• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » جوانان استقلال طلب هستند، به آن ها دستور ندهید/ در تبلیغ از کلمات پیچیده و سنگین استفاده نکنید
  کد خبر : 2010437

  جوانان استقلال طلب هستند، به آن ها دستور ندهید/ در تبلیغ از کلمات پیچیده و سنگین استفاده نکنید

  جوانان استقلال طلب هستند، به آن ها دستور ندهید/ در تبلیغ از کلمات پیچیده و سنگین استفاده نکنیدReviewed by on Feb 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار تهران نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین جبار جوادی در دومین کارگاه آموزشی و توجیهی مبلغین راهیان نور که هم اکنون…

  جوانان استقلال طلب هستند، به آن ها دستور ندهید/ در تبلیغ از کلمات پیچیده و سنگین استفاده نکنیدReviewed by on Feb 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار تهران نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین جبار جوادی در دومین کارگاه آموزشی و توجیهی مبلغین راهیان نور که هم اکنون در سالن آمفی  تئاتر سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران در حال برگزاری است در ارتباط با ویژگی های یک مربی و طلبه مبلغ اظهار داشت: در بعضی از مجموعه هایی که ادعای مذهبی بودن دارند، بعضی تفکراتی وجود دارد که غیرقابل بیان است.

   

  وی ادامه داد: ما نباید فریب ظاهر افراد را بخوریم. شخصی است که محاسنی دارد و چفیه ای می اندازد و اتفاقا خادم ثابت شهدا هم هست اما وقتی با او هم کلام می شویم، درمی یابیم که حتی اصول ساده اعتقادی را هم بلد نیست.

  این راوی نمونه کشوری با تاکید بر اینکه ما باید بحث روانشناسی تبلیغ را جدی بگیریم عنوان کرد: نوجوانان دارای روحیه ظریف و شکننده هستند و رفتاری که با آن ها صورت می گیرد، باید با جوانان و میانسالان متفاوت باشد.

  حجت الاسلام جوادی به بیان خاطره ای پرداخت و گفت: بنده به جلسه ای دعوت کردند که مخاطبانش بچه های راهنمایی بودند و دیدم در آن جا بحث فسلفی سنگینی صورت می گیرد و تعجب کردم. بچه ها معنی بیشتر الفاظ را متوجه نمی شدند. ما نباید در تبلیغ برای نوجوانان از کلمات سنگین استفاده کنیم.

  وی به روحانیون حاضر در همایش تاکید کرد: ما باید ساختارشکنی و قالب شکنی داشته باشیم. باید ویژگی های روانی نوجوانان را در نظر بگیریم و مطابق با آن ها برخورد کنیم.

  این مبلغ نمونه کشوری خطاب امری به جوانان در انجام امور را زیان بار دانست و تصریح کرد: جوانان استقلال طلب هستند بنابراین به آن ها دستور ندهید. در خیلی از اردوها دیده ام که خیلی از مسئولان حلقه های جوانان، چند جوان را برای خود استخدام کرده اند و انجام امور شخصی شان را به آن ها محول می کنند.

  حجت الاسلام جوادی در ادامه سخنان خود هشدار داد: نوجوانان و جوانان زود می فهمند که ما چه نیت و قصدی داریم. اگر مبلغی حال و حوصله تبلیغ ندارد و یا از حال خوشی برخوردار نیست، نباید به تبلیغ برود چرا که بدتر باعث دفع می شود.

  وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات قشر جوان و نوجوان ریشه در خانواده های آنان دارد بیان داشت: بسیاری از جوانان در سفرهای تبلیغی به ما می گویند که خانواده هایمان ما را درک نمی کنند.

  این مبلغ نمونه کشوری عنوان کرد: بسیاری از روحانیون در اجتماع حضور ندارند و این اشتباه است. از عمد و به صورت ناشناس در کانال های تلگرامی و شبکه های اجتماعی عضو شوید تا جوانان بدانند که با مسائل و دغدغه های روز آن ها آشنا هستید.

  حجت الاسلام جوادی در ادامه تشریح وظایف یک روحانی مبلغ اظهار داشت: سعی کنید سخنرانی هایتان قابل درک و کاربردی باشد. سخنران هایی که مورد توجه و حمایت جوانان قرار دارند، به خاطر کاربردی بودن بیاناتشان و مانوس بودنشان با قرآن است.

  وی در ادامه توجه به گرایش مذهبی مخاطبان را الزامی دانست و مطرح کرد: چند سال قبل در راهیان نور خانمی را دیدم که گریه می کرد. علت را پرسیدم و گفت: شوهرم تا سه راهی قتلگاه آمد اما به خاطر پخش صدای زیارت عاشورا برگشت. ما موضوع را با روحانی کاروان آن ها مطرح کردیم و متاسفانه شاهد برخورد بد ایشان بودیم.

  این مبلغ نمونه کشوری در اظهارات پایانی خود خاطرنشان کرد: خیلی از رسم های اجتماعی برای ما قابل باور نیست. ما باید تفاوت های فرهنگی را لحاظ کنیم. گاهی حتی نوع غذا خوردن ما نیز مورد توجه مخاطبان است و ما باید خیلی دقت کنیم. این موضوع شامل پوشش و نوع سخن گفتن هم می شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.