• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تعاونی مسکن بهترین راهکار برای خانه دار شدن قشر متوسط است
  کد خبر : 2010503

  تعاونی مسکن بهترین راهکار برای خانه دار شدن قشر متوسط است

  تعاونی مسکن بهترین راهکار برای خانه دار شدن قشر متوسط استReviewed by on Feb 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل ازهرمز؛سید حمید کلانتری،معاون امور تعاون، وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در افتتاح پروژه ۸۴ واحدی تعاونی مسکن معلم در بندرعباس، گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون ۲ میلیون…

  تعاونی مسکن بهترین راهکار برای خانه دار شدن قشر متوسط استReviewed by on Feb 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل ازهرمز؛سید حمید کلانتری،معاون امور تعاون، وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در افتتاح پروژه ۸۴ واحدی تعاونی مسکن معلم در بندرعباس، گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی توسط تعاونی ساخته شده است که یک میلیون آن در قالب مسکن مهر است.

    وی افزود: ۴۵۰ هزار واحد مسکن مهر نیز با میانگین ۸۵ درصد پیشرفت در دست ساخت است که با توجه به تاکید ریاست جمهوری و تلاش و برنامه ریزی هایی که در این زمینه صورت گرفته امید است که تا پایان این دولت، این واحدها به اعضاء تحویل داده شود.   معاون امور تعاون، وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی اظهار کرد: با بیان اینکه به دلایل فرهنگی مشکل هایی در زمینه تعاون و کار گروهی در کشور وجود دارد، که باید با آموزش آنها را مرتفع کرد که این موضوع در دستور کار وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی قرار گرفته تا با آموزش هیات مدیره به لحاظ فنی، سلامت مالی و سرمایه اجتماعی از بروز اختلاف درون تعاونی ها جلوگیری شود.   وی از بازنگری در تعاونی های مسکن تصریح کرد: این بازنگری به صورت پایلوت از استان فارس آغاز شده است به طوری که در حوزه های حقوقی، اجتماعی، اداری و فنی بررسی می شوند و به تدریج به سطح کشور تعمیم داده می شود.   کلانتری خاطرنشان کرد: طی چند سال اخیر بسیاری از شکایات اعضای تعاونی ها کاهش پیدا کرده که امیدواریم با اجرای این طرح و بازنگری در تعاونی‌های مسکن این شکایات به حداقل برسد.  

   فاز سوم تعاونی مسکن معلم، با تعداد ۸۴ واحد زیربنای مفید، ۱۱۰ متر ، همراه با مشاعات ۱۳۰ متر و هر واحد دارای سه اتاق خواب می باشد که قیمت تمام شده هر واحد مبلغ ۸۲ میلیون تومان است که مبلغ ۵۲ میلیون تومان آن توسط عضو تامین گردیده و مبلغ ۳۰ میلیون تومان آن تسهیلات بانکی با عاملیت بانک مسکن می باشد.

  قابل ذکر است که برای فاز سوم این مجموعه یک پیوست فرهنگی شامل مسجد به مساحت ۹۶۰ متر مربع و یک مجتمع فرهنگی به مساحت ۴ هزار و ۳۲۰ مترمربع طراحی گردیده که نقشه ،پروانه آن تهیه و آماده ساخت می باشد.   تعاونی مسکن معلم در سه فاز به تعداد ۳۶۴ واحد و ۱۳ بلوک اجرا گردیده که در فاز اول تعداد ۸۴ واحد و در فاز دوم آن تعداد ۵۶ واحد افتتاح و به بهره برداری رسیده است. و ۱۴۰ واحد آن نیز در فاز ۴ پس از تکمیل عملیات ساخت و ساز به اعضا تحویل داده خواهد شد، شرکت تعاونی مسکن معلم در سال ۱۳۸۸  با  ۳۶۴ نفر عضو به ثبت رسیده است.  

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.