• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » دولت باید حمایت‌های خود از تولید را بیشتر کند/ دیوار بی‌اعتمادی میان تولیدکنندگان و بانک‌ها همچنان باپرجاست
  کد خبر : 2010652

  دولت باید حمایت‌های خود از تولید را بیشتر کند/ دیوار بی‌اعتمادی میان تولیدکنندگان و بانک‌ها همچنان باپرجاست

  دولت باید حمایت‌های خود از تولید را بیشتر کند/ دیوار بی‌اعتمادی میان تولیدکنندگان و بانک‌ها همچنان باپرجاستReviewed by on Feb 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، وحید تهمتن ظهر امروز در حاشیه نشستی با مدیران اقتصادی استان هرمزگان اظهار کرد: بخش تولید شریک خوبی برای وزارت اقتصاد و بانک‌های…

  دولت باید حمایت‌های خود از تولید را بیشتر کند/ دیوار بی‌اعتمادی میان تولیدکنندگان و بانک‌ها همچنان باپرجاستReviewed by on Feb 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، وحید تهمتن ظهر امروز در حاشیه نشستی با مدیران اقتصادی استان هرمزگان اظهار کرد: بخش تولید شریک خوبی برای وزارت اقتصاد و بانک‌های کشور است اما در سایه نوسانات مکرر در بازار و بروز سیاست‌های مقطعی مشکلاتی برای بخش تولید بروز کرده که فائق آمدن بر آنها جز با حمایت دولت امکان‌پذیر نیست.

  وی افزود: تولیدکنندگان از دولت انتظار هر چه بیشتری برای حمایت دارند و ما هنوز در زمینه دیپلماسی اقتصادی با دنیا مشکلات فراوانی داریم و درهای این عرصه هنوز گشوده نشده است.

  رئیس خانه صنعت و معدن هرمزگان با بیان این که دیوار بی‌اعتمادی میان بانک‌ها و تولیدکنندگان همچنان پابرجاست، عنوان کرد: اخذ وام با بهره ۱۸ درصد و بالاتر در توان بخش تولیدی کشور و به خصوص در توان بخش صنعت و معدن نیست.

  تهمتن ادامه داد: عرضه بر تقاضا به شدت چربیده است و در به دست آوردن بازارهای خارجی برای محصولات ایرانی نیز موفق عمل نکرده‌ایم و بارها از مدیران عالی اقتصاد کشور خواسته‌ایم تا در این زمینه، سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مختلف به پای کار بیایند و به تولیدکنندگان ایران کمک کنند.

  وی گفت: در دیدار با وزیر اقتصاد و دارایی بر ضرورت روشن‌شدن وضعیت مالیات بر ارزش‌افزوده که اشتباها بر عهده تولیدکننده قرار گرفته است، تأکید کردم و گفتم که ما در شرایط فعلی مجبوریم وام با بهره‌های سنگین از بانک‌ها گرفته و بابت مالیات ارزش افزوده و بیمه و … پرداخت کنیم که چنین شرایطی زیبنده بخش تولید کشور نیست و تولید با این وضعیت دوام نخواهد آورد.

  رئیس خانه صنعت و معدن هرمزگان تصریح کرد: یک درصدی که اخیرا در قالب برنامه ششم توسعه مصوب شده تا از واحدهای معدنی اخذ شود خلاف روح قانون ارزش‌افزوده است و فشار مضاعفی به بخش تولید وارد می‌کند که باید راه چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.

  تهمتن خاطرنشان کرد: با فشار مضاعفی که بر تولیدکنندگان وارد می‌شود، عملا توان رقابت با کشورهای مختلف از ما گرفته می‌شود و ما توان حضور در بازارهای جهانی را از دست می‌دهیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.