به جامعه است.

   

  وی قدرشناسی نسبت به نعمت هایی مانند سلامتی و امنیت را جزو وظایف شرعی و دینی مسلمانان تلقی کرد و با اشاره به شعر شیخ اجل سعدی گفت: منت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزید نعمت. هر نفسی که فرو میرود ممد حیات است و چون برمی آید مفرح ذات. پس در هر نفسی دو نعمت موجود است و بر هر نعمتی شکری واجب.

   

  ماموستا حسینی در بخش دیگری از سخنانش اختیار را مسئولیت الهی بر دوش انسان به عنوان اشرف مخلوقات دانست و گفت: اختیار و اراده انسان یکی از نعماتی است که خداوند به انسان سپرد تا با آن آدمی مسئولیت انجام اعمال خود باشد و خوب و بد کاراهای خود را بپذیرد.

   

  خطیب جمعه سروآباد با اشاره به اینکه انسان به این سادگی ها اهل بهشت و سعادت نخواهد شد گفت:  ما زمانی می توانیم رضایت خداوند را جلب کنیم که عبادت و نماز ما همرا با دوری از کلیه منکرات و فساد و فحشا باشد.

   

  وی در پایان اذعان داشت: هر کسی در هر پست و مقام و جایگاهی که هست نباید به موقعیتی که دارد مغرور شود بلکه با امانت داری و حفظ تواضع، به فکر خدمت رسانی به خلق الله باشد چرا که خدمت به مسلمین از بزرگترین عبادت هاست.

   

  امام جمعه بیجار: آشتی ملی تفرقه ای برای اختلاف بین مردم است

  حجت الاسلام مرادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بیجار که با حضور نمازگزاران الهی در حسینیه بیجار برگزار شد با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ،اظهار داشت: رعایت تقوی و پرهیزگاری موجب رستگاری انسان در دنیا و آخرت می شود.

   

  وی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ،افزود: حضور یکپارچه مردم در این تجمع بزرگ نشان وفاداری مردم به اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

   

  علی مرادی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان در خصوص آشتی ملی ،افزود: رهبر معظم انقلاب طرح آشتی ملی را یک سخن بیهوده از سوی عده ای بیان کرد.

   

  خطیب جمعه بیجار تصریح کرد:طرح آشتی ملی از سوی عده ای که پشت سیاست های رییس جمهور جدیذ آمریکا پناه گرفته اند مطرح شده است و از این طریق می خواهند فشار و تحریم ها را علیه ایران بیشتر کنند.

   

  حجت الاسلام مرادی تصریح کرد:منافقان و فتنه گران که دنباله رو فتنه ۸۸ هستند هستند با طرح این کلمات می خواهند در بین مومنان اختلاف ایجاد نمایند و موجب شادی دشمن می شوند.

   

  وی بر هوشیاری دولت نسبت به این ترفندها تاکید کرد و بیان داشت:مسئولان نسبت به وظایف خود در قبال مردم عمل کنند و مشکلات معیشتی مردم را حل نمایند.

   

  امام جمعه بیجار یادآورشد: ترویج معروفات بهترین راهکار مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان است.

   

  امام جمعه قروه: دولتمردان باید امضای سند جهانی ۲۰۳۰ را به مجلس شورای اسلامی بسپارند/این سند یوخ ذلتی است که وزیر علوم و وزیر آموزش و پرورش امضا کرده اند

  حجت الاسلام حسن باباییان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه اظهار داشت: برخی ها پرسرو صدا هستند اما تقوا ندارند و در درون از تقوا خالی هستند.

   

  وی افزود: افرادی هدایت شده هستند که جز به خداوند نمی اندیشند و جز به خداوند توجهی ندارند و مورد شفاعت اهل بیت (ع) قرار می گیرند.

   

  امام جمعه قروه خاطر نشان کرد: انقلاب ما بر پایه اسلام بنا شده است و مردم ما به دنبال زنده نگه داشتن اسلام هستند و با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی وارد عمل شده اند و در این میان امام راحل اجازه نداده اند جز این کلمات کلمه دیگری قرار بگیرد.

   

  وی افزود: مذهب رسمی کشور ما طبق قانون اساسی تشیع می باشد و دشمن بر مدار اینکه شیعه بر محور اسلام ناب محمدی (ص) اسلامی که با استکبار در ستیز است و مستکبر را نمی پذیرد و از مظلوم دفاع می کند در برابر ما ایستاده است.

   

  باباییان بیان داشت: اگر این اسلام را بشناسیم به معنای واقعی کلمه با آن آشنا شویم به آن رو می آوریم.

   

  وی ادامه داد: این اسلام دشمن دارد و دشمنان بر علیه این اسلام در تلاش هستند و طرح های بسیاری در این ارتباط دارند که یکی از این طرح ها، طرح سند جهانی آموزش ۲۰۳۰می باشد.

   

  باباییان افزود: انقلاب اسلامی ما آرمان های تعالی گرا دارد و بر مبنای اسلام ناب مردم و ملت ها را از حضیض ذلت به اوج عزت رسانیده.

   

  وی افزود: این سند اموزش جهانی برای دور ساختن مردم از ادیان الهی است و به دنبال جدایی شیعیان از مکتب اهل بیت است

   

  در این سند آمده است که جهاد و ایستادن در برابر ظلم خشونت طلبی است و جوانان ما نباید با شهدا آشنا شوند و نباید نسبت به اقتصاد اسلامی خود سخن بگویند چرا که موجب تعالی رشد جامعه اسامی است.

   

  وی با ابراز ناراحتی از عملکرد وزیران و دولتمردانی که این سند را به امضا رسانیده اند گفت: متاسفانه دولتمردان ما و برخی وزرا این سند را بدون مطرح کردن در کشور و بدون اینکه در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح نمایند امضا کرده اند و این یوخ ذلتی است که وزیر علوم و تحقیقات ، وزیر اموزش و پرورش و برخی از معاونین رییس جمهور ایجاد کرده اند

   

  باباییان افزود: هیچ انسلن غیرتمندی نمی پذیرد که اسطوره تقوای او خشونت طلب معرفی شود و ما این را قبول نداریم و مردم قروه هم قبول ندارند و کسی قبول نمی کند چرا که این سند برای ملت ما عزت و غیرت  به همراه ندارد و به پسرفتی ما را می رساند که ما برای ان ۲۵۰ هزار جوان غیرتمند و قهرمان را فدا کردیم

   

  وی ادامه داد: ما بسیاری از جوانانمان نقص عضو پیدا کردند تا اسلام ان هم اسلام ناب محمدی بماند و ما این عمل را از دولتمردان نمی پذیریم

   

  باباییان گفت: دولتمردان ما باید جوابگو باشند، شورای عالی انقلاب فرهنگی از این مسئله معترض است و اظهار بی اطلاعی کرده است.

   

  وی با بیان اینکه دولتمردان ما باید این سند را به مجلس شورای اسلامی بسپارند گفت: شورای عالی فرهنگی و شورای عالی جامع علمی کشور باید ان را بررسی کنند

   

  وی در بخش دیگری از سخنان خود از عدم حمایت دولت در تکمیل ساختمان نیمه کاره مسجد جامع قروه گلایه کرد و اظهار داشت: فرماندار سابق این شهرستان در همین مسجد و در برابر مردم نسبت به پرداخت ۳میلیارد ریال اعتبار برای احداث سرویس بهداشتی مسجد شهرستان خبرداد که متاسفانه هیچ خبری از ان اعتبار نشد.

   

  وی با بیان اینکه شورای شهر هیچ کمکی برای تکمیل کردن مسجد نداشته است افزود: با وجودی که شهرستان قروه از یک شهردار پرتوان و و خدمتکار برخوردار است اما متاسفانه شهردار نیز در جهت تکمیل کردن مسجد کمک و همکاری نداشته است.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.