• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » حکایت این ضرب المثل ، حکایت حال و روز و اوضاع جدید خوزستان است
  کد خبر : 2011023

  حکایت این ضرب المثل ، حکایت حال و روز و اوضاع جدید خوزستان است

  حکایت این ضرب المثل ، حکایت حال و روز و اوضاع جدید خوزستان استReviewed by on Feb 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سوسنگرد نیوز :یادداشت خاکی و آلوده .مواظب باشید نره تو چشمتون. فلفل نبین چه ریزه ,بشکن ببین چه تیزه حکایت ریزگردها ست که…

  حکایت این ضرب المثل ، حکایت حال و روز و اوضاع جدید خوزستان استReviewed by on Feb 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سوسنگرد نیوز :یادداشت خاکی و آلوده .مواظب باشید نره تو چشمتون.

  فلفل نبین چه ریزه ,بشکن ببین چه تیزه

  حکایت ریزگردها ست که به دلیل بی مسئولیت بعضی مسئولان ,این آلودگی ها به مردم خوزستان هجوم کرده و آنها را مانند جنگ نرم درونی و خودی , ممکن است این مردم را آرام آرام در آینده ی نزدیک از پا در آورد .

  این ریزگرد ها و بی مسئولیت ها مشکلات زیادی را برای خوزستانی ها به بار آورده ,که  کسی به آنها توجه نمی کند .

  مردم بیچاره در تندی این فلفل های ریز و بلاهای ریزگردها باید عذابی را تحمل کنند که در بوجود آمدن آن هیچ نقشی ندارند و همچنین برای از بین بردن آن نیز کاری از دستشان برنمی آید ,اگر کاری برمی آمد ,بدون تردید اقدام می کردند . اما این وظیفه بعضی مسئولان است که سرشان را زیر برف گذاشتند و بی اعتنایی می کنند .

  این ریز گرد ها به تنهایی دردسر ساز هستند و چه بگوییم از حال و احوال جدید که قطعی برق و آب و تعطیلی درس و مدرسه و کار و درآمد و کلا تعطیلی زندگی را به دنبال داشتند .

  همه عوامل جدیدا دست در دست هم گذاشتند تا مردم این خاک  را نابود کنند .علاوه بر همه مشکلات ,اساسی ترین  دردسری که این معضل به دنبال داشت ,تنگی نفس بود که همه ,کوچک و بزرگ ,پیر و جوان ,مرد و زن را درگیر این بیماری کرد . و آنها را از تحرک و زندگی عادی باز داشت.

  این مشکل که خوزستان را کن فیکون کرد  ,کی حل خواهد شد . آیا به فکر حل کردن و پیدا کردن چاره برای آن هستید .یا فقط برای اصفهان آب می فرستید  یا پل طبیعت در تهران احداث می کنید  یا انواع پارک هارا در شهرهای بزرگ برای کسب درآمد بیشتر یا ساخت برج میلاد …یا… یا…. و خیلی از کارهایی که  همه اینها از نفت خوزستان و از پول نفت خوزستان  میبرید و این مردم باید علاوه برتحمل آلودگی و پسماندهای این پالایشگاهها ,باید معضل جدید را تحمل کنند و باز حرفی نزنند وکسی هم به فکر حل آن نباشد .

  نمیگوییم کسی مقصر است و نمیخواهیم کسی را متهم کنیم زیرا  اخلاق ما خوزستانی ها اجازه این کار را نمی دهد و به همه احترام می گذاریم ولی صدای این مردم درآمده و میگویم حالا که خوزستان , نون زندگی خیلی ها بوده وهست و خواهد ماند و در خوشی به سر میبرند ,اکنون با مشکل بزرگی روبرو شده و راه حلی مانند تمام راه حل هایی که برای سایر شهرها پیدا کردید ,اینجا  هم درد  این مردم را دوا کنید .

  این کودکان معصوم که هیچ از زندگی و مشکلات آن نمی دانند چه گناهی دارند که باید از بچگی با تنگی نفس آشنا شوند . کودکانی که باید در این سن و سال در پارک ها و هوای تمیز مشغول بازی و شادی باشند ولی برعکس همیشه در بستر بیماری و  بیمارستان اوقات خود را سپری می کنند.

  همچنین جوانهایی که در این سن باید در سلامت کامل باشند تا  سرکار بروند و نان آور خانواده و زندگی خود باشند.یا سالمندان که عمری از آنها گذشته و باید در آرامش زندگی کنند ,باید با چنین مشکلاتی و بیماری همچون تنگی نفس  خو بگیرند .

  خوزستان دیگر خوزستان سابق نیست ,خیلی خاک خورده ,مریض شده ,آلوده شده و اگر مسئولین مربوطه این مشکل را حل  و آن را ریشه کن  نکنند ,قطعا مشکلات بزرگتری را به دنبال خود خواهد آورد . چرا باید جزیی از ایران ,خوزستان ,منطقه نفت خیز و ثروتمند ولی در عین حال در فقر کامل سلامتی و زندگی ضدونقیص به سر میبرد .این حق خوزستان نیست و ما لایق  بهترین ها و پیشرفتها در منطقه هستیم ,نه اینکه روز به روز در سدد نابودی منطقه و مردم باشیم.

  خوزستان که همه ثروت در آن نهفته و میتواند همه ی ایران و حتی تمام جهان را غنی کند و هیچکس فقیر و نیازمند نباشد اما پر از جوانهایی بیکار است و هنوز مشکل بیکاری در آن حل نشده ,دیگر تحمل چنین مشکلی جدید ریزگردها و مشکلات بعد از آن را ندارد . و مردم خاک بخورند و مریض شوند و از زندگی عقب بمانند و  تو سرشان هم خاک بریزند .

  والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

  سجاد چلداوی

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.