• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » دانش آموزان باید مهارت نه گفتن را آموزش ببینند
  کد خبر : 2010670

  دانش آموزان باید مهارت نه گفتن را آموزش ببینند

  دانش آموزان باید مهارت نه گفتن را آموزش ببینندReviewed by on Feb 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، یعقوب علی عبادی ظهر پنجشنبه در مراسم رونمایی از سند تقسیم کارملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، افزود: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد فرهنگی در بحث کاهش آسیب های اجتماعی نقش…

  دانش آموزان باید مهارت نه گفتن را آموزش ببینندReviewed by on Feb 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، یعقوب علی عبادی ظهر پنجشنبه در مراسم رونمایی از سند تقسیم کارملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، افزود: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد فرهنگی در بحث کاهش آسیب های اجتماعی نقش بسیار مهمی دارد.

  وی اظهار کرد: از ملزومات شرایط کنونی جامعه، سرمایه گذاری بر ارتقا و تقویت استعدادهای دانش آموزان است و ما برتحقق این امر مهم تاکید جدی داریم.

  معاون پشتیبانی آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در تمام دنیا آسیب های اجتماعی میل به سمت گسترش دارندو  آسیب های اجتماعی را نمی توان به طور کامل از سطح جامعه حذف کرد و باید برای کاهش آن مدیریت و برنامه  ریزی کرد.

  عبادی خاطرنشان کرد: مشاوران تحصیلی در مدارس نباید درگیر امور اداری و اجرایی شوند و با دانش آموزان ارتباط خوی داشته باشند و معلمان رتبه نخست در اعتماد عمومی دارند و این یک سرمایه اجتماعی است و این مهم به گزارش ایران ویج به نقل از میدانی به دست آمده است.

  وی به اجرای برنامه های آموزشی در مدارس تاکید کردوگفت: در صورت تحقق این موضوع بخشی از نگرانی خانواده ها در خصوص تربیت فرزندانشان از بین خواهد رفت.

  معاون آموزش و پرورش استان زنجان عنوان کرد: دانش آموزان زنجانی باید مهارت نه گفتن را آموزش ببینند تا در مواقعی بحرانی دچار آسیب نشوند.

  معاون پشتیبانی آموزش و پرورش استان زنجان گفت: آموزش و پیشگیری بهترین راهکار کاهش آسیب های اجتماعی در میان دانش آموزان است و باید برنامه ریزی و مدیریت لازم در دستور کار قرار گیرد.

  عبادی با بیان اینکه برای کاهش آسیبهای اجتماعی آموزش و پرورش به عنوان نهاد فرهنگی رسالت بسیار سنگینی را بر عهده دارند، افزود: استان زنجان در بحث کاهش آسیبهای اجتماعی رتبه خوبی در سطح کشور دارد و باید این مهم تقویت شود.

  معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان افزود: سند تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور منعقد شده و وظایف هر یک از دستگاه‌ها تعریف شده است. در این سند دانش‌آموزان پایه ششم و نهم در محور پیشگیری از اعتیاد و دانش‌آموزان دختر پایه هفتم و دانش‌آموزان پسر پایه هشتم در محور پیشگیری از مفاسد اخلاقی تحت پوشش قرار می گیرند.

  عبادی تصریح کرد: برای آموزش مهارت‌های اجتماعی، ۱۳ هزار و ۹۱۲ نفر در ۲۳۲ کلاس، در مجموع شش ساعت تحت آموزش قرار خواهند گرفت.

  وی  در خصوص آموزش مهارت‌های جرات‌مندی به دانش‌آموزان پایه نهم گفت: ۱۲ هزار و ۶۸۴ نفر در ۲۱۱ کلاس، تحت پوشش قرار می‌گیرند و برای آموزش مهارت مدیریت عواطف و هیجانات در دوره بلوغ ویژه دختران پایه هفتم، ۶ هزار و ۶۰۹ دانش آموز در ۱۱۰ کلاس به مدت ۸ ساعت تحت پوشش قرار می گیرند.

  عبادی ابراز کرد: در مجموع ۴۲ هزار و ۴۰۵ دانش‌آموز تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند و  مهارت مدیریت عواطف و هیجانات در دوره بلوغ ویژه دانش‌آموزان پسر پایه هشتم و آموزش مهارت‌های تاب‌آوری نیز از دیگر مواردی است که در سند مذکور تدوین شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.