• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ۱۳۳۴ دختر مددجو کمیته امداد؛ چشم‌انتظار کمک مردم خیّر ملایر
  کد خبر : 2010680

  ۱۳۳۴ دختر مددجو کمیته امداد؛ چشم‌انتظار کمک مردم خیّر ملایر

  ۱۳۳۴ دختر مددجو کمیته امداد؛ چشم‌انتظار کمک مردم خیّر ملایرReviewed by on Feb 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا علی کولیوند در گفت‌وگو با ملایری‌ها اظهار داشت: کمیته امداد یکی از نهادهای انقلابی بوده که باهدف اصلی رفع محرومیت‌زدایی و کمک به اقشار ضعیف و مستضعف جامعه خدمات‌رسانی…

  ۱۳۳۴ دختر مددجو کمیته امداد؛ چشم‌انتظار کمک مردم خیّر ملایرReviewed by on Feb 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا علی کولیوند در گفت‌وگو با ملایری‌ها اظهار داشت: کمیته امداد یکی از نهادهای انقلابی بوده که باهدف اصلی رفع محرومیت‌زدایی و کمک به اقشار ضعیف و مستضعف جامعه خدمات‌رسانی کند.

  وی با اشاره به مهم‌ترین اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) ملایر گفت: ۵ هزار و ۸۲۵ خانوار با جمعیت ده هزار و ۴۲۸ نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) ملایر بوده که خدمات متنوعی به آن‌ها ارائه می‌شود.

  مدیر کمیته امداد امام خمینی (ه) ملایر بیان کرد: پرداخت مستمری، تامین جهیزیه، رسیدگی به ایتام، پرداخت هزینه‌های درمانی، خدمات فرهنگی ، عمرانی و ساختمانی از مهمترین خدمات به مددجوبان کمیته امداد است.

  وی گفت: طی سال جاری بیش از ۴۳ میلیارد و ۵۳۵ میلیون ریال به خانواده‌های تحت پوشش پرداخت‌شده است.

  کولیوند با اشاره به خدمات ارائه‌شده به ایتام بیان کرد: ۹۳۰ نفر از ایتام مددجو تحت حمایت مردم بوده که طی مدت یاد شده تاکنون بیش از ۴۳ میلیارد و ۵۳۹ میلیون ریال به خانواده‌های تحت پوشش پرداخت‌شده است.

  وی به حمایت از ۶۸۲ نفر از ایتام در طرح محسنین اشاره و  بیان کرد: از ابتدای سال بیش از ۲ میلیارد و۶۷۲ میلیون در این طرح به ایتام کمک شده است.

  مدیر کمیته امداد امام خمینی (ه) ملایر حمایت‌های درمانی را یکی دیگر از اقدامات این نهاد برای خانواده‌های تحت پوشش بیان کرد و گفت: یک هزار و۶۲۳ نفر از افراد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته که در این راستا بیش از ۱۶ میلیارد و۸۶۶ میلیون ریال حق بیمه فردی آن‌ها واریزشده است.

  وی گفت: یکی دیگر از اقدامات کمیته امداد در زمینه مباحث فرهنگی بوده که در این راستا انجام طرح‌ها و برنامه‌های تابستانی، اردو و مشاوره از مهم‌ترین اقدامات بوده که به این منظور بیش از۲ میلیارد و۶۳۲ میلیون ریال از ابتدای سال جاری هزینه شده است.

  کولیوند با اشاره به اهم فعالیت‌های واحد عمران و افتتاح ۷۵ پروژه مسکن مددجویان در ایام‌الله دهه فجر بیان کرد: این اقدام در راستای خدمت به محرومین و با الهام از شعار سال انجام شد.

  مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ملایر افزود: این واحدهای مسکونی بااعتبار بالغ بر ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و در مجموع متراژ چهار هزار و ۹۰۰ متر مربع با استفاده از  کمک خیرین و خودیاری و با استفاده از تسهیلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث شده است.

  وی با اشاره به اجرای طرح‌های بهداشتی و غربالگری مددجویان بیان کرد: بینایی‌سنجی زنان مددجو قالیباف، بررسی فشارخون قندخون مددجویان بالای ۳۰ سال، غربالگری سرطان‌های شایع در زنان ۳۰ تا ۵۰ سال و سرطان پروستات مردان مدد جوی بالای ۵۰ سال و ارائه آموزش‌های بهداشتی از مهم‌ترین اقدامات در حوزه بهداشت و درمان است.

   کولیوند افزود: برای اجرای این طرح‌ها از ابتدای سال بیش از ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده و ۲ هزار و ۸۷۱ نفر از مددجویان از این طرح‌ها استفاده کرده‌اند.

  وی گفت: در راستای کاهش سوءتغذیه کودکان خانواده‌های نیازمند و آسیب‌پذیر طرح پیشگیری از سوءتغذیه کودکان ۶ تا ۶۰ ماهه با همکاری مرکز بهداشت انجام شد.

  کولیوند افزود: در این طرح تعداد ۴۵۰ کودک شناسایی‌شده که ماهانه بن کالا به ارزش ۷۶۰ هزار ریال به آن‌ها پرداخت می‌شود و از ابتدای سال تاکنون در این رابطه بیش از ۳ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال هزینه شده است.

  مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ملایر به پرداخت ۲۹۰ مورد جهیزیه در ده‌ماهه گذشته از سال جاری اشاره کرد  و گفت: ۲۴۱ هدیه ازدواج نوعروسان با سرانه ۳۰ میلیون ریال، پرداخت هدیه ازدواج به ۲۳ نفر از پسران با سرانه ۱۰ میلیون ریال و هفت هدیه ازدواج مجدد با سرانه ۳۰ میلیون ریال و ۱۹ هدیه موردی با سرانه ۱۰ میلیون ریال از مهم‌ترین اقدامات کمیته امداد در حوزه تامین جهیزیه مددجویان است.

  کولیوند تأکید کرد: یک هزار و ۳۳۴  دختران مددجو در شرف ازدواج بوده که نیازمند کمک خیرین و مردم نوعدوست ملایر هستند.

  وی گفت: پرداخت بیمه تکمیلی، فرانشیز و خدمات ویژه درمانی یکی دیگر از خدمات کمیته امداد برای مددجویان بوده که این خدمات شامل مساعدت در خرید سمعک، دندان مصنوعی، عینک، داروهای غیر بیمه، تجهیزات پزشکی و هزینه‌های دندانپزشکی بوده است.

  وی افزود: در راستای ارائه این خدمات از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲ میلیارد ریال به مددجویان پرداخت‌شده است.

  وی گفت: یک هزار و ۶۳۲ نفر از مددجویان دارای بیمه تأمین اجتماعی جهت بازنشستگی، فوت یا ازکارافتادگی بوده که تاکنون ۷۰ نفر از مددجویان از مزایای بازنشستگی سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند شده‌اند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.